To jsem veselá kopa, že? No a co, každé téma se dá uchopit různě. Já jsem například kdysi dávno někde v nějaké knize viděla geniální náhrobní nápis „ZDE SPÍ DÁMA, POPRVÉ SAMA“...

To je naprosto dokonalé.

Jedna naše rodinná známá má manžela v urně nad televizí a čile s ním komunikuje. Posledně se nechala slyšet, že je to skvělé, protože neodmlouvá a urna se nechvěje ani u telenovel, které nenáviděl.

Osobně bych se do urny moc nehrnula. Jak znám svoji rodinu, tak by mě zakrátko někdo vrhnul na zem a já bych se tam potupně válela mezi drobky od rohlíků.

Moje babička si přála být rozsypána v hájku na Olšanech a také tam je. Myslela při tom určitě na nás, všechny časově zaneprázdněné blízké, abychom nemuseli sázet macešky na rov a seškrabávat z kamene starý vosk.

Rodinnou hrobku naštěstí nemáme. Neumím si představit, že bych navždy spočinula například vedle strýce, který furt mluvil. To bych se nevyspala.

Moje matka na tuto otázku odpověděla už dávno. Pravila, že ji máme hodit přes plot, protože je jí to srdečně jedno.

Ptám se teď vás, v rámci zítřejšího tématu: Jak si přejete být jednou pohřbeni?

Máte rodinnou hrobku? Nebo se také chcete povalovat po lukách? Případně si přejete se uhnízdit v urně a stát majestátně na knihovně? Máte jiné přání? Pište už od teď na redakce@zena-in.cz.

Veselý den a ahoj zítra!

Reklama