Kompletní rozbor krve bez nutnosti přímého odběru. Takové možnosti nabízí unikátní neinvazivní analyzátor krve, který dokáže během několika minut zjistit přes sto hodnot o zdravotním stavu pacienta. Přednosti analyzátoru ocení zejména lidé, kteří se bojí injekčních stříkaček a nechodí kvůli tomu na klasická vyšetření. „Certifikovaný screeningový přístroj naproti tomu měří bezbolestně a rychle vyhodnotí například stav srdce, plic, jater, ledvin a centrálního nervového systému. Výsledky vyšetření zpracuje lékař, který následně určí diagnózu a doporučí pacientovi další postup,“ říká MUDr. Lenka Řehořková z centra Aditus Vitae, které se na tuto diagnostickou metodu specializuje.

Aditus Vitae

Přístroj včasně odhalí hrozící infarkt nebo rakovinu

Analyzátor krve je možné považovat za mobilní expresní laboratoř, avšak bez nutnosti přímého odběru krve. „Díky přístroji lze již v prvopočátcích diagnostikovat mozkové příhody, kardiologické poruchy (infarkt), diabetes mellitus či rakovinné bujení. Informace o svém zdravotním stavu pacient obdrží v tištěné nebo elektronické podobě bezprostředně po měření. Na výsledky klasického vyšetření se může čekat i týden. U nás jsou výsledky k dispozici prakticky okamžitě,“ upozorňuje MUDr. Lenka Řehořková z centra Aditus Vitae.

Jak probíhá vyšetření? Pohodlně a bezbolestně

Měření se provádí tak, že lékař zapíše do počítače váhu, věk pacienta a jeho dechovou a tepovou frekvenci. Následně přiloží pět optických senzorů na tzv. biologicky aktivní body, které se nacházejí v oblasti krku, podpaží a pupku. Získaná data jsou pak převedena do počítače a zpracována speciálním programem. „Díky tomu, že analyzátor měří hodnoty pomocí optických čidel, nemá měření na organismus vyšetřovaného pacienta prakticky žádný vliv. Měření je absolutně bezbolestné, jednoduché a rychlé. Zařízení nepotřebuje pro analýzu ani kapku krve, což ocení lidé, kteří mají z odběrů panickou hrůzu,“ říká MUDr. Lenka Řehořková z centra Aditus Vitae.

Aditus Vitae

Kde může analyzátor krve pomoci

Screeningový analyzátor krve, mimo běžného využití v lékařských ordinacích, může význačně napomoci záchraně života v rámci urgentní medicíny a jeho mobilita jednoznačně usnadňuje expresní vyšetření u nemohoucích pacientů. Je určitě vynikající jako součást léčebných terapií v lázeňských centrech a rozhodně se neztratí ani jako nadstandardní výbava renomovaných hotelů. Analyzátor krve nabízí Centrum neinvazivní diagnostiky ADITUS VITAE, které se zabývá prodejem a pronájmem specializované zdravotní techniky.

Reklama