Bulvár

Víkend jen pro sebe


Minulý prodloužený víkend mě inspiroval k tématu. Po osmnácti letech manželství jsem si dovolila ten luxus, udělat si víkend jen pro sebe. Dlouho jsem po něčem takovém toužila, ale vyrazit si jen tak bez rodiny, bylo dosud jen v rovině snů. Bylo to něco nemyslitelného. Buď jsem ze sobectví obviňovala sama sebe, nebo jsem byla obviňována. Žila jsem v  přesvědčení, že když se rodině nikam nechce, musím se podřídit a sedět doma na zadku. A tak jsem v sobě vždycky dusila vztek a víkend trávila úklidem, žehlením, vařením, prostě nahromaděnými resty.Úžasná zábava a odpočinek.


Nakonec si stejně všichni ostatní udělali program podle svého a mě k tomu nepotřebovali. Dcery vyrazily za svými vrstevníky, co také doma, s rodiči je nuda a manžel se věnoval práci. Nevím, kde se ve mně vzala ta síla konečně se vzepřít a prosadit si svou. Dost mi nahrála nevalná  předpověď počasí.Nikomu se do zimy a deště nechtělo, já zas chtěla za každou cenu vypadnout z Prahy.


V myšlenkách jsem si malovala pobyt na huculské farmě v horách, kde pracuje moje neteř. Nakonec jsem se do té představy tak zamilovala, že by mě od ní už nic a nikdo neodradil. Navzdory manželově nelibosti jsem si sbalila bágl a vyrazila. A vůbec nelituji. Bylo to prostě fantastické.


Je pravda, že mě teď bolí celý člověk, jak se říká, protože jsem sezením v kanceláři svalově rozbředlá, ale práce u koní mě tak nabila pozitivní energií, že tu bolest vnímám spíš jako příjemnou upomínku úžasně stráveného času. A manžel? Po několika hodinách vychladl a napsal mi, ať si to užiju. Nic lepšího udělat nemohl. Nakonec musel uznat, že oddělený víkend měl něco do sebe.


Jenom když viděl moje nadšení, neodpustil si utrousit poznámku, že jim teď budu utíkat pořád.
“Né“,zazněla moje nepříliš přesvědčivá odpověď. „Ale tak jednou za měsíc bych si tu ozdravnou  terapii těla i duše nechala líbit“.

To už jsem se však neodvážila vyslovit nahlas.

A jak jste na tom s trávením víkendů vy, milé ženy in?

Podřizujete se rodině?
Rády nebo z povinnosti?
Toužíte po víkendu pro sebe?
Nebo je to u vás už zavedené?
Je to sobecké nebo normální?

Jaký je váš názor?
Napište mi o své představě ideálně stráveného víkendu.
Dokázala jste si svou představu prosadit, a jak?
Nebo vás to ani nenapadlo?   
03.05.2006 - Společnost - autor: Dana Svobodová

Další příspěvky

Komentáře:

 1. avatar
  [58] risina [*]

  a....: Já odjela na týden pryč, když bylo nejmladší dceři rok apůl. A za rok na to jsem byla pryč celých 14 dní - a vůbec mi to nepřišlo divný. Obě ty cesty byly polopracovní, ale to je snad jedno...

  superkarma: 0 03.05.2006, 17:18:54
 2. avatar
  [57] navia [*]

  Holky, já řeším podobný problém. Většinou jsem někam jezdila s dětma nebo alespoň s , protože manžovi se obvykle nikam nechce. Když jsem s sebou vzala děti, tak mi bylo jedno co doma dělá, ale nechat doma děti se mi jaksi nechce, protože vím, že místo aby jim třeba uvařil tak se všichni nakýblujou k babičce. Mě leze na nervy, že jí přidělává(me) práci. Jasně totiž vím, že ona ho ani vařit nenechá a řekne ať přijdou k ní. Když jsem odjela s a nechala doma "chlapy" vařil syn. (13). Krom toho děti mají zrovna období, kdy se nesnesou a věčně by se hádali. Já vím, že neřekne ať nikam nejezdím, ale mě je blbý i to, že on taky nikam sám nejezdí. Tak nevím, asi počkám, až budou dětičky z domu, ono už to dlouho trvat nebude - syn by už teď byl nejradši každý víkend někde.

  superkarma: 0 03.05.2006, 15:19:19
 3. avatar
  [56] Petruš [*]

