Bulvár

Vězení? Posilovna a dobrý oběd!


V rámci svého zaměstnání jsem měla několikrát možnost zajít do vězení a mluvit s odsouzenými.

První, co mě zarazilo, když jsem tam šla kdysi s kolegyní ještě jako elév, bylo, když říkala: „Vidíš, jak tady těm hajzlům topí?“ Měla pravdu. Ihned po vstupu do chodeb jsme si rozepínaly bundy a svetry, protože teplota byla jako v létě v největších parnech.


Poté, když jsem začala do věznice chodit sama, pochopila jsem, že to většina odsouzených bere jako svůj život. Jsou zvyklí, že se o ně stále někdo stará a když je vypustí po uplynutí dané doby na svobodu, zase něco jako malé děti provedou, a my je zase zavřeme pod zámek a staráme se o ně. Přijali to tak a jinak to prostě neumí. Jim to přijde normální.

 

Zrovna tak jim přijde normální věřit, že oni jsou tam nevinně. Oni přece nic neprovedli! Všechno na ně ušila policie a následně soudy. Když mi do očí jeden odsouzený říkal, že je tam „kvůli“ družce, že ji zbil a ona to nevydržela a umřela, pochopila jsem, že tihle lidé si svou vlastní vinu nikdy nepřiznají.

 

Dnes jsem ráda, že už do věznice nemusím. Sice to bylo vždycky velmi zajímavé a poučné, ale za situace, kdy jste s vězněm zavření v jedné místnosti sami a poplašný zvonek je u dveří na druhé straně místnosti, mi ani ve věznici moc bezpečí nedodávaly. A když mě cestou zpět vždycky vyprovázela vůně jejich oběda, který se jim bohužel za naše peníze připravoval v kuchyni, a oni se mezitím rozesmátí vraceli z posilovny a ze sprch, říkala jsem si, jestli je tenhle způsob „převýchovy“ může vůbec něco naučit.        


Smajlinka

Nerada bych házela všechny do jednoho pytle. Věřím, že existují i ti, kteří si svůj trest odpykají a chtějí začít znovu! Samozřejmě ti, kteří se do vězení vracejí jako na dovolenou, nemám chuť obhajovat. V jejich nápravu nevěřím...:-(

Soutěž

Páté slovo: //-.-./..../.-/.--./.-/.---/../-.-./../-.-./....//

Pravidla najdete TADY

   
08.02.2006 - Společnost - autor: Iveta Šafránková

Komentáře:

 1. avatar
  [10] karlik [*]

  Chtěl by jsem jako důchod to co nás jeden potrestanej stojí měsíčně. Kde jsou časy ve kterých se v rozsudku četlo a odsuzuje se po dobu trestu ke strátě občanských práv případně k půstu 1x za,...o chlebu a vodě.

  superkarma: 0 08.02.2006, 23:47:08
 2. avatar
  [9] Žábina [*]

  taky si myslím že to pro ně není žádný trest a proto se tam klidně vracejí znovu a znovu...

  superkarma: 0 08.02.2006, 14:14:53
 3. [8] tanecnice [*]

  Ja jsem totalne pro pracovni tresty.Vzdyt to cele nedava smysl.Mimo vezeni vsichni makame,abysme byli zivy.

  superkarma: 0 08.02.2006, 14:13:40
 4. avatar
  [7] paviocko [*]

  ale písmeno CH má svůj znak... /----/ (chléb nám dává) :O)))))

  superkarma: 0 08.02.2006, 14:11:50
 5. avatar
  [6] gerda [*]

  Maši: pravda, stejný trest má rozdílný dopad na dvě různé povahy. Já, být jenom týden tam zavřená, tak se to na mě nadosmrti podepíše a budu tam trpět, protože na to prostě nejsem zvyklá ani stavěná. Někomu tohle stačí...

  superkarma: 0 08.02.2006, 13:33:44
 6. [5] apina [*]

  Nucené práce a pokud jsou osouzeni za krádež majetku tak budou makat za min. peníze tak dlouho dokud dluh nesplatí tomu komu způsobili škodu.

  superkarma: 0 08.02.2006, 13:29:36
 7. avatar
  [4] Maši [*]

  gerda: Jenže hodně z nich chce vidět jen tu chodbu a bachaře...Viděla jsem nějaký dokument, ve kterém se nějaký recidivista vždycky na zimu nechal zavřít, protože neměl bydlení a v létě si užíval, kradl, vyváděl...
  Mně se vždycky vybaví nějaký americký film, jak tam ti vrazi a násilníci makali do úmoru v lomu s koulí na noze o chlebě a o vodě ...takhle by to mělo být a oni by si sakra rozmysleli, jak se budou chovat...

  superkarma: 0 08.02.2006, 13:05:14
 8. avatar
  [3] erKa [*]

  Ale že bachaři žerou zbytky po vezních...to už nenapíšeš!

  superkarma: 0 08.02.2006, 12:59:24
 9. avatar
  [2] gerda [*]

  no, nechtěla bych se mít takhle "dobře" a vědět, že pár let neuvidím nic jiného, než společnou chodbu a bachaře...

  superkarma: 0 08.02.2006, 12:58:32

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma osteoporóza
Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme