.

Vím přesně, kam bych chtěla nejvíc

Cestování

Vím přesně, kam bych chtěla nejvíc

Hezký den.

Je spousta míst, která bych ráda navštívila, viděla na vlastní oči, ochutnala na vlastní kůži, dotkla se. Na všechna asi nezavítám :-), ale na některá možná ano. Zmíním alespoň jedno z nich.

Strašně moc mě láká Praha, už hodně dlouho. Nebudete tomu věřit, ale v Praze jsem byla jednou jedinkrát - na okamžik, když jsem jí projížděla. Samozřejmě, není mi neznámá. Znám ji z knih, fotografií, z netu.. Ale to není ono. Poznat ji zblízka..

Takže, ne den dva, ale dovolená v Praze. Galerie a muzea, Národní knihovna, Vyšehrad, Vltava a její mosty, starý židovský hřbitov... procházky uličkami a místy, která pamatují staletí. Za rozbřesku, nebo při večerním stmívání. Noční Praha, tajemná a plná kouzla... Nejde vyjmenovávat všechno, je toho moc a zároveň jen zlomek toho, jak Prahu znají lidé, kteří v ní prožili celý život, nebo aspoň jeho velký kus. Ale, určitě by to bylo hezké. A určitě bych se ráda do Prahy vracela, poznávat další a další její zákoutí, podoby a krásy.

elfos


Ano ano,
ať se vám to zdá a nebo ne, Praha skutečně patří mezi nejkrásnější města na světě a navíc má i přes ty miliony turistů stále neskutečnou atmosféru (když tedy víte, kam máte zajít). Za dovolenou rozhodně stojí, ale více než parné léto bych doporučil jaro nebo naopak podzim. Ten je v Praze snad nejkrásnější...

Kam chcete na dovolenou vyrazit vy? Napište nám o tom na adresu redakce@zena-in.cz!

   
09.05.2007 - Zahraničí - autor: Richard Klíčník

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme