vinoVinařství Kovacs právě představilo novou kolekci vín připravených z loňské sklizně. Výsledek splnil všechna očekávání. „Ročník 2009 byl krásný a dal nám vína, jejichž kvalita je velmi nadprůměrná,“ hodnotí novou kolekci vín technolog společnosti ing. Miroslav Kovács. Díky výtečné zralosti hroznů si mohl s víny hrát a komponovat je podle svých představ. Vznikla vína bohatá a plná, ovocná, svěží, povzbuzená příjemnou kyselinkou a doplněná potřebnou mineralitou. To vše se povedlo zrealizovat díky vlastním, krásně exponovaným vinicím, kterým VinařstvíKovacs věnuje maximální péči.

Dobrý ročník 2009 umožnil vyrobit vína jak suchá, tak rovněž nasládlá i sladká. Každý rok vybírá Ing. Miroslav Kovács nejzajímavější a nejkvalitnější vína, ze kterých připravuje svou vyhlášenou kolekci Family reserve. Z ročníku 2009 bylo do kolekce Family reserve zařazeno Neuburské, Sauvignon, Rulandské bílé, Chardonnay, Rulandské šedé a Regentské cuvée.

vinoKolekce vín Family reserve byla navíc rozšířena o speciální limitovanou rodinnou edici vín s názvy Cuvée Miroslav a Cuvée Amálie. Jedná se o vína, která věnoval Miroslav Kovács svým dětem Miroslavovi a Amálce. Při jejich přípravě se pokusil v charakteru a výrazu vína zachytit povahu svých dětí a jejich radost ze života.

„Milá Amálko, jsi sladká a křehounká jako toto víno, i ono je slastné, milé a lahodné. Snažil jsem se jím vystihnout Tvoji roztomilost a krásu,“ svěřuje se vinař na etiketě a dokládá, že jde v českých podmínkách o unikátní a současně velmi osobní projekt. Zatímco Cuvée Amálie je sladké až mazlivé s krásnou vůní zralých pomerančů, limetky a cukrového melounu, Cuvée Miroslav je polosuché, vzniklo z rýnského ryzlinku a sauvignonu a je postavené na jemném cukru, který je okořeněn svěží kyselinkou. Obě vína získala už stříbrnou medaili na mezinárodní vinařské soutěži v San Francisku a řadu dalších medailí.

vinoVinařství Kovacs se snaží nabízet široký sortiment vín - od suchých odrůdových vín až po vína polosuchá či polosladká, vždy však jde výhradně o přívlastková vína. „Každý zákazník vyžaduje něco jiného, proto se snažíme v každé odrůdě nabídnout jak suché, tak i mírně nasládlé či sladší víno," vysvětluje Miroslav Kovács. A jaké víno z loňské produkce by osobně vyzdvihnul? „Asi bych zmínil opětovné mezinárodní ocenění Sauvignonu z tratě Na Štrekách, který navazuje na mimořádné úspěchy předchozího ročníku 2008, a jasně ukazuje, že vína z této vinice budou patřit mezi velká vína.“

V roce 2010 Vinařství Kovacs znovu investovalo do stavby nových prostor a opravy stávajících budov. S ohledem na zvyšující se návštěvnost firemní vinotéky v areálu Vinařského dvora Kovacs se Miroslav Kovács rozhodl současnou vinotéku přebudovat tak, aby nákup i degustace vín probíhaly v příjemném prostředí, které podtrhne a umocní zážitek z konzumace jeho mimořádných vín.

Více na www.vinarstvi-kovacs.cz

Reklama