Bulvár

Vezměte rodinu do Světa knihy


Každým rokem chodí na Svět knihy více a více lidí, protože, jak o sobě hrdě říkáme, Češi rádi a hodně čtou. Také u nás vychází spousta knih. Tak například loni vyšla jedna kniha prakticky každou půlhodinu. Není to úžasné? Je. A stejně úžasný je i Svět knih.

Na výstavišti na vás budou o víkendu čekat desítky známých spisovatelů, spousta pořadů o knihách a pochopitelně knihy samotné. Každý nakladatel se totiž chce blýsknout a ukázat na veletrhu nějakou novinku, kterou si mohou návštěvníci zakoupit - a pozor! - většinou s veletržní slevou.

Kdo všechno bude na výstavišti letos

Těšit se můžete na stánky velkých vydavatelství jako Albatros, Odeon, BB art, Argo, Knižní klub, chybět nebude ani Labyrint, Paseka, Academia a mnoho a mnoho dalších. Vždyť na Světě knihy musí být každý, kdo v branži něco znamená.

Zajímavá je programová linie Rosteme s knihou, která je připravena pro malé návštěvníky. Spadá do ní i beseda s ilustrátorkou Galinou Miklínovou a básníkem Pavlem Šrutem, kterým společně na podzim vyšla básnicnická sbírka pro děti Příšerky a příšeři. Ve veletržním kině se budou promítat i kreslené pohádky Galiny Miklínové.

Z dalších spisovatelských jmen jmenujme třeba populárního Miloše Urbana či Michala Viewegha, Jana Pelce, Martina Hilského, Karla Šiktance, Ludvíka Vaculíka, Pavla Kohouta, svoje knihy bude podepisovat i bývalý prezident Václav Havel. V programu veletrhu ale najdete i mnoho dalších zajímavých autorů, s nimiž se budete moci osobně setkat a zeptat se jich na všechno to, co v jejich knihách nenajdete.

Vezměte za knížkami celou rodinu

Svět knihy je zkrátka a dobře ideální akce pro celou rodinu, která stojí za to za každého počasí. Bude přece v bývalém parku oddechu, tak si přijďte oddechnout i vy a nakupte si knihy pro pohodové chvíle. Vždyť nás čeká léto!

Více informací a program naleznete na adrese http://svetknihy.cz. Akce probíhá dnes a zítra na veletržním výstavišti v pražských Holešovicích.

Navštívila jste už někdy Svět knihy? Chystáte se na něj letos? Chodíte na něj kvůli programu a setkání s autory, nebo kvůli možnosti nákupu knížek za skvělé ceny?

   
05.05.2006 - Kultura - autor: Richard Klíčník

Komentáře:

 1. avatar
  [8] danca79 [*]

  vstup 90Kc a nic moc k videni....oproti minulym rokum to jde cim dal vic z kopce....

  superkarma: 0 08.05.2006, 22:29:41
 2. avatar
  [7] Gwendy [*]

  Letos to bylo trochu slabsi- slevy jak kde a vyrazne zejmena v nedeli pred koncem....jenze to uz zas cast stanku mela zabaleno

  superkarma: 0 08.05.2006, 20:43:03
 3. avatar
  [6] Stonožka1 [*]

  Na veletrhu jsem byla letos už po čtvré,ale tentokrát jsem byla celkem zklamaná. Žádné velké slevy nebyly, naopak když jsem si chtěla koupit knížku od Šmída, stála 150 kč a přitom byla doporučená cena 121 korun. Docela mě to naštvalo.

  superkarma: 0 07.05.2006, 19:45:05
 4. avatar
  [5] erKa [*]

  Daleko...

  superkarma: 0 05.05.2006, 13:42:40
 5. avatar
  [4] arjev [*]

  Mám to trošku z ruky

  superkarma: 0 05.05.2006, 12:08:48
 6. avatar
  [3] Hysteria [*]

  Tuto sobotu na výstavišti v Holešovicích

  superkarma: 0 05.05.2006, 10:27:06
 7. avatar
  [1] Aja [*]

  Nešlo by opravit ty chyby v článku?!

  superkarma: 0 05.05.2006, 10:11:42

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení
Trápí vás exém? Zapojte se do testování RadioXar

Náš tip

Doporučujeme