Bulvár

Vezměte vnuky na lyže!

Potěšíte se pohledem na zasněžené vrcholky hor, ozářené slunce. Odrazíte se a ladnými oblouky svižně křižujete nedotčený bílý manšestr na sjezdovce. Cítíte vzrušení a radostné opojení… Možná uzrál čas, aby i vaše děti odhalily kouzlo lyžování. K tomu ale potřebují dobré lyže. Jak je správně vybrat? 

sníh

Děda to promyslí

„Ta bílá dálka to je láska mááá ...“,  zpívá si děda a já se ségrou pomáháme rovnat věci do auta. Jedeme totiž na hory, juchů!
Děda dělá všechno poctivě. Ještě nedávno měl teda žigulíka, tím bychom do Krkonoš nejspíš ani nedojeli, ale pak se mu povedlo koupit supervýhodně tohohle Forda. Vlastně skoro úplně nové auto, z předváděcích akcí mělo najeto asi 500 kilometrů a bylo tím pádem o víc jak sto tisíc levnější. Děda vždycky vychytá to nejlepší za nejmíň peněz. Táta říká, že je „stará škola“. Když děda řekne, že je něco dobrý, tak mu věřte, má to prostě promyšlený.


Nesmí to stát majlant

Teď si vzal do hlavy, že nás naučí lyžovat. To jsme se ségrou moc chtěli už dávno. Pojedeme se školou na lyžák a nechceme tam být za úplný jelita. Jenže máma nelyžuje a táta nemá čas. A taky jsme neměli lyže a vůbec.

Jenomže děda je borec. Našel půjčovnu, kde mu pro nás půjčili lyže a lyžáky a hůlky a i helmu na celou sezonu za fakt dobrý peníze. Máma tomu nechtěla věřit a říkala, že když ségře za měsíc vyroste noha, tak se nám to prodraží. Ale děda zjistil, že to není pravda, můžeme si během sezony celý lyžařský komplet kdykoli vyměnit za jiný a nebude to stát nic navíc. A to chci!

sníh

Když nevíme, necháme si poradit

Přemluvím dědu a před naším dalším lyžařským víkendem si půjčím ty černé s tím parádním obrázkem. Ta paní v půjčovně říkala, že jsou na mě ještě dlouhé, když lyžovat moc neumím, ale že se klidně můžu po pár dnech tak zlepšit, že se mi pak na delších lyžích bude jezdit líp. Mluvili o tom s dědou snad hodinu. Ani jsem netušil, že je to taková věda. Ale zajímá mě to. Taky chci jezdit mimo sjezdovky v hlubokém sněhu. Říká se tomu freeride a máma by to prý viděla nerada a v Čechách prý na to stejně není terén. Jenže když to máma řešila, děda na mě mrkal, jakože víme svý. Na to jsou prý taky jiné lyže a měl bych to před tím trochu umět. Jasně, tak to uznávám a už se těším, až si do té půjčovny půjdeme ty lyže měnit a budeme zas probírat, které jsou na co nejlepší. 

Jak dostat tatínka na hory

Ségru na lyžích zajímala jen růžová barva, ale doma jsme jí ukázali webové stránky té půjčovny, kde si může vybrat na helmu taková ta nalepovací plyšová ouška. Nemohla si rozmyslet, jestli chce vypadat jako beruška nebo jako králíček. A vůbec jsme se u toho webu dost zasekli. Když táta viděl, kolik jakého vybavení mají, tak je trochu nalomený, že taky nějaké lyže zkusí. Prý si chtěl vždycky otestovat, jestli pozná rozdíl v jízdě na obřákách a pak na slalomkách. Myslím, že už nám ten zimní program trochu závidí. Třeba s námi taky někdy vyrazí.

sníh

Díky dědovi je všechno na dobré cestě. Jak říkám, děda je borec.

   
26.10.2016 - Společnost - autor: Komerční článek

Komentáře:

 1. [4] Kašparka [*]

  půjčovna pro děti je super řešení!Sml67

  superkarma: 0 26.10.2016, 15:12:34
 2. [3] Andreadornova [*]

  Teda klobouk dolů vzít vnoučata, to musí být na lyžích velká zodpovědnost...

  superkarma: 0 26.10.2016, 08:57:54
 3. [2] Darmovzalova [*]

  vnoučata zatím nemám

  superkarma: 0 26.10.2016, 08:18:58
 4. [1] bobani [*]

  to nehrozí Sml52Sml52Sml52

  superkarma: 0 26.10.2016, 07:59:56

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme