Zdraví

Vinobraní je tu! Vykoupejte se ve víně!


Máme čas vinobraní. Popíjí se burčák i klasické červené a bílé. Zpívá se, vychutnává se svěžest čerstvých vín. Také jejich krása. A víno může sloužit i kráse ženské. Ne, nebudu psát o tom, abyste ho jen pily. Zaměřím se na pleť.

Víno se totiž začalo používat v kosmetice. Ať už se jedná o pleťové krémy nebo vyživující oleje. Obsahují výtažek z jader hroznového vína. Ten totiž vyživuje pokožku, je nejvíc vhodný pro suchou pokožku. Můžete si také pořídit masku na zpevnění kůže.

Ale  pokud se vám příliš nechce utrácet, vběhněte do obchodu, kupte hroznové víno – nejlépe červené. Buď ho použijte jako peeling, nebo kuličky rozkrájejte, vyloupejte, rozmačkejte (to už záleží na vás) a naneste je na pleť. Jestli máte pokožku hodně vysušenou, můžete přidat trochu smetany.

 

Mimochodem, blahodárné účinky vína na pleť nejsou žádnou novinkou. Počátky tzv. vinoterapie sahají už do starého Řecka. Jeho tehdejší obyvatelé byli přesvědčeni, že popíjení vína člověka pozvedá na úroveň bohů. Víno se i později těšilo oblibě a lidé po celá staletí přemýšleli, jak jinak by se lahodný mok dal aplikovat. Objevili tak kupříkladu koupel v burčáku, která na tělo měla regenerační účinky, dodávala mu tolik důležitý vitamin B, omlazovala a očišťovala jej. Ale znovu se jako omlazovací přípravek s blahodárným vlivem na lidskou kůži začalo používat až dnes.

A pokud chcete maximální vinný relax, tak šupky dupky – skočte si do vína. Ale kde vás posadí rovnou do bečky? A navíc, kolik to bude stát? Jsou už speciální lázně nebo wellnes centra, kde se můžete ve víně vykoupat celé – ať už v bílém, červeném nebo burčáku. Ale můžete si vinnou koupel vychutnat i doma. Stačí napustit vanu, smíchat půl litru mléka, 5 lžic medu a 2 dcl bílého vína. Zamíchejte do vody a užívejte si.  K tomu si samozřejmě můžete víno i popíjet, ale pozor, nepřežeňte to, abyste se neutopily.

Používáte vinnou kosmetiku?
Nebo si doma hroznem potíráte pleť?
Chtěla byste se ve víně koupat?
Už jste to někdy dělala?

   
02.10.2007 - Zdraví - autor: Dana Svobodová

Komentáře:

 1. avatar
  [6] bokul [*]

  No, vzhledem k probíhající epidemii bych tento článek stáhla pryč, milá redakce :) Co když se pár žen-in vykoupe, víno se pak ještě použije k pití... Tobude hotová ničící epidemie!!!!

  superkarma: 0 09.10.2007, 01:48:46
 2. avatar
  [5] Handa [*]

  Víno "používám" jen vnitřně. S dobrým pomálu a špatné nestojí za to , abych v něm prstíky smočila.

  superkarma: 0 08.10.2007, 15:39:48
 3. [4] ryba [*]

  Po tridenním víkendovém vinobrani a následném zpracovávání hroznů mám pocit, že jsem ve víne vykoupaná...

  superkarma: 0 02.10.2007, 14:12:12
 4. avatar
  [3] tyrkys [*]

  Mléko a víno se srazí, ne

  superkarma: 0 02.10.2007, 10:32:13
 5. [1] 1Mona [*]

  Víno se u nás pije hodně, ale nejsme tak rozežraní, abychom se v něm koupali.A hrozny taky jíme.Hodně!Koupeme se ve vodě, zatím stačí

  superkarma: 0 02.10.2007, 00:56:36

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme