Večerním koncertem Pražského výběru se uzavřel letošní program 21. ročníku festivalu Benátská noc.

Přátelský a příjemný festivalový areál v libereckém Vesci zažil nejen extrémní vedra, ale i jedinečná vystoupení, za nimiž se sjeli fanoušci nejen z celé České republiky, ale i Polska, Německa, Slovenska či Rakouska.

bn

Čtyřdenní hudební program, v němž vystoupilo přes sedmdesát hudebních formací, přinesl skvělé vystoupení Mira Žbirky s Moravskou filharmonií Olomouc, Davida Kollera, Marty Kubišové, Xindla X, Pražského výběru a mnohých dalších.

Největší odezvu bezesporu měla finská skupina Nightwish vystupující v Čechách úplně poprvé na Benátské noci s novou zpěvačkou Floor Jansen, švédští Sabaton, finští Sunrise Avenue či britští James.

bn

Pořadatelé i návštěvníci se už od prvních hodin začátku festivalu potýkali s extrémním horkem. Ředitel festivalu Pavel Mikez k tomu dodává: „ Na vysoké teploty jsme byli, myslím, dobře připraveni. Návštěvníci měli k dispozici bazén, rozprašovače ledové vodní mlhy, po areálu a přístupové cestě byly rozmístěny cisterny s pitnou vodou, hasiči pravidelně skrápěli plochu mezi podii a ochlazovali proudem vody všechny zájemce. Letošní ročník navštívilo na patnáct tisíc diváků a už podruhé se nám potvrdilo, že bylo dobrým rozhodnutím přestěhovat Benátskou do Vesce. Areál byl upraven tak, že probíhala vystoupení na obou pódiích a navzájem se vůbec nerušila. Tradičně běžel doprovodný program, za který jsme sklidili – stejně tak jako za výběr stánků s občerstvením – jenom samou chválu. Těšíme se na všechny zase za rok!“.

bn

Festivalový sestřih z prvních tří dnů

čtvrtek, 25. 7. 2013

pátek, 26. 7. 2013

sobota, 27. 7. 2013

Rozhovor s ředitelem festivalu Pavlem Mikezem

Další informace a rozhovory s vybranými interprety naleznete na www.facebook.com/benatskanoc.cz, www.benatskanoc.cz a https://www.youtube.com/channel/UCYaxFuYPRlW5kOI4ufm6RIg.

bn

  • Foto Lukáš Běhounek

Mediální partneři jsou: FANDA, Evropa 2, Deník, denik.cz, Glanc, TV Magazín, Rock&Pop, Seznam.cz, libimseti.cz, fanonline.cz, Hyperinzerce a AdActive.

Reklama