  To jsme celý my-ženský!! Po svatbě si myslíme, že bez našeho miláčka ani krok a za pár let jsme jako "pes u boudy". Myslím, že dnešní generace už není tak "hloupá" a všechno to berou víc sportovně. Já to řeším návštěvou u rodičů, spojenou s klábosením s kámoškama a je to vážně balzám na nervy. Manžel si zvykl a moji puberťáci jsou téměř samostatní. Miluju tyhle dámský dýchánky!!!!!!!!!!! Spokojenost je na všech frontách. Já "utíkám" do Prahy a o to víc se teším domů

  superkarma: 0 03.05.2006, 15:13:09
 4. [54] a.... [*]

  lamada: já svoji 14letou pubertální opici právě taky poslední dobou nemůžu s námi dostat ..tak to neřeším a nechávám ji doma s patřičnými výstražnými instrukcemi, že doma neudělá žádný divoký mejdan,pozve si nanejvýš 2 kamarádky a bude večer včas doma. Probíhá též večerní a ranní kontrola po telefonu( na pevnou ) No a zatím dobrý...

  superkarma: 0 03.05.2006, 13:54:02
 5. [52] a.... [*]

  lamada: právě tak to někdy je... znám dvě "děti", kterým je přes 20
  Já si tedy myslím, že nejpozději od 3 let si dítě může klidně ohlídat přes víkend tatínek a doma samotné může zůstat tak od 14- 15. Pokud to máte zavedené jinak, tak je to samozřejmě vaše věc ale pak ať nikdo z vás neříká, že to nejde...objektivní důvody pro to, že nikam nejedete neexistují, jen jste si rozmazlily rodinu

  superkarma: 0 03.05.2006, 13:41:16
 6. [50] a.... [*]

  Vidím, že asi žiju někde úplně mimo... neodjet nikam sama celých 18 let, něco takového si nedokážu představit ani v tom nejhorším snu. Chápu, že někdo nemůže jet od rodiny kvůli malým nebo nemocným dětem ale kvůli tomu, že si to manžel nepřeje???Proboha kde to dámy žijete???
  Jinak docela by mě zajímalo- do kolika let jsou pro vás děti tak malé, že se od nich nemůžete hnout??? A od kolika let jste ochotné je nechat doma samotné???

  superkarma: 0 03.05.2006, 13:24:24
 7. [49] Tobbi [*]

  Gabi: Neboj. Po období "rodiče jsou opruz" přijde období "jsme už dospělí, tak si vyrazíme." Já si s mámou čas od času ráda někam vyrazím Ona má sice taky ty "trpící" tendence, ale každý máme něco a navíc to není zase tak časté.

  superkarma: 0 03.05.2006, 13:07:15
 8. avatar
  [48] Gabi [*]

  Mám děti malé, tak to děláme tak, že chodíme s mužem večer někam na střídačku nebo se nám povede na jeden večer děti "udat" rodičům a vyrazíme spolu. Jinak se přiznám, že si docela užívám víkendy, dokud s námi ještě děti chtějí být - to uteče jako voda a s kámoškou už teď máme naplánovanou lázeňskou dovču už 5 let dopředu . Jinak se musím přiznat, že když se nám s mužem poprvé povedlo udat obě děti na prázdniny současně na celý týden, měli jsme pocit, že máme neskutečně moc času - ale rozhodně jsme se nenudili
  Ale typy jako je manžel Dany znám velice dobře - ve svém okolí jich mám hodně - "mě se nikam nechce, ale ty tam taky nepůjdeš".

  superkarma: 0 03.05.2006, 12:58:06
 9. avatar
  [47] Majdinka [*]

  dana.svobodova: Ach jo, tak to je pěknej sobec. Ale pořád lepší, než to, co se stalo mě, že jsem odjela s dětma na hory lyžovat, protože ex nechtěl, neměl čas, nebaví ho to.... a pak přijedu a dozvím se, že v bytě nebyl sám.

  superkarma: 0 03.05.2006, 12:48:42
 10. [46] Dana Haklová [*]

  Tobbi:Děkuji za názor.Problém je v tom, že můj manžel žárlí i po tolika letech na všechno, co se netýká jeho.
  Nejela jsem nikam pařit,ale makat ke koním.
  Koně miluju a on z nich má respekt.Vadí mi ta netolerance.Když to nemohu sdílet s tebou, tak ti to aspoň znechutím, otrávím...

