S příspěvkem si k dnešnímu tématu pospíšila také čtenářka Aggata. Dlouho nemohla nic vymyslet, protože Vánoce má ráda a umí si je bez stresu užít, ale nakonec něco negativního přece objevila...

Do našeho dnešního negativně-vánočního tématu přispěla také čtenářka Aggata...


Dobrý den všem,
už celé dopoledne přemýšlím nad tím, co mi vadí na Vánocích.... fakt nemůžu na nic přijít. Ale je to prostě tím, že asi spoustu věcí vnímám tak nějak jinak. Vánoční úklid? Uklízet musím pořád, pořád tu taky tak nějak přiměřeně uklizeno mám, proč by tedy kvůli třem dnům (které utečou tak rychle, že se ani nestačíme pořádně rozkoukat) měly probíhat nějaké zásadní manévry? Stres z pečení cukroví? Pokud vás pečení stresuje, tak to nedělejte. Cukroví se dá koupit a je skvělé, skutečně potřeba je ho jen malá krabička, na ozdobu a pro občasné uzobnutí, rozhodně ho není třeba plná špajzka. Podívejte se do zrcadla, kolik potřebujete cukroví. Chápu, že pečení cukroví je hezký vánoční rituál pro děti, ale jim naprosto stačí jednou vykrajovat perníčky a druhý den si je nazdobit, jak je napadne. Pokud manžel vyžaduje, aby bylo napečeno, tak nakupte a neříkejte mu to. Stres z nakupování dárků? Pro mne je rozhodně nakupování dárků radost, strašně se těším, jak budou všichni koukat a radovat se, strašně mne baví vymýšlet, co by komu udělalo radost, když od prázdnin někdo řekne, že by něco potřeboval a nebo chtěl, tak si to hned poznamenám a začnu se po tom poohlížet. Nakupuju ale skutečně včas, koncem listopadu mám obvykle všechno tak nějak pohromadě. A rozhodně využívám nakupování na interentu, ušetří peníze, čas a hlavně nervy. A pak už jen po večerech balím a znovu se strašně těším a raduju. Tím pádem se mezi rozvášněný dav vlastně vůbec nevydávám a nevydávám se raději ani na hlavní vánoční trhy, které Praha má. Zrovna včera mi líčila kamarádka, kterak je na Staroměstském náměstí na jednom konci vcucnul dav a na druhém konci vypadnuli ven. Možná prý cestou zahlédli kousek vánočního stromu.
Taky považuji za dobré od Vánoc nic zásadního neočekávat, zhádat se dva lidi mohou i na Štědrý večer a když si člověk myslí, že zrovna ten den musí vládnout všude láska a smíření, tak o to víc je pak zklamán a rozjitřen. Podle mne je dobré Vánoce brát jako takovou hezkou dovolenou, obvykle se nejde do práce, čekají mne pohádky, výborná večeře, dárečky (poslední dobou hlavně koukání, jak ostatní rozbalují dárečky ode mne), hezká večerní procházka, druhý den návštěva babiček a pokec s příbuznýma.... A hlavní je nenechat se semlít většinovým názorem, co se vlastně o Vánocích má dít. Pak se dá lehce podlehnout dojmu, že i když mi po celý rok nijak moc nevadí, že žiju sám, tak na Vánoce je to tragédie. Musí to člověk brát tak, že když se mu chce jet k moři, tak má jet a neřešit, že tedy tentokrát nezažije ty „pravé“ Vánoce. Když se mi nechce se piplat s kaprem, jdu do restaurace třeba na kubu. Když nechci být sám, tak jdu do vinárny mezi lidi. Když chci být sám, nenechám se zpitomět tím, že to tak není správně. Vánoce si užívejte, jsou príma.
Ale něco, co mi na Vánocích vadí, přeci vymyslet musím.... už vím. Fakt se mi nelíbí, že támhle naproti visí za ruku někomu z okna Santa Claus.
Aggata

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 21. 12. 2011: Negativa Vánoc

PRÍSPĚVKY K TOMUTO TÉMATU JIŽ NEPOSÍLEJTE.

Zasílání příspěvků k tomuto tématu již skončilo, milé čtenářky. A přišlo jich skutečně velké množství. Pokusím se vydat všechny. Až vydám poslední, tak se dozvíte, které čtenářky získaly slíbené odměny. Tedy odporně zelený dárek od AVONU (pro jednu z přispěvatelek) a 2.540 prémiových bodů do naší Šťastné vánoční soutěže, rozdělených mezi několik přispěvatelek.

  • Šťastná vánoční soutěž: MVS 2011

avon

Reklama