Domácnost

Vinnetou navždy

Už jako holka jsem milovala Vinnetua - Pierre Brice. Měl tak kouzelné modré oči. Byl opálený, na tu dobu už i vypracované tělo.
 
Tenkrát republikou vládla vinnetoumanie. Obrázky, trička, indiánské motivy - prostě všechno možné  a nemožné na čem byli tehdejší indiánské idoly.
 
Když Vinnetou zemřel, tak jsem šíleně brečela několik dní a nenechala si vymluvit, že herci doopravdy neumírají. Dnes se tomu usmívám, jak byl člověk naivní. Ale to k dětství a idolům patří. 
 
Dodnes i když mi je 48 se dívám na všechny jeho filmy. A stále se mi líbí. I když už je z něho muž v letech ty modré oči mě vždy dostanou.
 
Bohužel jsem se s ním nikdy osobně nesešla. V pubertě jsem si představovala, kdybych ho potkala, co bych mu řekla. Učila jsem se i kvůli tomu němčinu, jela jsem na výměnný tábor do NDR.
 
Ale kvůli svému idolu jsem němčinu v životě nepoužila.
 
hernajs
 

Teda hernajs. Vinnetou, jak já na něj mohl zapomenout. To snad ne! Ta síla, ta spravedlnost, ta vytrvalost ta svoboda... Olda Šetrnej byl taky dobrý, ale Vinnetou byl Vinnetů...
 
Tuhle vzpomínku prostě musím odměnit.
A posílám ulítlou kabelčičku Evy R. Spolu s hodinkama s vodotryskem.
 
A další výherkyni přibalím glóbus Jižních Čech.
   
27.07.2005 - Dům a byt - autor: Radek Kříž

Komentáře:

 1. avatar
  [17] Juana [*]

  gerda: Nevím, kde jsi to vzala, já zase zrovna nedávno četla článek o Barkerovi a tam naopak bylo, že byl hrozně na ženský a že byl snad 4x ženatý.

  superkarma: 0 27.07.2005, 15:31:01
 2. avatar
  [15] Žábina [*]

  jó Vinnetou - dodnes si pamatuju celé pasáže z knížky a viděla jsem samozřejmě i všechny filmy
  po jeho smrti jsem taky byla několik dní k nepoužití
  "A tak zmizel navždy odkaz apačského náčelníka,právě taky jeho zmizel jeho lid, odsouzený k tomu, aby jeho bohatství zůstalo bohatstvím, o němž ví jen několik málo těch, kdož se dokázali přiblížiti indiánově duši..."

  superkarma: 0 27.07.2005, 13:30:18
 3. avatar
  [7] gerda [*]

  chris: no jo, jenomže jaké bylo moje překvapení, když jsem se dověděla, že mužný Lex Barker by nám věnoval pozornost jedině v případě, že bychom byli chlapi!!! A v době, kdy jsem horovala pro Vinnetoua, mi vedle něj připadal Olda S. nějak staře - nevím proč, není pro to rozumné vysvětlení. I když - taky se mi víc líbí blonďáci.

  superkarma: 0 27.07.2005, 12:31:37
 4. avatar
  [4] gerda [*]

  tak to jsme dvě! Jenom jsem se neučila německy. Už jsem Radkovi taky poslala vyznání lásky - k Vinnetouovi. Je to psina, Brice určitě netušil, jak s náma bude mávat.

  superkarma: 0 27.07.2005, 11:57:12
 5. avatar
  [3] grice [*]

  Někdy minulej tejden jsme měli parodii na kovbojky,když slyším Vinetou představím si toho jeho teplýho brášku,bylo to fakt super. Kdybych neměla tak děravou pamět,napsala bych vám jak se to jmenovalo,ale fakt nevím,kdybyste mě zabili

  superkarma: 0 27.07.2005, 11:56:00

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme