Jako sympatického bouřliváka vnímá Francoise Villona režisér Arnošt Goldflam. „Díky svému charismatu byl velice oblíbený hlavně u žen, což je dodnes snem mnoha jiných tvůrců,“ složil francouzskému básníku a rebelovi poklonu. Krátce předtím pokřtil ve foyeur Divadla Na Jezerce „cédéčko“ z úspěšného muzikálu Jiřího Hubače, Pavla Vrby a Ondřeje Brzobohatého Já, Francois Villon.

krest

Spolu s ním se ve čtvrtek 18. října stal kmotrem nového CD režisér Villona Radek Balaš. A Goldflam poznamenal, že vůbec poprvé se setkali na jevišti, když Balašovi bylo pět let. Muzikál je od své březnové premiéry na Jezerce diváckým hitem. A melodie „François, Františku, Franto, rozbiješ tohle i tamto...“ zní v uších při odchodu z divadla většině diváků. Nové CD je plné rytmických písní a zhudebněných textů Pavla Vrby, které jsou inspirovány skutečnými Villonovými básněmi.

Arnošt Goldflam, který si prý nové „cédéčko“ s chutí poslechl, začíná na Jezerce zkoušet nové představení – dramatizaci románu Darda spisovatelky Ireny Douskové. Ta je volným pokračováním inscenací Hrdý Buďžes a Oněgin byl Rusák stejné autorky. V Oněginovi hraje otce hlavní hrdinky Ireny Douskové, a tak už je, jak říká, s příběhem dobře seznámený. Pro Goldflama je to vůbec první spolupráce s Divadlem Na Jezerce. A těší se na Báru Hrzánovou, která v Dardě hraje hlavní roli,  Lenku Vlasákovou, Miluši Šplechtovou, Petra Vacka, Jana Hrušínského a na další herce.

krest1 

Na křtu nechyběli autor hudby k Villonovi Ondřej Brzobohatý, představitel francouzského rebela herec Martin Písařík, Petra Vraspírová, která hraje Kateřinu, hlavní ženskou postavu, Jana Malá, Petr Kostka a Petr Vacek i další herci Divadla Na Jezerce. Pozdravit své kolegy přišla také Jiřina Bohdalová. Pro hosty křtu divadlo připravilo živou muzikálovou ochutnávku v podobě písní „Svatební smlouva“ a závěrečné „Dado“ ze zbrusu nového hudebního CD.

Villonovskou atmosféru dokreslilo pohoštění ve francouzském stylu - alsaské speciality a pečivo z francouzské mouky pečené ve vlastní pekárně a vína od francouzských vinařů, které pro hosty na křtu připravila Divadelní restaurace Jezerka.

Divadlo věnovalo CD divadlo stejně jako představení muzikálu Já, Francois Villon zesnulým autorům Jiřímu Hubačovi a Pavlovi Vrbovi.

Nové CD s písněmi z muzikálu Já, Francois Villon lze koupit v pokladně Divadla Na Jezerce a při každém představení ve foyer divadla za 210 Kč.

Zdroj a foto: tisková zpráva Divadla Na Jezerce

Reklama