Čtenářka AlenaK nám poslal zajímavý příběh s velmi dojímavou pointou. Však posuďte sami, jak by vám v té chvíli bylo.

Dobrý den

Dnes je krásné téma. Jeden z mých dědečků byl skvělým vinařem a víno mě učil pít snad už z dudlíku. Dědeček pak zemřel a vinařství po něm převzal tatínek, také skvělý vinař, s tím jsem však už pila víno coby dospělačka ve sklípku.  A piju dodnes. Tatínek zjistil, že nejsem až tak špatný degustátor a tak má pro mě ve sklepě vždycky nachystáno .

Jednou jsme řešili v rodině nějaké právní problémy, která dopadly dobře a já jsem se chtěla právníkovi odměnit tím, že kromě financí mu přinesu i nějaké dobré víno. Je milovníkem vína a tím od mého tatínka, o kterém jsem pořád básnila, prý rozhodně nepohrdne.

Zavolala jsem tátovi, že bych potřebovala červené víno pro právníka, ale opravdu to nejluxusnější a pokud možno i v krásné láhvi. Tatínek dodal Svatovavřinečka ve skoro až posvátném balení , tmavé neprůhledné láhvi s černou zátkou.

Víno jsem uložila do předsíně, s tím, že druhý den zajdu za právníkem a ještě jednou mu poděkuji. Byli jsme domluveni na desátou. V rychlosti jsem popadla víno, strčila do tašky, slavnostně vcházím do právnické kanceláře, položím láhev a na stůl a pyšně povídám: „To vám posílá náš tatínek, ještě jako poděkování“. Právníkovi se rozzářily očka a že si hned tedy rovnou nalejeme. Přinesl dvě skleničky, jednu pro mě, jednu pro něho a začal nalévat. Nalil sotva polovinu sklenky, víc už nenateklo. „No, že tatínkovi děkuji, a co bych měl ještě udělat pro to, aby tu láhev poslal plnou?“ 

Myslela jsem, že se hanbou propadnu. V noci, když už jsme spali, přišel totiž syn s nějakou slečnou a nenapadlo ho nic jiného, než sáhnout po nejbližší láhvi. A aby se neřeklo, na dně ještě něco nechal. Já si toho v tom spěchu vůbec nevšimla, navíc láhev byla hodně tmavá, neprůhledná.  Ještě, že to vzal právník s humorem. Když jsem to vykládala tatínkovi, tak říkal, že příště mu tu láhev radši zanese sám, osobně, jinak máme po dobrém právníkovi.

Pěkný den a všem na zdraví

AlenaK
Tento text nebyl redakčně upraven


Díky AlenoK, úplně mi při čtení závěru vašeho příběhu zatrnulo. Není skoro nic smutnějšího než pohled na prázdnou lahev od vína. Tedy jeden smutnější pohled znám. Na mne jak se dívám na prázdnou láhev od vína…

Dnešní téma dne je víno a vy:

  • Historky ze sklípků
  • Úvahy na téma víno a já
  • Příběhy z vinic a vinařství
  • Analýzy vinařského trhu
  • Pozvánky na zajímavá místa spojená s vínem
  • Propagační pamflety na vaše vinařství (bez příslibu okoštování vzorků nezveřejním)

Prostě vše co vás ve spojitosti s vínem napadne.

Na tohle vše čekám na známém redakčním mailu

redakce@zena-in.cz

A já slibuji, že šest nejlepších vín, která ochutnám tuto sobotu ze Svatomartinských vín, pošlu jedné z vás za příspěvek k dnešnímu tématu.

Reklama