Já a technika, to je jako nebe a dudy, jsem antitalent. Divím se, co zvládám na počítači, sama sebe nechápu.

Těsně před stěhováním do domečku, mi manžel koupil elektrickou varnou desku, kterou mi zabudoval truhlář na skříňku s horkovzdušnou troubou. Paráda, tady mi to elektrikář zapojil, krásně se na ní vaří, ač jsem jí původně nechtěla, jsem ráda, že ji mám.

Najednou, do teď nevím proč, ne a ne, nejde zapnout. Říkám si, co jsem to udělala, nevím. Já prodavačka a manžel malíř pokojů a elektrika, nějak nejde dohromady. „No nic, podej mi chytrou knížku,“ povídá manžel. Čte kolem dokola, já čtu, co jsme vyčetli, jsme nepochopili, ani jeden. RESTARTOVAT- no jo, ale jak, napsáno není.

„Prosím tě, cožpak je to počítač,“ říkám manželovi. Jak mám restartovat varnou desku? „Nedá se nic dělat, kde je paragon, zajedu do Prahy a budu reklamovat,“ říká manžel. No co myslíte, kdybych se zbláznila, paragon nikde. Všechny dávno prošlé lhůty na cokoliv paragony jsou, ale na varnou desku není. Prostě se někam zašil při stěhování, nedá se nic dělat, musíme opravu zaplatit.

Shodou okolností přijeli místní elektrikáři dva, na zapojení nového čerpadla do studně a expanzní nádoby do koupelny. „Prosím podíváte se mi na varnou desku, nefunguje mi.“ „Ale jistě,“ odpoví současně, jako v duetu. „No jo, ale to jsem ještě nezapojoval, to neznám,“ druhý řekl to samý.

Ach jo, budu muset shánět jiného elektrikáře, mi lítá hlavou, když jeden si řekl o chytrou knihu. Scénář se opakuje, čte a výraz restartujte, jim oběma nejde do hlavy. „Vypněte mi hlavní jistič, já se tomu kouknu na střeva.“ Jímala mi hrůza, co mi čeká. Manžel vypnul, elektrikář říká „a zapněte“, ano deska se rozsvítila a funguje. Elektrikáři oba z toho vedle, tak to je prý jasný, toto je RESTARTOVÁNÍ varné desky, mě to prý čirou náhodou napadlo.

Smáli jsme se tady jako blázni všichni čtyři a moje radost se nedá popsat, oba dostali pusu, načež manžel a já nic, no jsem jenom vyhodil a nahodil jistič. Varná deska funguje a jsme zase chytřejší, včetně profi elektrikářů, jenom nepochopím, k čemu je chytrá knížka, když to nejdůležitější, tam není napsaný, asi s ní zatopím v kamnech - smích. Dá se říci, je to prkotina, ale zamotá hlavu i eketrikářům, nebo na venkově tyto varné desky nejsou ještě známý?

Na můj dotaz, jak, a nebo čím jsem to udělala, mi řekli, že jsem to přetáhla dotykem na stupeň 10, i když je jich jenom 9, ale to už vůbec nechápu. Je to prý počítač, no nevím, nerozumím tomu, ale funguje a to je hlavní.

Zdraví Věrulinka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven.

Děkujeme za ponaučení. Už všichni víme, co znamená restartovat varnou desku. Já bych na to taky hledala nějaký čudlík.

A jak jste na tom se stroji vy? Dnes si o technice a vašem vztahu k ní budeme povídat celý den.

Vzpomínáte si, jak jste se učila ovládat svůj první mobil? Potrápila vás někdy vaše pračka, mikrovlnka nebo televize? Musela jste si někdy něco opravit sama? Jste s počítačem kamarádi, nebo spíše nepřátelé? Napadá vás nějaká historka s žehličkou, fénem, pračkou, počítačem, či jinou technickou vymožeností v hlavní roli a chcete se o ni podělit? Napište nám o tom! Adresu už určitě znáte:

redakce@zena-in.cz

Vaše příběhy budeme v průběhu celého dne zveřejňovat a ty nejzajímavější se samozřejmě dočkají odměny.

A jak jsem si s novým technických přírůstkem poradila já? Čtěte v dnešním článku Nelítostný boj - Já vs. technika.

Reklama