Australská opoziční Labour Party začala protestovat proti tomu, aby ženské příslušnice námořnictva dostávaly prsní implantáty na účet státu.

Mluvčí australských ozbrojených sil rozhodnutí zaplatit za kosmetické operace hájí a říká, že byly provedeny na základě psychologických potřeb, a ne proto, aby námořnice vypadaly více sexy. Brigadýr Andrew Nikolic řekl, že národní obrana má zájem na „holistických potřebách" námořnictva. Dodal ale také, že proplácení zvětšování prsou není u armády ani u námořnictva běžná praxe. Záleží nám sice jak na fyzické, tak i psychologické pohodě našeho personálu, ale to rozhodně neznamená, že když se někomu nelíbí, jak vypadá, ministerstvo zaplatí za operace, jako je zvětšení prsou, zcela rutinně. To prostě není pravda."

Jak uvádí BBC, Nikolic se k záležitosti vyjádřil poté, co jeden plastický chirurg řekl, že zvětšoval prsa dvěma námořnicím ve věku 25 a 32 let, a každá z těchto operací přišla na 10 000 australských dolarů, tedy 169 tisíc korun.

Opoziční Labour Party teď vyžaduje podrobné informace o případu. Dalo by se usuzovat, že zvětšování prsou na účet daňových poplatníků je dosti pochybné," řekl Joel Fitzgibbon, mluvčí Labou Party.

Zdroj: Korzo

Co byste řekla takové „holistické péči“? A třeba nejenom v armádě, ale taky u policie nebo všeobecně ve státních službách? Využila byste podobné možnosti?

Reklama