V úspěšnost plánování nevěří čtenářka Krupová. A má k tomu dobrý důvod – osobní zkušenost. To, co jí vyšlo, přišlo tak nějak náhodou. Zatímco plánované podniky většinou ztroskotaly...

Každý člověk je jiný, někomu vychází kvalitní plánování, někdo je naopak úpěšnější, když vůbec neplánuje. To je případ čtenářky Krupové.


Zdravím milé ženy-in i redakci, 

většina věcí, které se mi v životě povedla nebyla plánovaná a o to větší radost jsem z nich měla. Svého partnera jsem potkala v podniku, kam jsem nikdy nechodila. S kamarádkou jsme vyrazili na diskotéku a tam jsem ho potkala. Většinou jsme chodily jinam. Po několika letech jsme se v tom samém podniku i brali, jen v patře nahoře a pořádně to oslavili. Naše děti taky nebyly plánované. Pokaždé jsem na to přišla až po 2 měsících. Ale některé akce se prostě naplánovat musí, ale čas vždy ukázal, že to vždy není to pravé. 

Třeba jsme si koupili byt kousek od centra. Pár metrů od školy, školky, obchodu.... Všechno jsme si prošli, pro i proti. Pustili se do přestavby a zútulňování našeho bytu. Ale dnes jsem se už z bytu vyléčila. Toužím víc po přírodě, klidu a místu, kde bych mohla děti vypustit a nebát se, že vezme do ruky něco co by nemělo. Natálka už je starší, ale tomu mladšímu to nevysvětlím. Dnes si všímám maličkostí, které jsem dřív neviděla. Bydlím v paneláku na sídlišti. I když máme okolí pěkně zpravené, všude lavičky a koše, tak nacházím na chodníku střepy, vajgle papírky.... Malý je zvědavý a vše bere do ruky. Místo houpání na hřišti na houpačce neustále něco nosí do koše a uklízí papírky. Chtěla bych mu v létě napustit bazének a hrát si s ním na dece. U nás na sídlišti je to ale vyloučené. Všude se tu venčí psi. Proto si už dlouho hraji s myšlenkou koupit chatu někde v okolí a vypadnout z toho města na celý víkend. 

Budit se do ranního ticha v chatě vonící dřevem.  Ráno na snídani namazat rohlík a vypustit děti si to sníst ven na verandu. Chtěla bych chatu s elektrikou a zavedenou vodou se zahrádkou a krbem. Zasadila bych tam pár ovocných stromů a keře s rybízem a nějakou zeleninu do polívky. a Děti by si mohli hrát na zahradě, na písku a na houpačce a nemusela jsem se o ně bát. Držte mi palce. za 14 dní jdeme s rodinou na první prohlídku jedné chaty na prodej. Není to zrovna levná záležitost, tak těch chat obejdeme jistě několik. A snad ty další prázdniny už nebudou děti trávit mezi betonem. 

Krupová

Pozn. Red.: Text neprošel jazykovou korekturou.

Téma dne 21.8.2013: Společné plány

  • 77Jaké plány jste si s partnerem již splnili?
  • Které na splnění ještě čekají?
  • A jaké jste v průběhu času přehodnotili?
  • Na jakých snech jste se shodli a na kterých ne?

Na tyto otázky mi můžete odpovědět v příspěvku k tomuto tématu. Plány to mohou být různé, malé, větší, velké, osudové... Počínaje kopií morčátka, pejska, přes společnou dovolenou třeba někde v exotice, až k dětem, domu, společné firmě, životu v zahraničí, v přírodě – fantazii se prostě meze nekladou. Můžete mi i napsat, kdo z vás je akčnější při jejich plnění? Jeden z příspěvků, který dorazí do 15.00 hodin 21.8.2013 a bude dlouhý alespoň jako tento odstavec textu, odměním jako vždy pěkným dárkem. Tím je tentokrát: krásnou knihu 77 výletů po stopách Starých pověstí českých (Universum) - k pohodovému plánování výletů. Redakční e-mail, na který příspěvky posílejte, zní...

Reklama