Čtenářka AnteaX tráví Štědrý den v práci. Pak běží domů za manželem a babičkou, kde si dají výbornou večeři a rozbalí dárky... A také už ví, co je v životě opravdu důležité. Více v další novince.

Milá AnteoX, Váš příspěvek je plný lásky, moc Vám děkuju, že jste napsala. Přeju Vám i Vaší rodině krásné vánoční svátky a hezký den.


Vánoce, hlavně Štědrý den 24.12. většinou trávím v práci. Je to již 20 let, co pracuji jako zdravotní sestra a za tu dobu jsem ještě neměla ani jednou volné celé vánoční svátky. Dřív mi to přišlo někdy líto, ale naučila jsem se na tom najít i pozitiva :-) Vzhledem k tomu, že nemám děti, je nepsané pravidlo, že tyto neoblíbené služby vezmu, aby maminky mohly být se svými dětmi.

Posledních 10 let pracuji na oddělení, kde se noční na Štědrý večer neslouží, máme pouze denní 12-ti hodinovou směnu. Co to pro mě znamená? Nákupy, vaření a důkladnou přípravu den předtím, kdy musím všechno nachystat. Udělám si dopředu bramborový salát, houbového kubu i polévku. Můj manžel na Štedrý den sám úřaduje v kuchyni a odpoledne začne smažit kapra. Voláme si a já ho naviguju, pokud nemůže něco najít nebo potřebuje poradit. Většinou to ale není třeba, je moc šikovný :-)

V práci se většinou nezastavím, ale drží mě nad vodou představa sváteční večeře, kterou jsme s manželem připravili napůl :-) V 18 hod. úprkem mizím z práce, už padám hlady a sbíhají se mi sliny! Nejedu domů, ale sejdeme se s manželem u naší babičky, která žije sama a každý rok s ní Vánoce slavíme. Když dorazím, čeká na mě slavnostně prostřený stůl, vítá mě náš pejsek, manžel, babička a můžeme servírovat. Dřív to bylo ještě jednodušší, protože celou sváteční večeři chystala ona. Nyní je ale už ve věku, kdy by to těžko zvládala a tak ji chystáme my.

Na rozbalování dárků se dostaneme kolem 20 hod., pak následuje focení, prohlížení toho, co kdo dostal a spousta smíchu :-) Když si všeho dosyta užijeme, dáme si většinou něco malého, dobrého a sladkého. Naším favoritem je tiramisu :-) U pohádek a starých českých filmů odpadám únavou, ale i tak jsem moc šťastná :-)

Štedrý den má své neopakovatelné kouzlo. Lidé jsou si blíž, pacienti i lékaři v práci jsou mnohem milejší. Jakoby se svět na chvíli zastavil a člověk si uvědomí, co je v životě opravdu důležité. A já už dávno vím, že to nejsou dárky a peníze, ale přátelství, láska, víra...

čtenářka AnteaX

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou

Téma dnešního dne: Vánoce

  • Jaké vánoční zvyky dodržujete?
  • Co děláte k večeři?
  • Kdy zdobíte stromeček?
  • Díváte se na pohádky?
  • Chodíte na půlnoční?
  • Máte nějaké zajímavé vánoční historky?

Napište mi, budu se těšit. Tentokrát výherkyně získá Dárkový balíček Anti-stres (péče o pleť), kde je Denní krém 30 ml, Lotion 60 ml a Odličovací mléko 60 ml od firmy Les Fleurs Bach. Na vaše příspěvky se těším tradičně do dnešních 14.30 hodin na adrese redakce@zena-in.cz, heslo je VÁNOCE. Předem děkuju!

balik

Reklama