Rodina

Větší obavu z její maturity mám snad já než ona

Čtenářka s nickem lidicka na svou vlastní maturitu vzpomíná už jen nostalgicky. Zato teď naplno prožívá maturitu své dcery. A má větší strach než ona. Holt, takové už jsme my, maminky. :)

Když vzpomínám na svou maturitu - 1. června tomu bude už 34 let - jsem hodně nostalgická. Mám na ni krásné vzpomínky, horší je to už se vzpomínkami na  přípravu na ni. I když jsem se učila  hodně - a celé čtyři roky, nikdy jsem nic nenechávala náhodě ( co jiného bych i dělala - MP3 ani MP4 nebyly, stejně jako se nám v té době o PC ani nezdálo, co jsou sociální sítě či internet jsme neměli tušení, ale jsem hodně četla a   hlavně se učila), stejně jsem měla strach jak to zvládnu. Přípravný týden jsem taky celý  strávila učením  - a vyplatilo se - maturovala jsem  s vyznamenáním.

Tento rok mně  opět „čeká maturita“! Teda ne mně ale maturuje dcera. Už teď v pátek a ještě k tomu 13. má praktické zkoušky z Vv. Pak svaťák, 23. 5. zahájení ústních maturit a 26. 5 ve 13.00 hod.maturuje . Vybrala si cizí jazyk - maturuje  z Čj, Aj, Vv a pedagogiky. Větší obavu z její maturity mám snad já než ona. Nevím jak to bude o „svaťáku“, ale doteď tomu učení moc nedala.Na moje otázky „učíš se?“ odpovídá „ale jo učím“ ale přitom vidím, že sedí u notebooku na některé ze sociálních sítí (a že jich teď je!!!!). Prý si předávají se spolužačkami „znalosti“a domlouvají se co a jak! Musím doufat, že to zvládne a věřit ji. Ale stejně  budu celý měsíc ve stresu!

lidicka    

poz. redakce: text nebyl redakčně upraven

_______

Nebojte se, všechno dobře dopadne. Třeba právě ten pátek 13. jí odstartuje úspěšnou maturitu. A pak to spolu obě úspěšně oslavíte :) Dcerce držím palce !!!!

Saša

 

Téma dnešního dne 11. května - maturity

Maturity jsou v plném proudu. Od dob „Cesty do hlubin študákovy duše“ prošly různými změnami. Ať už k lepšímu nebo k horšímu. Co však zůstává neměnné, jsou samotní studenti. Zkoušky je neminou v jakékoliv době.

Tématem dnešního vydání jsou maturity. Schválně uvádím množné číslo, poněvadž si budeme povídat nejen o maturitách našich, ale i o maturitách našich dětí (pokud tedy už doma maturanty máte)... a je také možné, že se nám ozve i nějaká letošní maturantka.

Někdo zvládá maturitu levou zadní, jiný se stresuje a je přesvědčen, že ji „neudělá“. Další k ní není ani připuštěn. Směrnice maturit se pořád mění, neměli jsme to jednoduché my, naše děti to snad mají ještě složitější. Udělat ji ale chceme všichni.

Pište nám milé čtenářky, jak jste tuto „zkoušku dospělosti“ zvládly vy.

 • Jaké máte vzpomínky na učení - mučení
 • Jaké máte vzpomínky na profesory, zda vám pomáhali, nebo si na vás (či na vaše děti) naopak zasedli
 • Zda jste se maturity bály, nebo jste se těšily
 • Zda jste ji udělaly napoprvé, nebo až napodruhé
 • Jestli jste pocítily, že jste najednou dospělé :)
 • Jestli a jak vám pomáhali rodiče (třeba jako ve zmíněmém filmu pro pamětníky)
 • A také jak jste ji oslavily!!!

A pokud máte doma maturanty, držíme jim palce !!!

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Nejzajímavější příspěvěk odměníme knihou - Cesty, které voní jídlem, díky které můžete cestovat, vařit i poznávat :)

kniha

   
11.05.2011 - Učení - autor: Alexandra Stušková

Komentáře:

 1. [5] lidicka [*]

  Děkuji Vám všem za pozitivní reakce a osobní zkušenosti z maturit Vašich dětí. Docela to povzbudí. Díky!!!! A hodně štěstí všem maturantům!!Sml16

  superkarma: 0 12.05.2011, 07:20:42
 2. avatar
  [4] BastMetztli [*]

  Pamatuji si, že když jsem maturovala, mamina měla v práci běhavku, jak byla za mě nervózní. Při bakalářských státnicích na tom byla obdobně, a to jsem jí já trdlo volala úspěch až k večeru, po osmi hodinách od státnic... Jaksi jsem zapomněla, že bych měla dát vědět.

  superkarma: 0 11.05.2011, 14:12:34
 3. avatar
  [3] OlgaMarie [*]

  Sml52Obavy z matury jsem měla u dcery, protože už byla přijata na VŠ. Je to 14 let a teprve před dvěma týdny jsem si ho přečetla, protože volala, že potřebuje ověřený, úřední překlad maturitního vysvědčení do angličtiny, aby dokladovala vzdělání i pro desing svítidel. Tehdy jen zavolala "mám to v kapse!" a my, celí šťastní ho ani neměli potřebu vidět.Sml52 Jak s tím mohla vystudovat dvě VŠSml80?

  Poučení: Ne vždy na těch známkách zas až tak moc záleží!  

  superkarma: 0 11.05.2011, 10:54:00
 4. [2] anina4 [*]

  já přesně před rokem byla taky v takové pozici a bála se jak syn zvládne maturitu,tkay se mi zdálo,že věčn u PC a učení moc nedává,ale zvládnul to a narozdíl ode mě neměl takové nervy akdyž mi v den maturity ani po 2 hodinách co by měl skončit nebral telefon a později,to byl děs běs...

  Držím palečky,zvádněte to obě!

  superkarma: 0 11.05.2011, 10:40:21
 5. avatar
  [1] enka1 [*]

  Pátek 13. bych považovala za šťastné datum a obavy bych neměla. Každá škola chce mít dobré výsledky své činnostiSml58.

  superkarma: 0 11.05.2011, 10:36:30

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Náš tip

Doporučujeme