.

Více než polovina Čechů se bojí, že se na dovolené zraní nebo onemocní

Cestování

Více než polovina Čechů se bojí, že se na dovolené zraní nebo onemocní

Největší strach mají Evropané z toho, že se na svých cestách do ciziny zraní nebo onemocní (43 %). Nejvíc se nemocí bojí Češi (54 %). Z okradení má obavy třetina obyvatel Evropy, pětina se obává teroristických útoků. Vyplývá to z průzkumu agentury YouGov pro ERV Evropskou pojišťovnu a její sesterské společnosti. Účastnilo se ho na 10 000 respondentů v osmi evropských zemích.

Zdravotní komplikace dali na první místo obav při dovolené kromě Čechů také Němci, Poláci, Italové, Britové, Dánové a Švédi. Španělé (40 %) se nejvíc bojí, že je na dovolené okradou. Z kapsářů a poškození majetku mají velký strach i Poláci (41 %), Italové (37 %) a necelá třetina Čechů (30 %).

scared

Obavy z terorismu jsou celkově na třetím místě žebříčku. Největší strach z útoků mají Poláci (31 %) a Němci (29 %). Nejvíc v klidu jsou v tomto ohledu naopak seveřané. Před teroristy se na dovolené třese jen každý desátý Dán a Švéd. „Z průzkumu vyplývá, že sedm Evropanů z deseti si pojišťuje léčebné výlohy, v Česku je to dokonce devět cestovatelů z deseti. Nejlépe pojištění jsou na severu Evropy – Švédové, Dánové a Britové,“ komentuje výsledky manažer komunikace ERV Evropské pojišťovny Vlastimil Divoký.

Zpožděné lety jsou noční můrou Italů a Britů

Třetina Italů (33 %) a Britů (30 %) se bojí, že na dovolenou odletí pozdě nebo jim zruší let a na letišti stráví hodiny. V Česku má z něčeho takového obavy jen každý třináctý Čech, což je nejméně ze všech zemí. „Zajímavé je, že Italové i Britové se bojí zrušených a zpožděných letů zhruba stejně, ale jen pětina Italů má toto riziko pojištěno, zatímco u Britů je to 59 %,“ upozorňuje Vlastimil Divoký z ERV Evropské.

Každý šestý Čech se bojí poškození nebo ztráty zavazadel, v Itálii je to každý třetí cestovatel. Zpožděné lety a ztráta zavazadel nechávají naprosto klidnými Dány a Švédy, stejně jako hrozba přírodní katastrofy. Zemětřesení či povodní se obává jen každý osmý Čech. V Německu, Polsku a Španělsku je to každý pátý obyvatel.  

Ženy jsou bázlivější než muži

Bez obav odjíždí na dovolenou třetina Švédů a Dánu, z ničeho nemá strach také každý šestý Čech. „Z průzkumu vyplynulo, že ženy jsou obecně bázlivější než muži. Mladí lidé mají větší obavy z krádeží a poškození majetku, ale pojišťují se méně,“ doplňuje Vlastimil Divoký a dodává: „Němci, Španělé, Italové a Poláci na rozdíl od ostatních dobře vědí, co jejich cestovní pojištění kryje.“ Každý desátý Evropan uvedl, že v cizině nikdy nebyl.

Průzkum realizovala společnost YouGov v období od 28. 5. – 10. 6. 2014. Provedla celkem 9.343 CAWI rozhovorů s respondenty ve věku 18–74 let ve Švédsku, Dánsku, Velké Británii, Německu, Polsku, Španělsku, Itálii a České republice.

Vlastimil Divoký
manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny

Více informací získáte na www.ervpojistovna.cz

ERV

   
15.08.2014 - Zahraničí - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [1] Klarka.Kuk [*]

  Já nevím, nemám obavy větší než doma, spíše před dovolenou trpím nervozitou z neznáma. Takové ty klasické poslední dva dny před odletem, kdy začínám být nervózní. Ale hezky nervózní Sml16

  Spíš než se zbytečně obávat doporučuju být připraven. Proto musí být vždycky připravena cestovní lékárnička na dovolenou, kde je vše potřebné pro případ, že by se něco stalo.

  A taky je dobré mít aspoň základní informace o tom, co dělat, když se v zahraničí stane úraz, protože v těchto situacích je prostě nejlepší být připraven než pak nevědět, co dělat Sml22

  Zdraví máme jenom jedno a zdraví na dovolené musíme chránit o to více, protože jsme v cizím prostředí. Takže doporučuju mít aspoň základní přehled o tom, jak se na dovolené vyvarovat zdravotním problémům Sml67

  superkarma: 0 17.03.2015, 21:54:11

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme