Ne, nemůžou za to Indové. Vymysleli to už šimpanzi bonobo. A co? No přece sexuální polohy! Ale je pravda, že Indové o nich napsali nejznámější knihu. Jmenuje se Kámasútra a jejím autorem je filosof a mnich - přesněji řečeno brahmán jménem Mallanaga Vatsjajana. Takže je jasné, na co mniši při meditacích myslí.

Ve skutečnosti ovšem Kámasútra – v sanskrtu nazývaná Kāma Śāstra – není zdaleka jen o sexuálních polohách a známé erotické obrázky k ní přibyly až později. Toto dílko, pocházející zřejmě ze 4 století po Kr., je spíše filosofického než erotického rázu a pojednává o lidské - a především o ženské - sexualitě.

 

Text je rozdělen do šestatřiceti kapitol a poskytuje cenné rady nejen co se týče sexuálních praktik, ale i v oblasti soužití, svádění a zdraví. Vatsjajana původně svou příručku určil manželům nebo těm, kteří se na manželství připravují. Rozhodně nešlo o návod k nezávaznému milování, jak je Kámasútra mnohdy vnímána dnes.

A teď už je tu soutěž!!!
Jako cenu jsem pro Vás dnes připravila 3D Matte Make Up od Astoru! A jak ho můžete získat? Není nic snazšího :).

Ve článcích (ne v novinkách) tohoto týdne pro Vás schovám tři obrázky tvorů označené 1, 2, 3 a tři popisy sexuálních poloh, označené A, B, C. Budou nadepsány „soutěž - Astor". Vaším úkolem je určit, jaká sexuální poloha se jmenuje podle kterého tvora a napsat do tohoto odkazu (ne pod tuto novinku nebo pod články!) správné dvojice. A nemusíte psát, v jakých článcích jste slova našla :).

Obrázky a popisy se budou objevovat ode dneška od 12:00 do dnešní půlnoci a ve článcích už zůstanou.

Soutěžit můžete od pátku 12:00 do 9:00 v pondělí.

Tak si to užijte a příjemnou inspiraci ;).

Reklama