  superkarma: 0 03.05.2006, 12:29:44
 11. avatar
  [45] Majdinka [*]

  Tobbi: Asi jsme to špatně napsala, reagovala jsem na diskuzi pode mnou. Že někdo vyráží často a přijde mu to normální. Tak to bylo myšleno. A Daniny děti by do domova asi opravdu nechtěly

  superkarma: 0 03.05.2006, 12:25:33
 12. [44] Brandovka [*]

  tak já trávím víkend zásadně s rodinou.My se celí týden nevidíme.Já jsem ráno doma děti jdou do školy manžel do práce a odpoledne já musím do páce.Taže jsem ráda že o víkendech všechno plánujeme spolu.Možná časem až děti dospěji změním názor. Přeji Vám aby jste si taky užívaly podle svích představ.

  superkarma: 0 03.05.2006, 12:21:01
 13. [42] Dana Haklová [*]

  SENSITIVESKIN:takřka celý život nedělám nic jiného,ale děkuji

  superkarma: 0 03.05.2006, 12:15:14
 14. [41] Tobbi [*]

  dana.svobodova: Ono to koukám zase tak neobvyklé není a mimo jsem spíš já
  Pod termínem volný víkend si tu ledaskdo představuje bouřlivé mejdany pořádané nonstop zatímco doma pláče malé dítě... Jako kdyby žena, která s občas udělá víkend s kámoškou, byla automaticky špatná matka, ještě horší manželka, která svého muže nemiluje a nejlépe je, aby se vůbec nevdávala a nezakládala rodinu. Žena s vlastními zájmy = (oblíbené slovo ) SOBEC.

  Já osobně jsem v pubertě byla ráda, když si mamka občas někam vyrazila a v neděli večer nám vyprávěla, jaké to tam bylo, místo toho, aby celý víkend chodila napruženě po bytě a uklízela... Byla jsem ráda, že má vlastní program a neměla jsem výčitky svědomí, když jsem na celý víkend někam vyrazila já.

  superkarma: 0 03.05.2006, 12:14:21
 15. avatar
  [40] SENSITIVESKIN [*]

  dana.svobodova: chtělo by to naučit se číst tzv. mezi řádky

  superkarma: 0 03.05.2006, 12:07:59
 16. avatar
  [39] Amélie [*]

  Doufám, že takhle nikdy nedopadnu. Mám odstrašující příklad v rodičích svého přítele, kteří se od sebe nehnou na krok. Nechápu . Asi jsem po mámě, která se prostě občas sebere a vyrazí si někam sama. Třeba i na týdenní dovolenou jen s kamarádkou (nebo s námi dětmi, když jsme byli menší). Táta měl pořád hrozně práce, takže kdyby moje máma nebyla tak nezávislá, tak bychom pořád trčeli doma.

  superkarma: 0 03.05.2006, 12:07:33
 17. [38] Tobbi [*]

  pajda: Jenže není. Dana má skoro dospělé holky a úplně dospělého manžela
  Pochopitelně, že někdo, kdo má nemocné dítě, nemůže jezdit po výletech. Ale Danin příběh je o něčem úplně jiném.

  superkarma: 0 03.05.2006, 12:04:32
 18. [37] Tobbi [*]

  Free: Držím

  superkarma: 0 03.05.2006, 12:02:01

Další příspěvky

Z předchozí stránky:

 1. [36] Tobbi [*]

  dana.svobodova: Jdi to toho Manžel si zvykne. Třeba bude nakonec rád, že má doma klid pro svoje koníčky. Jednou za čas proč ne?

  superkarma: 0 03.05.2006, 12:00:43
 2. [35] Tobbi [*]

  Majdinka: Jednou za osmnáct let ti přijde často?
  "ale pokud bych měla tendence vyrážet sama, často, pravidelně, tak to nemusím s nikým žít, děti strčím do domova...:-))" Myslím, že Daniny takřka dospělé děti by se asi tomu strčení do domova bránili

  superkarma: 0 03.05.2006, 11:58:26
 3. [34] Tobbi [*]

  Kotě*: Tos napsala pěkně. Akorát bych neřekla, že je to geneticky zakódované. To bude výchovou...

  superkarma: 0 03.05.2006, 11:56:06
 4. [33] Dana Haklová [*]

  SENSITIVESKIN:V žádném případě nejsem otrokem svých dětí.Mám super šestnáctileté holky-dvojčata, které mi to přejí.Máme spolu báječný přátelský vztah a společné zájmy, takže v dětech problém vůbec není.Ale než se dívat na otráveného manžu, tak jsem vždycky raději ustoupila.Tento víkend mě však přesvědčil, že odloučení je oboustranně prospěšné a doufám, že si to brzy zopakuji

  superkarma: 0 03.05.2006, 11:18:20
 5. avatar
  [32] medunka2001 [*]

  risina: dcerce už je deset, ale já si nedovedu představit, že by mi někdo hlídal dítě, když to není opravdu nezbytně nutné. A kdybych chtěla někam na víkend, tak bych rozhodně jela radši s manželem. S babama budu jezdit až když budu jednou sama a nebudu mít co dělat Já bych hlavně ty víkendy potřebovala dvakrát tak dlouhé, abych jednou stihla všechno co bych si představovala. Jestli jsem ten článek a pak i denní příspěvky správně pochopila tak ono ani nezáleží na tom, jestli jsme doma nebo jinde, s rodinou nebo bez ní. Jde asi jen o to najít si čas sama pro sebe a užít si to.

  superkarma: 0 03.05.2006, 11:02:59
 6. avatar
  [30] medunka2001 [*]

  risina: To ani nechci vidět, proto radši hlídkuji doma
  Ale vážně: prostě by neudělali to, co by udělat měli a všude by byl binec Já bych ráda pořádek, ostatním členům domácnosti vyhovuje chaos.

  superkarma: 0 03.05.2006, 10:32:10
 7. avatar
  [29] Žábina [*]

  já si rodinné víkendy vyloženě užívám protože vím, že to nebude trvat věčně
  a potom si toho užiju dosyta

  superkarma: 0 03.05.2006, 10:23:57
 8. avatar
  [28] risina [*]

  SENSITIVESKIN: Mám, tři.

  superkarma: 0 03.05.2006, 10:22:26
 9. avatar
  [27] risina [*]

  medunka2001: A ještě - kolik je tvé malé dcerce? Nemůže být den nebo dva s tatinkem nebo dospělým bratrem?
  Pokud nikam vyjet sama nechceš, beru, ale tvrdit, že nemůžeš, protože by zdevastovlai dům nebo protože nemůžeš opustit dceru, mi přijde... divné...

  superkarma: 0 03.05.2006, 10:22:12
 10. avatar
  [26] SENSITIVESKIN [*]

  risina: máš děti ?

  superkarma: 0 03.05.2006, 10:21:52
 11. avatar
  [25] risina [*]

  medunka2001: Prosím tě, co by TI s tou domácností provedli, že bys ji měsíc dávala do pořádku???

  superkarma: 0 03.05.2006, 10:19:17
 12. avatar
  [23] Dášule [*]

  Samostatný víkend - kdykoliv. Pokud bych někam potřebovala odvézt, budu odvezena, manža si vezbe kolo a zmizí v dáli. Letos jede na týden na cyklistický zájezd do Českého ráje, já /v jiném termínu/ na týden na dovolenou s kamarádkou z internetu, kterou jsem ještě neviděla. Fakt je, že pokud jsme žili s dětmi, byl to problém a byli jsme rádi, když jsme se sešli, navíc jsme oba trávili část víkendů v práci. Ale nikdy to nebyl problém typu - "to si ani nedovolím říct".

  superkarma: 0 03.05.2006, 10:04:05
 13. avatar
  [22] SENSITIVESKIN [*]

  Suzanne: nešlo cvičit nebo na kosmetiku, protože pro vdanou ženskou se to nesluší...TO SI VÁŽNĚ JEŠTĚ NĚJAKÁ ŽENSKÁ MYSLÍ? V TOM PŘÍPADĚ AŽ ZAS TAKOVEJ OTROK NEJSEM

  superkarma: 0 03.05.2006, 09:40:26
 14. avatar
  [20] Suzanne [*]

  dana.svobodova: Znám takových bab spoustu Byla jsem kdysi na jednom víkendu pro ženy a byla jsem přesvědčená, kolik z nich v životě nešlo cvičit nebo na kosmetiku, protože pro vdanou ženskou se to nesluší, nestihla by to či ono, apod. Není to tak dlouho, je to 10 let

  superkarma: 0 03.05.2006, 09:22:58
 15. avatar
  [19] SENSITIVESKIN [*]

  dana.svobodova: nic si z toho nedělej, taky jsem otrokem svých dětí, někdo je holt takovej a jinej makovej, já to mám nejraději všechno doma pod kontrolou, někdy mě to štve, někdy si to "vyberu" jinak. Žiju s nima sama a budu raději tím, čím jsem, než abych se na ně doma vybodla.

