Pátek 7. listopadu bude v Centru Černý Most patřit všem, kteří rádi pomáhají druhým. Proběhne zde totiž dobročinná akce pro handicapované děti, již podpoří mnoho známých osobností – mezi nimi například čeští medailisté Ondřej Synek, Martin Doktor, Kateřina Neumannová nebo milovníci sportu Jakub Kohák a Jaromír Bosák. Cílem události pod patronátem Nadace Jedličkova ústavu je rozšířit povědomí o dárcovské sbírce, jejíž výtěžek poslouží ke koupi bezbariérového autobusu pro handicapované školáky. Návštěvníci Centra Černý Most budou mít nejen šanci pomáhat, ale také změřit své síly ve veslování s přítomnými osobnostmi, získat jejich podpisy v rámci autogramiády nebo si užít biketrialovou show Tomáše Zedka. Program potrvá od 15 do 20 hodin.

Zákazníci Centra Černý Most se v pátek 7. listopadu od 15 do 20 hodin mohou setkat s řadou osobností ze sportovního světa, získat jejich podpisy, a dokonce je i vyzvat na souboj ve veslování. Proběhne zde totiž akce Nadace Jedličkova ústavu, která má rozšířit povědomí o její aktuální dárcovské sbírce na koupi bezbariérového autobusu pro handicapované školáky. Událost podpoří veslař Ondřej Synek, rychlostní kanoista Martin Doktor, běžkyně na lyžích Kateřina Neumannová, veslař a skifař Václav Chalupa, hokejový brankář Dominik Furch či mistr České republiky v biketrialu Tomáš Zedek, který v Centru Černý Most předvede svou biketrialovou show. Návštěvníci se mohou těšit i na pohotového sportovního komentátora Jaromíra Bosáka, režiséra a baviče Jakuba Koháka nebo herce známého ze seriálu Ordinace v růžové zahradě Radima Fialu. Každý host si může vyzkoušet pohyb na invalidním vozíku, aktivní účastníci soutěží a přispěvatelé pak budou odměněni dárečky. „Jsme velmi rádi, že můžeme hostit dobročinnou akci Nadace Jedličkova ústavu, a šířit tak osvětu o její dárcovské sbírce mezi veřejnost. Podporu handicapovaných občanů považujeme za velmi důležitou. Přátelský a vstřícný přístup k lidem s tělesným postižením je součástí naší filosofie a prostory Centra Černý Most jsou samozřejmě stoprocentně bezbariérové,“ uvedl Jozef Halász, manažer Centra Černý Most. „Doufám, že se i díky programu v našem centru podaří nadaci dosáhnout cílové částky ke koupi autobusu co nejdříve.

Nadace

Sbírka na koupi bezbariérového autobusu byla slavnostně otevřena v létě 2012 v rámci Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech a měla by vyvrcholit koncem letošního roku. Lidé mohou přispívat dárcovskou SMS v hodnotě 30 Kč ve formátu DMS POJEDTESNAMI na číslo 87 777 nebo zasláním libovolného finančního příspěvku na účet 350 385/5500. Doposud bylo v rámci sbírky vybráno přes 4 000 000 Kč, cílová částka má dosáhnout výše 8 108 830 Kč.

Více informací naleznete na www.centrumcernymost.cz nebo na www.facebook.com/centrumcernymost.

O Nadaci Jedličkova ústavu

Nadace Jedličkova ústavu byla založena v roce 1990 jako jedna z prvních nadací na našem území. Podporuje děti a mladé lidi s tělesným a kombinovaným postižením, zejména žáky a klienty Jedličkova ústavu a škol, ale také mládež v péči organizací z celé České republiky se stejným posláním. Nadace se hlásí k humanitnímu odkazu profesora Rudolfa Jedličky, zakladatele Jedličkova ústavu, který celý svůj život prosazoval ideu plnohodnotného života osob s handicapem.

Reklama