Bulvár

Vím, kdo je můj anděl strážný

Irena Maňáková v sobě spojuje krásu a inteligenci. Přiznává ovšem, že to nestačí. Je třeba odvaha a notná dávka štěstí: „To, že trávím v práci hodně času a to, že jsem ve správný čas na správném místě, to je o štěstí, o ničem jiném.“

 

Jste úspěšná PR manažerka. Studovala jste tento obor?

Chtěla jsem studovat práva, ale byla jsem na to strašně lenivá. Po střední podnikatelské škole v Opavě jsem si myslela, že mi celý svět leží u nohou a dokážu všechno, co chci. Nechtělo se mi ztrácet léta života tím, že bych seděla ve škole. Tak jsem šla pracovat. Klasický sen: být bohatá a úspěšná.


Asi to nešlo tak lehce, co?

Nejdříve jsem pracovala v restauraci jako servírka, potom asistentka předsedy představenstva jednoho podniku v Opavě. Ale jsem dravec a v Opavě pro mě bylo málo místa. Tak jsem se v devatenácti prostě sbalila a odjela do Prahy.


Co na to blízcí?

Maminka z toho byla naprosto v šoku. Dokud jsem neseděla ve vlaku, tak nevěřila, že to udělám.


Jak vás přivítala „stověžatá“?

Práci jsem si musela hledat. Postupně jsem se vypracovala na tajemníka jedné politické strany. Když jsem z postu odešla, potulovala jsem se po různých zaměstnáních. Vždycky jsem si řekla: Bůhví, co mě čeká jinde, třeba něco lepšího. Já jsem takový člověk, že když mě něco nebaví, tak s tím seknu a jdu dál. Dělala jsem v advokátní kanceláři, v bezpečnostní službě, asistentku generálnímu řediteli, obchodní ředitelku v nábytkářské firmě...


Kde se vzalo Public relations?

K PR jsem se dostala ve třiadvaceti jako ředitelka a tisková mluvčí nadačního fondu Heleny Houdové Slunečnice. Vždycky jsem měla k postiženým i sociálně slabým vztah. Můj bratr je neslyšící, takže možná i proto.


Nepřekvapovalo lidi, že ředitelka Slunečnice je takhle mladá?

Divili se. Například jsem přišla na jednání a ředitel, za kterým jsem šla, mi ve dveřích povídá: „Promiňte, já se vám hned budu věnovat, asi tam sekretářka není. Mám teď jednání.“ Zeptala jsem se, jestli se slečnou Maňákovou. On: „Ano. Nepřijde?“ A já: „Já jsem Maňáková, těší mě.“


Nenarazila jste někdy? Přece jenom půvabná blondýnka...

Asi bych byla velmi povrchní a naivní, kdybych řekla ne. Náznaky tam byly, ale spíš ve formě pozvání na večeři nebo na oběd, případně na nějakou schůzku. Vypadám a působím na muže tvrdě, takže ke mně mají jistý respekt.


Teď jste tiskovou mluvčí bezpečnostní agentury ABL a finalisty SuperStar Tomáše Savky. Je ještě nějaká meta, které byste chtěla dosáhnout?

Vždycky nějaká je. Nikdy dřív by mě třeba nenapadlo, že bych mohla dělat v politické straně. Když má člověk tu možnost, měl by ji chytit za pačesy a zkusit to. A já jsem ještě ve věku, kdy můžu zkoušet.


Nedávno jste se vdala. Plánujete rodinu?

Za ideální bych děti považovala někdy kolem šestadvaceti, sedmadvaceti. Ale když to přijde dřív, přijde to dřív, když to přijde později, přijde to později. Matka příroda si sama určí.


Jste hodně zaměstnaná. Máte čas let na užívání si, zábavu? Netrpí třeba blízké okolí?

No, trpí. Měla jsem partnera, který byl taky časově velmi vytížený, a na tom ten vztah ztroskotal. Manžel má také svou úspěšnou kariéru, ale je neuvěřitelně tolerantní. Je pravda, že jsem workoholik, ale po svatbě se to snažím trošku korigovat. Už třeba nepracuju tak často o víkendech, což je u mě velký úspěch. Mě ta práce baví, takže to neberu jako přítěž.


Kolik hodin denně pracuje manažerka Irena Maňáková?

To je individuální. Je den, kdy sedí v práci do večera nebo má pracovní schůzky, takže se stává, že přijde domů v deset večer. Ale jsou dny, kdy přijde domů v šest, sedm večer, což je úžasné.

 

Kde berete energii?