  superkarma: 0 03.05.2006, 09:10:29
 16. [18] free [*]

  Holky, je to zajímavé, ale zdá se mi, že máte všechny pravdu...Tobbi, Kotě, Medunka... ale i po pětadvaceti letech manželství může samotný víkend zůstat jenom snem a ženská otrokem své rodiny. Příští víkend to ale zkusím a vyrazím na víkend do Poděbrad...držte mi palce. Strašně to potřebuju..... být sama a odpočinout si.

  superkarma: 0 03.05.2006, 09:01:25
 17. [17] Dana Haklová [*]

  Víte, že jsem ani v nejmenším netušila, že můj(naprosto pravdivý)článek vzbudí tolik reakcí?Ano, možná jsem v očích jiných tupá nána a posera, ale znám okolo sebe spíš ženy, které se rodině přizpůsobují a víkendy jen pro sebe jsou spíš výjimkou, než pravidlem.

  superkarma: 0 03.05.2006, 08:59:48
 18. [16] apina [*]

  Neodvážila se se to vyslovit nahlas!! To je jako ve vězení. Omezovaní sama sebe. Bát se něco říct. Já si myslím, že každý i když je ve svazku manželském či partnerském má právo na kus své svobody a vyplnění svého volného času dle svých představ.

  superkarma: 0 03.05.2006, 08:44:44
 19. avatar
  [14] medunka2001 [*]

  A to nemluvím o těch kyselých ksichtech. Je fakt, že se nebráním tomu trávit víkendy s rodinou, ale proto jsem se vdávala a měla děti, abych s nima mohla být. Jestli budu jednou sama, tak si zorganizuju čas podle toho. Když má žena rodinu, tak na ně ohled brát musí. Nevím, jak staré jsou děti z článku asi bude rozdíl jestli je jim deset, dvanáct let nebo třeba dvacet. Abych se do toho nezamotala: U nás má téměř dvacetiletý syn svůj program, na toho ohled brát nemusím, ale od malé dcerky prostě odjet nemůžu.

  superkarma: 0 03.05.2006, 08:37:03
 20. avatar
  [13] pajda [*]

  Tobbi: tvoje názory bych teda chtěla mít. Ono to může taky být tak, jak u nás: zdravotně postižené dítě, manžel větší část týdne v zahraničí (pracovně) a naprosto neochotný zbytek rodiny. Poprvní jsem si vyjela až když bylo malému sedm a to jsem ho ještě měla "skoro" s sebou - jeli jsem na tábor, sice s oddělenými prťaty - on k malým, já k velkým, ale byl na doslech...ale i tak jsem si to užila. A teď, když už je velký, jezdíme většinou společně...

  superkarma: 0 03.05.2006, 08:36:17
 21. avatar
  [12] Pentlička [*]

  Ale když dospělé děti vyrazí někam ven a manžel pracuje, tak spolu stejně ten čas netráví, ne? Tak proč by v tom případě žena nemohla podniknout něco sama nebo s kámoškou?

  superkarma: 0 03.05.2006, 08:32:02
 22. avatar
  [11] medunka2001 [*]

  Jestli je článek vymyšlený to nevím, ale v mnoha rodinách to takhle funguje. Já kdybych odjela někam sama na víkend a nechala rodinu doma, tak pak budu dávat nejmíň měsíc dům do pořádku.

  superkarma: 0 03.05.2006, 08:28:24
 23. [10] Radka JS [*]

  Možná je to hrozné, ale moji rodiče taky dělají vše společně. A vyhovuje jim to. Veškerý volný čas tráví společnou aktivitou (zahrada, chalupa, výlet na kole atd.). Občas se mi podaří mamku vytrhnou na nějakou nákupní jízdu a tam si to užijeme. Párkrát jsem ji chtěla vzít na dovolenou, ale to neprošlo.

  superkarma: 0 03.05.2006, 08:06:11
 24. avatar
  [9] Midsummer [*]

  Taky bych řekla, že je to o přístupu ženy samotné k sobě - tenhle článek mi tak trochu připadá jako omluva sama sobě. Jako že jsem žena, to jsem si dovolila dost, o víkendu mám přeci "oprašovat" domácnost...

  superkarma: 0 03.05.2006, 07:54:43
 25. avatar
  [8] Majdinka [*]

  Vymyšlené? A proč? Myslím, že rodiče mých vrstevníků tak žijí skoro všichni a v "mých" řadách jich bude víc jak 50 %. Ono se to hezky říká, ramena přes celá záda, ale neznám nikoho, kdo by jezdil často a pravidelně sám na víkendy a doma byla pohoda. Nic proti ničemu, taky občas vyrážím sama, ale pokud bych měla tendence vyrážet sama, často, pravidelně, tak to nemusím s nikým žít, děti strčím do domova...:-))
  Tak se nedivte, když 18 let to bylo nějak a najednou ona sama na víkend? Kdyby to bylo obráceně, a byly jste zvyklé mít ho pořád doma, taky byste koukaly která bije!

  superkarma: 0 03.05.2006, 07:43:59
 26. avatar
  [5] Blueberry [*]

  Boze, a tomu se rika manzelstvi?

  superkarma: 0 03.05.2006, 04:42:05
 27. avatar
  [4] Léthé [*]

  Tobbi: Já si nemyslím, že je článek vymyšlený redakcí ….já podobné „otrokyně rodiny “ znám. A znám to i z druhé strany…“otroka rodiny“. Prostě partnery, který jeden bez druhého si nesmí ani u nout. Nikam sami, ani kdyby ten druhý moc chtěl. Všude spolu…kontrola musí být. Pro mě naprosto šílená představa .
  Ale jak psala Kotě….jaké si to uděláš, takové to máš .

  superkarma: 0 03.05.2006, 04:30:27
 28. avatar
  [3] *Kotě* [*]

  Tobbi: Myslím, že autorka článku je hlavně otrokem sebe sama, ne manžela nebo dětí. Hodně z nás žen má v sobě zřejmě geneticky zabudované sklony ke (zcela zbytečnému) sebeobětování, k nimž se zhusta přidružuje ještě další kvalita, podnícená hlavně výchovou, a to permanentní POCIT VINY. Tato pekelná kombinace znamená, že žena je přesvědčena, že musí vždy a za všech okolností vyhovět svému muži a svým dětem, že si nesmí dopřát nic jen tak sama pro sebe, neboť by byla vůči nim sobecká a bezohledná. A tak se zapírá a upírá si, a to tak dlouho, až si manžel i děti zvyknou, že manželka/maminka je jim neustále k dispozici, takže když se taková paní po osmnácti letech rozhodne, že si udělá víkend jen pro sebe, vyvolá to podobnou reakci, jako kdyby se slon rozhodl, že bude brát taneční hodiny. K tomu lze dodat než "jaký si to uděláš, takový to máš" a je fajn, že to Daně seplo aspoň teď, některé ženy to nezvládnou nikdy.

  superkarma: 0 03.05.2006, 00:51:06
 29. [2] Tobbi [*]

  Mně to nedá : Nevěřím, že tenhle článek nenapsala redakce, aby vyvolala bouřlivou debatu. Žena, která si po osmnácti letech udělá jeden víkend pro sebe a manžel ještě zuří, to snad není v lidských možnostech.

  superkarma: 0 03.05.2006, 00:22:21
 30. [1] Tobbi [*]

  Brr. Úplně mi naskočila husí kůže. Vy jste otrok? Vůbec nevím, co bych na to napsala, jsem úplně konsternovaná. Máte dospělé děti a trávíte víkendy uklízením, žehlením a vařením protože...proč? A co má znamenat "manžel po několika hodinách vychladl" "kde se ve mně vzala ta síla konečně se vzepřít" Jaká síla, jaký odpor...? Já asi žiju na jiné planetě. Moje máma jezdí o víkendech kam chce. Jezdí i na cvičící víkendy s kámoškami, na různé kulturní akce.... Táta to samé. Čas od času vyrazíme i spolu. Naprosto tenhle článek nechápu

  superkarma: 0 03.05.2006, 00:15:34

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme