Před Vánocemi se peníze hodí víc než kdy jindy, vždyť udělat radost vše svým blízkým není zadarmo. Podle telefonického průzkumu společnosti PROFI CREDIT si kvůli nákupu dárků vezme úvěr až 10 % Čechů.  Právě pro své klienty teď PROFI CREDIT připravil zajímavou soutěž, v níž mohou vyhrát až 20 000 korun.

Profi Credit

Stačí, když si do 16. prosince 2012 zažádáte o půjčku na cokoliv a každý týden můžete vyhrát celých 20 000 korun na nákup ve velkém stylu.  „Stačí jen zavolat na bezplatnou linku 800 800 180 a pak se registrovat na našem webu www.stylovapujcka.cz. A získáte hned dvakrát, nejdřív půjčku a pak peníze,“ upřesňuje princip soutěže Ondřej Šmakal a dodává: „Věřím, že za 20 000 korun si naši klienti pořídí opravdu bohatého Ježíška.“

Nejvíc si lidé půjčují peníze v listopadu

Už je to tak, že v listopadu padá nejen listí, ale na nebankovní společnosti padá jedna žádost o půjčku za druhou. Svou roli v tom hrají samozřejmě blížící se Vánoce. Podle statistik společnosti PROFI CREDIT si v tomto období půjčují stále mladší lidé, aktuálně je jejich průměrný věk 43 let. Zvyšuje se naopak průměrná výše úvěru. Ta v posledním kvartálu roku 2012 už překročila hranici 32 tisíc korun, a to ještě nezačal prosinec. Vloni to přitom bylo o celých 6 tisíc méně.  „Lidé si půjčují stále větší sumy, a to navzdory tomu, že jejich průměrný plat o něco klesl. Je třeba ale říct, že se našim klientům daří své závazky splácet rychleji než v minulosti, aktuálně je to v průměru za 29 měsíců,“ vysvětluje výkonný ředitel PROFI CREDIT Rudolf Cejnar. Většina lidí, celých 85 %, si půjčí v předvánočním období víc než 5 000 korun.

Nejoblíbenější je zaměstnanecký úvěr

Největším hitem mezi půjčkami PROFI CREDIT je zaměstnanecký úvěr. Ten je určen zaměstnancům, důchodcům a maminkám či otcům na mateřské nebo rodičovské dovolené. Zkrátka těm, kteří potřebují peníze hned, a banka jim finanční podporu poskytnout nechce. Půjčit si můžou od 10 000 do 166 000 korun. Podmínkou je pravidelný měsíční příjem, trvalý pobyt v České Republice, a pokud klient není dostatečně bonitní, je třeba ručitel.  „Zaměstnanecký úvěr poskytujeme bez poplatku, vyžadujeme minimum dokladů, peníze dostane klient velmi rychle na účet a může si vybrat délku splácení od jednoho roku do čtyř let,“ popisuje produkt marketingový ředitel PROFI CREDIT Ondřej Šmakal.

Úroky si můžete spočítat sami

Kolik nakonec za půjčku zaplatíte, si můžete velice snadno spočítat na přehledné kalkulačce, kterou najdete na www.proficredit.cz. Klienti si také pochvalují, že peníze mohou použít na cokoliv. Navíc každý kdo řádně splácí, má automatický nárok na poskytnutí další půjčky a to ještě v průběhu splácení. PROFI CREDIT samozřejmě umožňuje i odklad splátek, pokud se klient dostane do tíživé situace.

Reklama