Soutěž „S chutí pomáhejme školám i dětem růst“, do které se od března do září zapojilo 358 základních a mateřských škol v České republice, má už své vítěze. Mezi šest vítězných škol rozdělila společnost Unilever celkem 1,2 miliony korun.

O výhru se museli aktivně zasloužit společně učitelé i děti – plnili úkoly zaměřené na zdravý životní styl a sbírali účtenky za nákup rostlinného tuku Rama. Za plnění jednotlivých úkolů a za nasbírané účtenky byly školy průběžně bodovány. Aby měly všechny školy stejné šance, soutěžilo se ve dvou kategoriích – v počtu bodů celkem a v počtu bodů na žáka. V každé kategorii byly odměněny tři školy s nejvyšším počtem bodů. Výhru si zasloužily jen ty školy, které přistupovaly k soutěži velmi aktivně, a to jak při sbírání účtenek, tak i při výuce zásad zdravého životního stylu.

rama

Největší počet bodů celkem nasbírala Mateřská škola Kamarád z Nového Veselí. „Částka 200 000 Kč pro nás znamená obrovskou pomoc, za kterou jsme opravdu vděční,“ říká Pavla Zichová, jedna z učitelek Mateřské školy Kamarád, a upřesňuje: „za vyhrané peníze bychom rádi provedli plánovanou obměnu zahrady s prvky z akátového dřeva, připomínající stromy ve své původní podobě.“ Pavla Zichová měla na starosti průběh soutěže, ke kterému dodává: „úkoly děti velice bavily, nejoblíbenější byla stoprocentně hra na bacily  a vitamíny.“   

V počtu bodů na žáka se na prvním místě umístila Základní škola Chrášťany z Kněževsi. „Z výhry máme velkou radost, konečně můžeme koupit novou keramickou pec, ze které budou děti nesmírně nadšené,“ těší se vychovatelka školní družiny Eva Divišovská ze Základní školy Chrášťany. „Peníze použijeme také na nové vybavení tříd, nákup nového nábytku a výměnu dveří,“ prozradila plány školy na využití výhry Eva Divišovská.

Slavnostní předání výherních certifikátů proběhlo na začátku listopadu v pražském sídle společnosti Unilever. V přátelské atmosféře si ředitelé vítězných škol vyměnili své zkušenosti z průběhu soutěže a podělili se o své plány na využití výhry. Ocenili nejen možnost získání samotné finanční výhry, ale i promyšlených vzdělávacích pomůcek a aktivit, které se díky soutěži staly pevnou součástí vzdělávacího systému škol.

Výhru 200 000 Kč si zasloužila také Základní škola a Mateřská škola v Bratronicích, Základní škola Dukelská ve Strakonicích, Mateřská škola v Mladějově na Moravě a Mateřská škola Chudeřice v Chlumci nad Cidlinou.

Více informací o průběhu soutěže i výhercích najdete na: www.rostemeschuti.cz

Reklama