Jak se zachovat, když manžel nejlepší kamarádky spí s jinou? Měla byste nevěrného chlapa prásknout? Tak se ptá čtenářka spokojena, která nám poslala svůj příběh. Dozvěděla se, že manžel její kamarádky Alice spí s jinou. Teď váhá: Má to říct Alici, nebo ne?

Posílejte
nám své příběhy
na e-mailovou adresu:

redakce@zena-in.cz

Přišla jsem na to náhodou, na Palačáku na tramvajové zastávce. Michal, manžel Alice, se tam loučil s nějakou jinou. Nic světoborného, letmá pusa a zamávání. Říkala jsem si, že to je třeba nějaká příbuzná, ale… Začalo to ve mně hlodat.

Michal vůbec nevěděl, že jsem změnila práci, takže neměl ani ponětí, že ho může někdo na Palačáku načapat. Párkrát jsem si udělala polední pauzu dřív a zjistila, že jejich schůzky jsou vlastně na každodenním pořádku. Dalo mi to trochu stopování, ale nakonec jsem našla i ten barák v Podskalské, ve kterém se schází. Strávili tam tak půl hodiny a loučili se většinou až na zastávce. Venku to ale hráli dost dobře – normálně by každý řekl, že jde o kamarády.

Bylo mi jasné, odkud Michal na Palačák jezdí, tak jsem si ho prostě jednou vyhmátla. V tom baráku není nic jiného než byty. Žádná firma, nic. Je jasné, že tam někdo dělá krátkodobé pronájmy… něco jako milenecký azyl.

Měla jsem skoro jistotu, ale zase Michala znám stejně dlouho jako Alici, tak jsem nechtěla dělat unáhlené závěry. Sešla jsem se s Michalem a zeptala se ho přímo. Chvíli zapíral, pak se ale rozpovídal o tom, jak jim to neklape, že mají problémy a ona že taky určitě někoho má… a hlavně, ať to Alici neříkám, že si to musí srovnat sami.

Jenže já vím, že ho Alice miluje. Chtěla jsem jí to říct už několikrát, ale prostě to nešlo… Nedokázala jsem jí to udělat. Vždycky o Michalovi tak pěkně mluví. Teď jí aspoň říkám, že nikdo není svatej, ale ona vždycky odpoví: „Tak to jsem měla kliku.“

Je mi jasné, že by Alici pomohlo, kdyby se to dozvěděla a poslala Michala k ledu, jenže já ji nechci zranit.

Stalo se vám někdy něco podobného? Řekla byste kamarádce, že jí manžel zahýbá?

Reklama