O tom, jak chodil do školky syn a pak vnučka, nám napsala čtenářka Tana M. A porovnala, jak to chodilo dřív a jak je to teď. Naštěstí jinak.

Máte pravdu, milá Tano M., dnes už to ve většině školek chodí jinak. A to je dobře. Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Dnes je zas moc hezké téma.

Sama jsem do školky nechodila. Starala se o mě maminka a babička, táta vydělával pěkné zlaťáky.

Maminka nastoupila do práce po 3 mateřských, tedy po devíti letech. Maminka se o nás moc hezky starala. Hlavně co jsem cítila „mateřskou lásku“.

Babička se mnou hodně kreslila, chodila na procházky a věnovala se nám až moc.

Šok nastal když jsem se stala matkou a měla jsem své téměř vymodlené dítko dát rok před nástupem do školky. Mateřství a vše spojené s ním jsem si užívala, brala jsem to jako zázrak přírody a dar od pána „B.“

Když kluk nastoupil do školky, vše bylo v pořádku, ale viděla jsem tu neochotu, nezájem, laxnost u učitelek ve školce.

Co byl pro mě šok, bylo povinné spaní po obědě ve školce. O přelepené pusince látkovou leukoplastí u 6letého klučíka, který nemohl usnout po obědě jsem už na „ženě in“ psala. Komentářů se sešlo víc než dost.

Školky, které zná mnoho maminek i tatínku z dob totality jsou už však minulosti. Naštěstí.

Dnes mohu klidně napsat, vnučka chodila do soukromé školky, kde se učitelka s láskou starala o děti. Jenom těch aktivit, které dětem školka poskytla: plavání, aerobic, angličtina, kreslení.....

Celkový přístup k výchově dětí je však jiný. Vést děti k pozitivnímu vztahu k životu.

Hezký den

Tana M.

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Tématem dnešního dne jsou: Historky z mateřské školy

  • Jak se Vám líbilo ve školce?
  • Chodila jste tam ráda?
  • Na co nejradši vzpomínáte?
  • Jak to je nebo bylo s Vašimi dětmi?
  • Dostaly se Vaše děti do školky bez problémů?
  • Máte nějaké vtipné nebo zajímavé historky?

Napište mi také, budu se těšit na všechny vaše příspěvky. A co dnes získá za odměnu jedna z vás? Publikaci Putování s knihou z Knižního klubu a Veselé úkoly pro předškoláky: Hurá do školy. Vaše povídání posílejte jako vždy do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je ŠKOLKA. Předem moc děkuju!

skolka

Reklama