Čtenářka Dajrin velmi obdivuje známého českého malíře Alfonse Muchu. Za co a proč vám vysvětlí v textu níže. Děkuji Vám Dajro za Váš příspěvek. Rozumím Vám, ale nesdílím s Vámi názor na jeho tvorbu. Ale to je otázka osobního vkusu. K jeho náhledu na ženy a ladné křivky vašich těl se však s radostí připojuji…

Přeji krásný den do redakce, i všem čtenářkám.

    Také mám jednu oblíbenou osobnost z naší historie. Z mého pohledu je to opravdový velikán, fantastický malíř, člověk s velkým srdcem, který měl skvostný dar vyjádřit své pocity a vjemy jedinečným neotřelým způsobem. Jedná se o českého malíře Alfonse Muchu. Jeho malované obrazy jsou nádherně barevné, něžně jemné, propracované do posledního detailu. V jeho dílech často nechybí zbobné prvky, ornamenty, což je výrazným rysem doby, ve které maloval. Jednalo se o zdobnou secesi. Především se mi ale líbí jeho pohled na ženy, kterým v jeho pojetí nechybí něžná ženskost, ladnost a harmonie. Zkrátka viděl ženy jako nádherné bytosti, což se mu nemůže upřít. Mnozí muži by se mohli učit...

    Přečetla jsem spoustu materiálu o tomto malíři, zajímala se o jeho životní pouť, smutně sledovala tahanice o jeho životní dílo Slovanskou epopej... Zjistila jsem například i to, že byl výborný fotograf. Asi v této souvislosti nikoho nepřekvapí, že fotografoval mimo jiné i nahá ženská těla - akty. Jak vidno, zase jsme u žen a estetického vnímání ladných ženských křivek.

    A protože je mému romantickému srdíčku tvorba Alfonse Muchy blízká, obklopuji se různými maličkostmi s jeho motivy. Jednou si koupím zarámovaný obrázek, jindy třeba kalendář s fotografiemi jeho obrazů. Ráda se jimi kochám, ráda je mám na očích. Stěnu mi zdobí i puzzle složené ze čtyř tisíc dílků s motivem všech ročních období ( přikládám fotku ).

puzzle.jpg

Skládala jsem ho po večerech celý jeden měsíc a přiznávám, že to byly příjemné chvilky.

    Jsem ráda, že jsem mohla Alfonse Muchu připomenout díky dnešnímu tématu. A radost mám o to větší, že čtenářkami jsou právě ženy.

     S přáním hezkého dne Dajrin
Text nebyl redakčně upraven


Která historická postava našich dějin je vám nejsympatičtější a proč?

Obdivujete staré hrdiny z českých pověstí?

  • Nebo snad Přemyslovce?
  • Obdivujete naše královny?
  • Nebo snad Marii Terezii?
  • Nedáte dopustit na obrozence?
  • Nebo na zakladatele samostatného českého státu?
  • Jste hrdé na některého našeho prezidenta?
  • Nebo vojáky ze světových válek?

No, napadá mne ještě spousta otázek. Tak věřím, že vás ještě více odpovědí. Jen s Cimrmanem na mě nechoďte. O tomhle velikánovi si můžeme povídat někdy jindy.

Vaše příspěvky směřujte na redakční e-mail

redakce@zena-in.cz

A já dnes v 16 hodin jednu z vás, která přispěje, odměním. Mám tu velkou encyklopediiPraha a národní dědictví České republiky a také kontroverzní knihu Černá kniha církve s podtitulem …A neuveď nás v pokušení.

Reklama