Už se rok snažím dokopat k tomu, abych chodila pravidelně do posilovny, nebo se nějak fyzicky vyžívala. Ale když vstoupím do posilovny a vidím tam ty stroje a zpocené lidi, otočím se a jdu si lehnout do solárka. Tím moje návštěva fitcentra končí. Ale vážně: já nevím, co mě dobíjí. Tu energii v sobě prostě někde mám. Možná to je tím mládím, tou dravostí. Určitě mě dobíjí pohoda, kterou mám doma.

 

Jste  spokojená, jak to všechno probíhá?

Já byla vždycky takový blázen. Když jsem dostala pětku ve škole, tak jsem s tím byla spokojená, protože jsem si říkala: Teď mě to konečně donutí se učit. Což moji rodiče v životě nepochopili.J

 

Jste hodně ctižádostivá?

Když se člověk vyvíjí mezi lidmi, kteří něco dokázali, začne být ctižádostivý.

 

Co byste chtěla na sobě změnit?

Jsem trošku ztřeštěná, ale to je asi věkem. A mám jednu špatnou vlastnost: občas věci řeším na poslední chvíli. Mě to na sobě štve, ale vždycky vím, že to dopadne dobře, a ono to tak dopadne. Moje okolí doma i v práci je z toho naprosto nešťastné. Oni už jsou nervózní, já jsem pořád klidná a vím, že to zařídím a že to vyjde.

 

Věříte, že vás někdo vede, ochraňuje?

Mám nahoře anděla strážného... A vím, kdo to je.

   
   
20.12.2004 - Společnost - autor: Herta

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [99] Vivian [*]

  Manx: copak ti na ní vadí?

  superkarma: 0 22.12.2004, 22:17:18
 2. avatar
  [98] Wiki [*]

  sikovna holka, nechapu nektere odsuzujici reakce tady :)

  superkarma: 0 22.12.2004, 13:11:40
 3. avatar
  [95] Vivian [*]

  "Úspěch se neodpouští."
  a u nás v Čechách to evidentně platí dvojnásob...

  superkarma: 0 21.12.2004, 17:47:21

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [93] xenie [*]

  Ale nikdo netrvdí že má být celý život na jednom místě, to je extrém, stejně jako je podle mně extrém co půl roku jiné místo... kdyby byla někde 1-2 roky, a postupovala dál, tak to vidím jako úspěch, ale tato slečna mi prostě připadá že neví co chce tak zkouší co ji bude bavit... nic proti, ale fakt na tom nevidím nic obdivuhodného

  superkarma: 0 21.12.2004, 10:25:28
 2. avatar
  [92] Aspiková [*]

  To je děsný . Rozhovor je s nejmladší manažerkou v republice a redakci se to zdálo být zajímavý téma. Pro mne to zajímavý je a pro ty z vás co se divíte nad tím, že vystřídala 9 nebo kolik zaměstnání, tak známý dělají známý. Postoupila o kousek výš a pak se jí naskytla práce, která se jí zdála být zajímavější. Někomu holt stačí hrabat se ve fakturách celý život, jako třeba mně, a jiný zase chce vyzkoušet vše co se vyzkoušet dá a dokázat si, že má na víc.

  superkarma: 0 21.12.2004, 09:30:48
 3. avatar
  [90] Petronilka [*]

  Sandy: k tomu řízení - to, že šla od servírky, přes nějakou asistentku (pro mě rovná se přinestaška) až po ředitelku nadačního fondu je přeci super . Prostě stoupá na žebříčku a jde jí to rychle. nevidím nic špatného na tom řídit nadační fond.
  femme fatale: jojo čísílka to je moje a to jsem studovala humanitní obor. Do dneška nikdo z mých spolužáků nechápe, kam jsem se to vrtla

  superkarma: 0 21.12.2004, 06:53:36
 4. avatar
  [89] Suzanne [*]

  Ta holka se mi jeví velmi sympaticky. A hodně mě překvapilo, jak jste se na ni sesypaly...

  superkarma: 0 21.12.2004, 00:14:03
 5. avatar
  [88] Blueberry [*]

  *Kotě*: Ale ryl, vsak ony si VZDYCKY neco najdou .

  superkarma: 0 20.12.2004, 23:21:26
 6. avatar
  [87] *Kotě* [*]

  Sandy: já doufám, že jo, ale do týhle by snad (kromě mě) nikdo neryl a nevymejšlel si kraviny o tom, zda je úspěšná manažerka nebo neschopná fluktuantka... nebo podobně jako u Simony, jestli je šťastná nebo nešťastná

  superkarma: 0 20.12.2004, 23:15:44
 7. avatar
  [84] *Kotě* [*]

