Mám několik sběratelských vášní. Zbožňuji všelijaké závěsné lampičky na svíčku, sbírám krásná peříčka, a nadevše ráda nakupuji zvonkohry. Jejich zvuk, když se do nich opře vítr či s nimi někdo z nás zazvoní, je pro moji duši přímo výživou. Dnešní trh  je tímto esoterickým zbožím přímo zaplaven k mému velkému štěstí i finanční smůle. 

Z krásné knihy Lillian Too Feng-šuej: Jak dodat harmonii svému domovu, jsem se k mému velkému potěšení dozvěděla, že zvonkohry jsou skvělým prostředkem při používání domácí zvukové terapie. Zvuková terapie používá hudbu, hlasy lidí, dětí, zvuky rolniček, zvonků a misek, bubnů a gongů. Větrné zvonkohry mohou být z kovu nebo bambusového dřeva. Kovová pro západní a severozápadní kouty a bambusová pro dřevěné kouty, tedy ty na východě a jihovýchodě.

Zvonkohra

Největší účinky prý zvonkohra zajišťuje v kombinaci s upřímným smíchem. Záporná energie vašeho domu, ať již ji způsobuje cokoliv, může být vyvažována mimo jiné i zavěšením větrné zvonkohry k hlavním dveřím. Kovová zvonkohra o šesti tyčkách také neutralizuje smůlu přinesenou fen-šuej času, nebo letící hvězdou. Záporná energie podle tohoto prastarého čínského učení způsobuje často série vzájemně nesouvisejících, ale rozpoznatelných typů nehod: např. někdo vám vrazí do auta, narazíte hlavou do stropního trámu nebo špatně došlápnete a spadnete.

Jestliže si povšimnete takové řady maličkostí, může být ve vašem domově v nepořádku jedna ze tří věcí. Postižený vchod do vašeho domu, létající hvězda, která přinesla smůlu vašim vchodovým dveřím, či zablokovaný vchod. To v případě, že je vchod do domu zatarasen krabicemi nebo nově přivezeným nábytkem. Hojně se při probuzení čchi (energie) prostoru používají také zvonky a činely. Když se zámožní lidé, řídící se feng-šuej, stěhují do svých nových domovů, absolvují rituál, který obvykle zahrnuje i bubnování, zvonění a zvuky činelů. Pěkný zvyk, nemyslíte?

Zvonkohra

Když si vzpomenu, jaký rituál jsem prováděla já při stěhování do našeho nového domu, byl asi také zvukový a zněl asi takto: Ve které krabici jsou skleničky, nenechali jsme tam něco? Kde je sakryš ta kočka, že jsme ji tam zapomněli? :-) Škoda, kdybych tuto knihu dostala do ruky dříve, asi bych něco z jejího učení použila, nicméně zvonkoher mám nyní doma mnoho a občas si na ně na všechny ráda zvoním, jen tak pro radost... Zkuste to také!

Čtěte také:

Reklama