píše naše zkušená cestovatelka, čtenářka snickem Aesinka. A přidává hezkou příhodu, jak bloudila v nočním Brně a hledala internát. Pomohl ji postarší Rom, ve kterém našla i spolehlivého ochránce ve čtvrti nevalné pověsti

Při cestování na dovolenou dávám přednost cestovní tašce. Máme jednu obzvláště velkou, která je pevná a dobře se nese. Výhodou je i několik velkých uzavíratelných kapes, kam se dá výbava pěkně rozdělit podle druhů apod. Vždycky mám k velkému zavazadlu ještě i kabelku, ve které nosím doklady, peníze, léky, mobil... prostě ty nejdůležitější věci stále po ruce.

Pokud cestuji do zahraničí autobusem, kde se i nocuje, přibyde k uvedeným zavazadlům i menší taška s polštářkem, jídlem a láhví na vodu.

Když nás jede více členů rodiny, řešíme zavazadla různě. Mně a bráchovi stačí již uvedená velká cestovní taška, chlapi toho s sebou tolik netahají. Pokud jsme dvě ženské, jedna použije tašku a druhá buď druhou tašku, nebo kufr. Já si v páru obvykle beru kufr - a to skořepinový, protože je lehký, odolný a prádlo v něm se nekrčí. Má i kolečka, i když se hodí jen na rovné povrchy, a rukojeť. Trochu to ulehčí přepravu, ovšem stejně je často třeba vzít kufr do rukou a pak jsou kolečka zbytečná.

V balení věcí už mám praxi a nezapomínám na nic. Většinou sloužím i jako balič některým dalším členům rodiny. )

No a batoh poslouží tehdy, kdy se vydávám na kratší výlet. Výhoda je, že se dá nosit na zádech a zůstávají volné ruce. Jen si člověk musí dávat větší pozor na nenechavce.

Kolik váží mé cestovní zavazadlo skutečně netuším, ale když ho nesu někam dál, mívám pocit, že alespoň tunu. :)

Zavazadlo se mi nikdy neztratilo, ani jsem je nikde nezapomněla. Na žádnou zvláštní příhodu si nepamatuju, snad jen sem tam nepříjemně překvapí utržené ucho. I když... 

Když mi bylo okolo 15, cestovala jsem poprvé do Brna na internát a s velkou cestovní taškou. Jenže už byla tma, cestu jsem neznala, dostala jsem špatné instrukce ohledně toho, kde zastaví autobus. Takže jsem bloudila se stále těžší taškou nočními ulicemi Brna a hledala internát. Nalézal se ve čtvrti nevalné pověsti, aneb jak prohlásila rodačka z Brna - „tam se bojím chodit i ve dne“! Dnes už se tam situace lepší, ale tehdy to opravdu bylo místo dost nebezpečné. Potkávala jsem různé otravné týpky, sice se mi je zatím dařilo setřást, ale necítila jsem se zrovna bezpečně. Věděla jsem, že bych se měla někoho zeptat na cestu. Ovšem s těmi, které jsem potkávala, nebylo radno pouštět se do řeči. Až po delší době jsem míjela postaršího Róma a najednou mi něco říkalo, že jej mám oslovit. Zlatá intuice! 

Dodala jsem si odvahy, pár kroků se vrátila a zeptala se ho, zda mi neporadí cestu. Díval se na mě hodně překvapeně, pak však řekl, že sama tam netrefím, popadl mou tašku, hodil si ji na rameno jakoby nic nevážila, a bezpečně mě provedl nočními ulicemi až k internátu. Tam složil mou kabelu a počkal, dokud mi neotevřou a nebudu v bezpečí. A to zcela nezištně!

Celou cestu jsem se s ním cítila bezpečně, budil jakýsi respekt, takže nás nikdo neotravoval, a ještě jsme si popovídali, takže na internát jsem přišla úplně klidná a v dobré náladě. Zato vychovatelku málem trefil šlak a divila se, že jsem dorazila bez úhony...

Aesinka

Milá Aesinko, díky za pěknou příhodu.

Text nebyl redakčně upraven

S jakým zavazadlem nejraději cestujete, milé ženy-in?

  • Dáváte přednost kufrům? Jakým? Skořepinovým, nebo textilním? Jaké v nich spatřujete výhody?
  • Jste pro kolečka, nebo se obejdete bez nich?
  • Kolik zavazadel s sebou berete na dovolenou? Máte i příruční palubní kufřík, nebo vám to připadá zbytečné?
  • Jste schopná cestovat v páru a zabalit jen do jednoho kufru, nebo musíte mít každý svůj?
  • Umíte správně zabalit, nebo vždycky něco zapomenete? Doma, nebo na dovolené?
  • Máte nějaký zážitek s kufrem? Už se vám někdy ztratil na letišti, na nádraží, z úschovny?
  • Jste spíš sportovně založená a nedáte dopustit na batohy a krosny? V čem jsou jejich výhody? Co všechno do nich dokážate „nacpat“?
  • Víte, kolik váží vaše běžné dovolenkové zavazadlo?

Napište nám, pošlete fotku svého kufru, tašky nebo batohu, se kterým nejraději cestujete na adresu: redakce@zena-in.cz

Co můžete získat za svůj příspěvek?

Kufr to sice nebude, ale balíček kosmetiky Neutrogena, který se vám může hodit (nejen) na dovolenou. Obsahuje tělové hydratatační mléko, ochranný krém na chodidla a ošetřující krém na ruce

cena

Reklama