Květina a květináč patří v domácích podmínkách k nerozlučným dvojicím. Květina je krásná sama o sobě, ale nádoba, do které ji zasadíme, může její krásu ještě zvýraznit. Podívejte se na pár netradičních ukázek a inspirujte se.
Rády se obklopujeme květinami, ale ne každá má to štěstí pěstovat je na zahrádce nebo v truhlíku za oknem. A tak se musí spokojit s pěstováním v květináčích. Jen málo domácností se bez nich obejde. A proč také, vždyť byt bez květin by byl smutný a neútulný.
Dnes se výjimečně nebudeme věnovat květinám, ale nádobám na jejich pěstování. Květináče netradičních tvarů, barev a materiálů. Květináče, které jsou nejen výtvarně zajímavé, ale umožňují i méně obvyklé způsoby pěstování a pohled na jednotlivé části rostlin. Třeba na kořeny. Květináče ze skla, keramiky, dřeva a dalších ušlechtilých materiálů.
Podívejte se na ty úžasné nápady do fotogalerie
Foto: facebook elle decoration
Nový komentář
Komentáře
to se mě moc nelíbí, ale květiny miluju
kytky miluju
Moc pěkné, ale co udržování. Asi zůstanu u květníků
Nepraktické. Kdo bude to sklo udržovat v čistotě a vysokém lesku? Usadí se tam řasy, vodní kámen, usazeniny z hnojiva, a ty kořeny samotné nejsou teda bůhví co.
Závěsné květináče jsou zase špatně dostupné, musí se k nim šplhat, aby se zaobstaraly kytky. Vesměs mi to připadá zbytečné, takhle si komplikovat život s kytkama tím, že je nacpu do něčeho sice netradičního a úžasně uměleckého, ale péči o to budu muset vyvíjet násobně větší než o obyčejné květináče.
Hezké, ale do malého bytu
Já mám poměrně vzrostlé pokojovky - zamiokulkas,dracénu,fikus,anturii a s těmi by podobné hukusy asi moc nešly...a navíc mě nepřipadá příliš estetické dívat se na kořeny rostlin...skleníčky vypadají úžasně,ale říkám si,co s vhkostí,která se usadí na skle
jo,krásné,tak někde v galerii,aule,repre prostorách,ale doma ne.
moc se mi to líbí
moc pěkné, ale musí na to být správný prostor
úžasný nápad
Tak to se mi moc líbí. Hlavně na té první fotce ty květiny ve skleněných kvádrech. To je paráda.