Nikoli úvahu, ale reálný zážitek zaslala k dnešnímu tématu čtenářka Kytinkak. Po operaci očí málem oslepla, od té doby si váží svého zraku...

Jaké to asi je, být nevidomý? Čtenářka Kytinkak si to nechtěně vyzkoušela...


Přeji krásné ráno všem, jelikož jsem měla od svých deseti let brýle a došla jsem ve svém věku, až na dioptrie 6 zajela jsem si na soukromou kliniku do Prahy, aby mi laserem oči dali do pořádku. Bohužel má vada byla tak velká, že laser nešel. Jediné řešení byla transplantace obou čoček. Dostala jsem 14 dní na rozmyšlenou a ještě bylo před Vánocemi. Také cena byla poměrně vysoká než laser.
Rodina se mnou situaci probrala a já se tedy do Prahy objednala. Strach jsem měla takový, že nelze ani popsat. Lékař mi slíbil, že mi odoperuje obě oči, i když to nedělají. Slíbil mi to z důvodu dálky, ze které jsem byla. Sestra při příjmu nechápala jak je to možné, ale opravdu mi operovali obě oči. Samotná operace nebolela, ale po ní to byl očistec. Jen pohled na světlo, televizi, lampičku mi dělal tak strašné bolesti, že jsem nosila tmavé brýle. Ale asi třetí den, jsem přestala úplně vidět, najednou tma a já nic neviděla. Nebudu vám lhát, že jsem nebrečela, že mě chytl opravdu záchvat breku, že nic nevidím, takže jsem hned zalehla a odpočívala ve tmě a druhý den bylo vše dobré. Takže já si opravdu vážím svého zraku, protože vidět jen tmu je opravdu strašné. Hlavně hned, bez varování.
Myslím, že člověk je takový tvor, že jeho vůle překoná asi všechno, když už se stane taková nehoda, že mu způsobí újmu na zdraví, ať amputace, či ochrnutí, ale není nad zdraví všeho, co nám příroda nadělila. Takže já bych se asi nedokázala vzdát dobrovolně ničeho.

Přeji všem pevné zdraví a hlavně žádnou volbu něčeho se dobrovolně vzdávat!!!
Kytinkak

Pozn. red.: Text neprošel jazykovou korekturou.


sou

Téma dne 24. 8. 2012: 5 smyslů

  • Jaký smysl je pro vás nejdůležitější a proč?
  • Kterého smyslu byste se nedokázala vzdát?
  • A bez kterého byste se naopak obešla bez problémů?

Napište mi do redakční e-mailové schránky (viz níže) svou úvahu na toto smyslné, ehm, smyslové téma. Váš příspěvek ať je dlouhý alespoň jako tento odstavec textu, lépe delší. Budete tak mít větší šanci na uveřejnění a tím i případné získání dárku. Pro jedu z přispěvatelek, jejíž úvahu zveřejním, tu mám totiž připravený balíček s kosmetikou Schwarzkopf, ve kterém najdete Q10 obohacující pečující masku na vlasy a tvarující stylingový krémový gel.

Uzávěrka zasílání příspěvků je 24. 8. 2012 v 15.00 hodin.

gelmaska

Reklama