První čtenářský příspěvek k dnešnímu tématu zaslala PBD. Osobně žádnou zkušenost s vícegeneračním bydlením nemá, ani po ní ale netouží. Z vyprávění totiž ví, že to není žádný med...

Záporný postoj k vícegeneračnímu bydlení má čtenářka PBD. A to si ho ani nevyzkoušela...


Dobrý den, i když mám užasné rodiče, a Ti partnerovi jsou také naprosto v pohodě , tak si bydlení s nima představovat ani nechci. Myslím si, že pokud to není nezbytně nutné, tak by měli žít partnerské páry samostatně. Protože i když jsou vztahy s rodiči či prarodiči fajnové, vůbec to neznamená, že soužití s nimy a s partnerem/partnerkou bude v pohodě.

Přeci jen každá žena by měla velet ve své kuchyni a ne se o ni dělit s maminkou, babičkou nebo třeba tchýní. Maminky umí většinou hodně dobře poradit a myslí to s náma dobře I nejlépe míněná rada může být kámen ůrazu. Každý si bereme od rodiču hodně do života, nejen výchovu a rady, ale i zvyklosti z rodného hnízda. Ale stejně tak každý si to chceme dělat tak nějak po svém a „zavést“ si vlastní zvyklosti a harmonogramy. . .

Já osobně zkušenost s bydlením s jinou generací nemám, teda co se týče bydlení já+partner a rodiče/prarodiče. A ani bych jí mít nechtěla. Stačí mi co z nám z mamčinýho vyprávění ( než se dostavil barák, tak dva roky jsem s rodiči a posléze sestrou na cestě bydla u babičky) Babička mamce v dobrém radila, ale mamka měla svou hlavu a na spor se dlouho nečekalo. . .

A extrém byl, když se partnerovi rodiče nastěhovali do dvougeneračního domku k babičce. V dobré víře že nejen že ušetří, ale budou moct babí a dědovi pomáhat více, než doposud. . Nechci se tady rozepisovat o tom, co se všechno dělo, myslím, že stačí, že tam kvůli vztahům jezdili dost často policisté, a padaly i žaloby. .

Je pravda, že nic z toho by se nestalo, kdyby se tam nenastěhovali. . ale stalo se, a i tak by se nic takového nestalo, kdyby sestra partnerova táty neměla strach, že napíšou barák na syna(ona dostala byt)To ona byla strůjcem všeho, co se tam dělo, byla strašně hodná a ochotná dcerka-najednou. . S plnou mocí podávala jménem prarodičů žaloby, udaní. Do babičky hučela nesmysly, které by si člověk nevymyslel. Už delší dobu už bydlí partnerovi rodiče zase sami. . a co myslíte že dělá hodná dceruška? Od Té doby se na baráku u svých rodičů neukázala, a to bydlí v jednom městečku. .

Dotyčná dosáhla svého, barák opravdu není napsaný na partnerova tátu(on o to ani nestál, ani neusiloval) ale ani na ní, ani na její děti. . Barák si děda z babičkou napsali na svého vnuka, tak jak to měli, dle jejich slov, v plánu už několik let. . A vztahy mezi prarodiči a rodiči ze strany partnera jsou opět pohodové. Sedli si, vše si vyříkaly a tak se zjistilo, že zaškodník byla sestra partnerova táty. .

Podle mě by měl každý pár mít vlastní domácnost, pokud je to jen trochu možné. Společné bydlení může občas plodit zlou krev, někdy dobře míněnou radou, protože všeho moc škodí a přehnaně „ kecat do života“ si nenechá asi nikdo. . Někdy závistí a bojem o majetek. . .

PBD

Pozn. red. : Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 21. 8. 2012: Vícegenerační bydlení

  • jacobsCo si myslíte o vícegeneračním bydlení?
  • Dovedete si představit, že byste tak žila?
  • Máte s vícegeneračním bydlení nějakou zkušenost?

Své příspěvky k tématu zasílejte nejpozději do 21. 8. 2012 a 15.00 hodin na e-mailovou adresu redakce (viz níže). Pokud chcete mít šanci na získání pěkného dárku, ať je váš příspěvek dlouhý minimálně jako tento odstavec textu, lépe delší. Pro jednu z přispěvatelek tady mám tedy připravený dárek v podobě dvou chladících tašek na víno Jacob´s Creek.

 

Reklama