Jste hádavá, nebo ne? Dnešní téma „hádky" poodhaluje kousek z vašich povah. Toto je názor čtenářky Mendie...


Tohle téma mi dneska nahrálo!

Na tohle téma nemůžu nereagovat. S přítelem se hádáme málokdy. Skoro nikdy. Ale když už, tak je to většinou bohužel z mého popudu. To mně se něco nelíbí a ozvu se. On nikdy nezačíná. Jenže když já už mám nashromážděné emoce za „drobnosti", kterých je za poslední dobu několik, tak prostě vybuchnu a musí to ven. A tady začíná náš slovní ping pong :-)

Vyčtu mu jednu věc a on kontruje: „Ale ty jsi tehdy zase..." A já: O tom se teď nebavíme. Vadí mi konkrétní věc. „Ale ty jsi taky..." No, prostě na zabití. Pak se zašprajcne a nemluví. Ač byl na vině on, neřekne promiň, neřekne, jo, byla to blbost, byl jsem utahanej, prostě mlčí. Tak máme tichou domácnost, dokud nezačnu já. Vždycky si chci vyjasnit, co byla vlastně chyba a proč. Ale tohle mu prostě nevysvětlím, proč chci, aby o tom mluvil. Asi chci moc.

Vždycky začnu probírat hádku já. To už pak diskutujeme celkem v klidu až na to, že se u toho občas rozbrečím. On by se mnou klidně nemluvil týdny, ač říká, že tenhle stav nenávidí.

Už tolik let se snažím ho to naučit a pořád nic...

Lepší se nehádat, fakt!
Mendie

Pozn. red.: Příspěvek neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne: Jak se hádáte?

Dnešním tématem jsou hádky. Hádáte se podle mustru „Itálie", racionálně diskutujete, nebo se raději nehádáte a zametáte své pocity a křivdy pod koberec? Pište mi své odpovědi! Otázka zní...

  • ... Jak se hádáte?

Abyste měla šanci, získat krásný dárek, musíte mi o vašich domácích hádkách napsat víc! Alespoň jeden středně dlouhý (asi jako tento) odstavec. Můžete třeba popsat nějakou vaši hádku, důvody, proč vznikla, vyplakat se z křivd... můžete odpovědět na rozšiřující otázky: Hádat se ve vztahu, nebo nehádat? Může hádku nahradit racionální diskuze, nebo ne? Vyplácí se, schovávat pocity a křivdy pod pokličku? ...

A můžete to vzít i s nadsázkou a vtipem, abychom dnes nebyli pořád jen vážní!

Příspěvky posílejte na...

Co můžete získat?

Na uklidnění po hádkách jistě zabere dobrý čaj. Jednu z vás proto odměním jahodovým čajem LONDON Fruit & Herb, ke kterému přidá sklenici vynikajícího včelího medu!

lupa

Reklama