  Simonka vám nevoněla, Irena vás tu taky koukám nenadchla... asi by tu měl být rozhovor s nějakou solidní českou maminou od dvou dětí, co na půl úvazku sedí někde ve fakturaci a doma pigluje okna a peče cukroví... jediný správný to ženy vzor

  superkarma: 0 20.12.2004, 23:03:21
 8. avatar
  [83] Blueberry [*]

  femme fatale: Nezlob se, ale nebudu ti to definovat. Mohlo by se jich tu par poznat, a pak by tahle diskuze trvala jeste hodne dlouho. Reknu ti jen proc ji za slepici nepovazuju. Protoze hleda porad neco lepsiho. Protoze premysli. Protoze je ctizadostiva. Protoze si veri. Protoze netouzi ve svem veku po a vi, ze ma spoustu casu. Protoze se neboji riskovat.

  superkarma: 0 20.12.2004, 22:47:14
 9. avatar
  [81] Ťapina [*]

  Vivian: To je právě to. Když se hned nepovede práce, která mě bude bavit, tak půjdu jinam, budu hledat, v čem bych se našla. Ale dokud se nenajdu, tak nejsem úspěšná, ne?

  superkarma: 0 20.12.2004, 22:06:22
 10. avatar
  [78] Vivian [*]

  Sandy: z čeho soudíš, že by byla ochotná řídit cokoliv? Tvůj dojem je povrchní. Evidentně jsi článek jen tak přelítla a zarazila ses, stejně jako spousta ostatních, na jejím věku a na předsudku "mladej = blbej". (Kromě toho dotyčná není slečna, ale paní ).

  superkarma: 0 20.12.2004, 21:43:53
 11. avatar
  [76] Blueberry [*]

  TreasureIsland: No tak slepice tahle holka rozhodne neni. A vysokoskolke vzdelani rozhodne neni zarukou uspechu v zivote. Zalezi na tom, jak je clovek sikovny, chytry a jak se umi postavit k praci.

  superkarma: 0 20.12.2004, 21:28:26
 12. avatar
  [75] Vivian [*]

  TreasureIsland: vždyť vzdělání má, copak neumíš číst?

  Ťapina: jenže každý nenastupuje vždycky do zaměstnání s tím, že tohle je ta práce, kterou touží dělat až navěky. A v osmnácti člověk často ještě ani neví, co chce dělat, nebo třeba nemá dostatek zkušeností na to, aby mohl dělat to, co dělat chce.
  A někdo se třeba "najde" až v padesáti...
  Holt ten život není tak černobílej.

  superkarma: 0 20.12.2004, 21:14:33
 13. avatar
  [74] TreasureIsland [*]

  Že by další slepice bez vzdělání........

  superkarma: 0 20.12.2004, 21:06:22
 14. avatar
  [73] Ťapina [*]

  Mně taky přijde trošku divný měnit zaměstnání po půl roce. Přece buďto se snažím dělat práci, kterou jsem si z nějakého důvodu vybrala, a pak nebudu po pár měsících zdrhat, nebo to jaksi nelze považovat za úspěch. Jsem v práci tři měsíce a mám pocit, že jsem ještě zdaleka ani nezačala, na nějaké nebavení nebo omrzení ještě nejspíš hodně dlouho nedojde. Ale brigády na pokladně jsem měla taky po třech měsících dost

  superkarma: 0 20.12.2004, 20:57:14
 15. avatar
  [70] Aspiková [*]

  Ono se taky musí koukat na to jakým směrem se to přestupování z místa na místo dralo. Jestliže po místě sekretářky následuje místo uklizečky, tak se nedivím, že o takovýho člověka není zájem. Ale rozhovor je s manažerkou, která začínala jako servírka. To, že je šikovná je snad víc než jasný. Já osobně ji obdivuju a na tom, že vystřídala tolik zaměstnání nevidím nic špatnýho.

  superkarma: 0 20.12.2004, 18:28:58
 16. avatar
  [69] Petronilka [*]

  femme fatale: Ano problematiku neobsáhneš, ale jestliže do nějaké práce nastoupím, vím jestli mě baví, nebo ne. Nač budu setrvávat a nořit se hlouběji do práce, která mě nebaví. A to se nezmění ani tím, že do ní hlouběji zapadneš. Já jsem účetní, takže pro mě je to jasný. buď mě ty čísla baví a dělám to, nebo ne a jdu od toho.

  superkarma: 0 20.12.2004, 17:29:24
 17. avatar
  [68] Vivian [*]

  femme fatale: v tom s tebou souhlasím

  superkarma: 0 20.12.2004, 17:22:33
 18. avatar
  [66] Blueberry [*]

  femme fatale: Jiste ze kariera neni vsechno. A vrtkavy neni jen uspech. Znam pripad, kdy ze v aute zabil manzel a syn, a pani zustala sama. Byla cely zivot doma, venovala se rodine.

  superkarma: 0 20.12.2004, 17:14:34
 19. avatar
  [65] Vivian [*]

  femme fatale: no jo, ale já nevidím nic špatného na tom, když se mladý člověk hledá ... naopak
  A taky si nemyslím, že by si kdokoli neodnesl po pár měsících či letech ze zaměstnání víc než jen "povrchní dojmy". To je otázka přístupu k práci

  superkarma: 0 20.12.2004, 17:10:15
 20. avatar
  [63] Blueberry [*]

  femme fatale: Myslim ze kariera znamena hodne aspon pro ty, ktere maji neco v hlave.

  superkarma: 0 20.12.2004, 16:51:59
 21. avatar
  [62] Vivian [*]

  femme fatale: no pokud ty si po x měsících v zaměstnání odneseš jen "prvotní názor", pak je to tvůj problém, ale proč to zobecňovat?

  superkarma: 0 20.12.2004, 16:51:53
 22. avatar
  [61] Petronilka [*]

  femme fatale: Já teda za pár měsíců bezpečně poznám, jestli mě ta práce uspokojuje nebo jsem jen něčí přinestaška. Nepotřebuju na to ztratit dva roky. A zkušenost to každopádně je.

  superkarma: 0 20.12.2004, 16:49:03
 23. avatar
  [59] Petronilka [*]

  Jste jak hejno syčících hus. Podle mě je úspěch tý holčiny v tom, že ve svém věku vede nadační fond. Která z vás byla ve 23 letech ředitelkou čehokoli? (Když nepočítám, ty řídící zeměkoule)
  A že odejde z práce, která jí nebaví? No a co?! Přece nebude chodit celý život do práce s odporem. Najde si něco, co jí bude bavit, ale holt to chvíli trvá. Dost z vás tady několikrát žehralo na svá strašná povolání, jak vás to nebaví. Ona je v pohodě a proto je s ní rozhovor. protože má co říct

  superkarma: 0 20.12.2004, 16:44:44
 24. avatar
  [58] Blueberry [*]

  Kdo chce psa bit . . . Jak uz to psala Eva_Fl v prispevku k clanku o Simone, vy tu najdete (s malymi vyjimkami) prilezitost pomluvit a zkritizovat kazdeho. Sikovna holka jako Irena se stava fluktuantem, podezrelym individuem, ktere vlastne urcite nic neumi, rizikem pro zamestnavatele. Ale ona uz brzy zadneho zamestnavatele potrebovat nebude, protoze bude mit svoji PR firmu a zatimco vetsina tech, ktere vidi svoje zivotni naplneni v traveni casu s rodinou bude zapolit s financemi, ona bude mit zajimavou a vynosnou karieru.

  superkarma: 0 20.12.2004, 16:41:45
 25. avatar
  [57] umisanek [*]

  Nepřipadá vám, že se nás redakce snaží cíleně přesvědčit, že vzdělání je úpně na nic? Zatím tu jako úspěch byly prezentovány "dravec" a "kurva" (viz. článek o Simonce). Pak nemá být tak málo VŠ profesorek, vědeckých pracovnic a ředitelek vlastní! firmy, když je společnost neumí náležitě ocenit .

  superkarma: 0 20.12.2004, 16:36:44
 26. avatar
  [56] medved [*]

  Felina: to asi ne...dneska to asi taky standard neni...bohuzel akorat ja bych to tak ocekavala

  superkarma: 0 20.12.2004, 16:29:44
 27. avatar
  [54] medved [*]

  Felina: prijde na to, kolik si za sve znalosti chtela...ackoliv dva svetove jazyky a pocitac bych zcela bezne ocekavala od prakticky kazdeho absoloventa
  me spis sokovalo, kdyz mi kamarad, reditel velke firmy rikal, ze v malem ceskem mestecku hledal sekretarku a prihlasila se mu holcina, ktera studovala v americe a australii, umela dalsi jazyky, na pocitaci, mela VS ekonomickeho smeru...a chtela delat jeho asistentku a rekla si za to plat 7 tis. ...to bych taky brala vsema deseti...kdyby si rekla petkrat tolik, tak by to uz tak zajimave nebylo, ze

  superkarma: 0 20.12.2004, 16:08:45
 28. avatar
  [53] Vivian [*]

  berinda: já jsem si ani nevšimla, že by ji nějak vyzdvihovali

  superkarma: 0 20.12.2004, 16:02:13
 29. avatar
  [50] Vivian [*]

  berinda: pětkrát stačí já zase tak natvrdlá nejsem

  (nedávej F5 ani refresh, stránku si obnovuj kliknutím na Odeslat nebo na název článku v pravém sloupku)

  superkarma: 0 20.12.2004, 15:55:22
 30. avatar
  [49] medved [*]

  berinda: uz nedavej refresh

  superkarma: 0 20.12.2004, 15:55:13

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme