Také čtenářka Maryene přispěla do našeho dnešního vánočního povídání. Na Vánoce už má všechno připravené, zbývá jen odvézt dárky dětem na Moravu.

Musíte mít doma pohodovou atmosféru, milá Maryene. Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju celé Vaší rodině krásné vánoční svátky. A za celou redakce díky za přání! Hezký den!


Hezký den před Štědrým dnem.

Píšu už v pátek, vlastně v sobotu, pár minut po půlnoci. Cukroví je napečené, dům vyzdobený a voní jehličím, dárky zabalené. Dnes už jsem jenom vytiskla jmenovky z fotek našich dětí, aby si dárky poznaly a ráno odjíždíme na Moravu, za těmi, kteří se k nám letos nedostanou a také zapálit svíčku na hrob našim rodičům. Doufám, že nám to na Vysočině nebude klouzat. A stejně jako loni si s manželem cestou zazpíváme nějakou tu koledu.

vanoce3

My u nás doma slavíme Vánoce tak, aby se děti a nyní i vnuci něco dozvěděli o tradici Vánoc. Když bývaly děti malé, chodili jsme ráno do lesa nakrmit zvířátka, dnes si zajdeme alespoň na zdravotní procházku. Televize nehraje, pouštíme si koledy a večer také lodičky z ořechů, krájíme jablko... Kromě koled si rádi poslechneme i současné písničky o Vánocích od našich českých i zahraničních interpretů.

Nejsme sice věřící, ale dodržujeme tradici, občas zajdeme i na půlnoční, která dokáže znásobit atmosféru těchto svátků.

Stromeček zdobíme den před Štědrým dnem, ale když byly děti malé, zdobívali jsme ho až na Štědrý den. Na našem vánočním stole se určitě objeví kapr a salát. Já se přiznám, že kapra nemusím a dám si raději lososa. A když už jsou všichni znavení, přijde čas i na pohádku.

Všem přeji krásný vánoční čas bez shonu a stresu.

vanoce3

Maryene

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Vánoce

  • Jaké vánoční zvyky dodržujete?
  • Co děláte k večeři?
  • Kdy zdobíte stromeček?
  • Díváte se na pohádky?
  • Chodíte na půlnoční?
  • Máte nějaké zajímavé vánoční historky?

Napište mi, budu se těšit. Tentokrát výherkyně získá Dárkový balíček Anti-stres (péče o pleť), kde je Denní krém 30 ml, Lotion 60 ml a Odličovací mléko 60 ml od firmy Les Fleurs Bach. Na vaše příspěvky se těším tradičně do dnešniích 14.30 hodin na adrese redakce@zena-in.cz, heslo je VÁNOCE. Předem děkuju!

balik

Reklama