.

Víkendový tip: Papoušek zahájí Hronov

Cestování

Víkendový tip: Papoušek zahájí Hronov

Uvedením inscenace U zeleného papouška, ve které se divákům představí absolventi Kurzu praktické režie, začne dnes 78. ročník festivalu amatérského divadla Jiráskův Hronov.

Nejstarší přehlídka neprofesionálních divadel v Evropě a zřejmě i na světě letos potrvá do 8. srpna a nabídne více než stovku divadelních představení.

Do Hronova přijedou amatérští divadelníci s nejúspěšnějšími inscenacemi z celostátních druhových přehlídek, celkem tu bude k vidění 26 inscenací. Mezi nimiž jsou zastoupeny činohra, loutková představení, pantomima, experimentující, studentské, pohybové i taneční divadlo.

Na festivalu budou hostovat i amatérské zahraniční soubory z Nizozemska, Rakouska, Slovenska a USA a také profesionální Divadlo v 7 a půl, které uvede inscenaci Nora v režii J. A. Pitínského.

Tradičně nebudou chybět ani výstavy a hudební vystoupení a důležitou součástí přehlídky je vzdělávací část, zahrnující letos 15 seminářů a dílen, na které se přihlásilo 333 zájemců z celé republiky.

Z historie...
Festival byl založen roku 1931 v Hronově, rodišti spisovatele Aloise Jiráska. Za 2. světové války se konal v utajení, do roku 1951 se na festivalu vždy uváděla alespoň jedna Jiráskova hra.

   
01.08.2008 - Zahraničí - autor: Marie Šrámková

Komentáře:

 1. [2] vaclamar [*]

  Já tam vyrážím k příteli,ale až 9.8.To už bude po,ale je to fakt fajn festival.Je tam i spousta akcí doprovodných,které se konají po klubech a v parku.Všem,kdo tam vyrazí,přeju krásné zážitky.

  superkarma: 0 02.08.2008, 09:17:34
 2. avatar
  [1] olafka [*]

  To je nápad, vyrazím tam

  superkarma: 0 01.08.2008, 17:41:13

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme