Vánoce bez malých dětí nejsou Vánoce, píše v úvodu čtenářka Věrulinka. Já bych to malinko poupravila, že to spíš nejsou ty pravé Vánoce, trochu pozměnily podobu, ale jinak si myslím, že jsou taky krásné. Obzvlášť s takovým pěkným stromečkem, jaký uvidíte na fotografii.

Zdravím a přeji krásný den všem na ženě-in.

Vánoce bez malých dětí, nejsou Vánoce. Tedy já to tak cítím.Chybí mi jejich krásné těšení na Ježíška, rozzářený očka, když zazvonil zvoneček a směly vstoupit do obýváku. Kdy se jim tajil dech úžasem nejen nad dárky pod stromečkem, ale i nad ozdobeným stromečkem.

Bohužel, dávno již tomu, děti vyrostly, odešly z domova do svých příbytků a mě zůstaly jenom krásný vzpomínky. Žezlo jsem předala a nyní to samé prožívají oni se svými dětmi.

Přišly první vánoční svátky bez dětí a já se rozhodovala nad stromečkem, živý, nebo umělý?
Přemýšlela jsem a došla k názoru, mě stačí umělý! Koupila jsem malý stromek umělý, nazdobila a byla jsem opravdu spokojená.Budu mít méně práce po Vánocích, nikde žádný jehličí, už nepolezu po čtyřech a nebudu z koberce vybírat zapíchnutý jehličky.Stromek nazdobený jsem dala do igelitového pytle a uklidila do skříně.Přišly další Vánoce, stromek jsem vyndala, postavila a hotovo.Tak to šlo pěknou řádku let, do doby přestěhování na vesnici.

Přestěhovali jsme se na vesnici a manžel si usmyslel, budeme mít živý stromek.No, vlastně proč ne, odsouhlasila jsem a v duchu jsem si říkala,,ono se zbytečně neříká, chlap je věčným děckem“
Odjel nakupovat do Kolína, do OBI a mě bylo jasný, že si koupí živý stromek.Ano, koupil a v květináči.Byl úžasně krásný, košatý, větví až moc.Špatně se mi zdobil, ale byl živý, krásně voněl.

Stromeček jsem vložila do okrasného květináče, zalévala pravidelně, ale stromek začal usychat a jehličí bylo všude. Manžel hudroval, že ho nezalévám, zaléval sám, ovšem stromečku by nepomohla, ani svěcená voda.

Před Silvestrem jsem chtěla stromek vyhodit, ale tradici dodržuji, takže stál a čekal na tři krále a já vesele luxovala jehličí, div jsem lux nezavařila.Došla jsem k názoru, že v květináči je pouze uříznutý stromek, což manžel nechtěl připustit, protože vina byla moje, špatně jsem ho zalévala.
Nemohla jsem se dočkat, až stromek vyneseme ven.Konečně nastal čas, šel z baráku.Cesta kudy ho manžel nesl, byla posetá jehličím a já opět měla co dělat, než jsem se jehličí zbavila.
Venku stromek vyndal z květináče a došlo na moje slova, stromek neměl kořeny, byl pouze uříznutý a vsazený do zeminy.Tím skončil u mě živý stromeček a opět vyndavám můj nazdobený umělý stromek a ne jeden, ještě jsem si přikoupila a mám v každé místnosti nazdobený stromek a umělý.

Na podzim chodíme na houby a jak chodím lesem, vždy se pozastavím u nějaké krásného stromku a říkám mu,,ty se mi líbíš, já si pro tebe přijdu v prosinci“, ale ne. nepřijdu.Nechám je pěkně růst do krásy a doma mě stačí umělý stromek.

Na zahradě mi roste krásný smrk, který jsem podědila po předchozích majitelích, ten nazdobím a vlastně mám živý i umělý stromek.

A vůni jehličí? Mám, větve ze stromku si dám do vázy, nazdobím a JE TO.

Zdraví Věrulinka

poz.red.:Text nebyl redakčně upraven

stromecek

_____________

Byť nejsem zastánkyní umělých stromečků, ten váš se mi líbí, je hezky nazdoben. Co mě ale především zaujalo, to je ten gobelín s betlémem. To je vážně vzácnost !!! Kde jste ho sehnala?
A ještě k těm dětem... ať jsou malé nebo velké, ať jsou s námi nebo se svými vlastními rodinami - hlavně, že jsou! :)
Pěkné Vánoce
Saša

 

Téma dnešního dne: Vánoční stromeček pravý, nebo umělý?

Tak jak je to u vás, milé Ženy-in?

  • Chystáte se ke koupi pravého vánočního stromečku? Ať už do stojanu, nebo toho v květináči. A už ho máte doma?
  • Anebo žádný stromeček kupovat nemusíte, poněvadž máte toho svého krasavce ve skříni a jen ho každý rok oblečete do jiného kabátku, k němuž přidáte pro vůni pár větviček jehličí.
  • Anebo máte jenom to jehličí?
  • A taky třeba taky vůbec nic. Jako zpěvačka Marta Kubišová, která kvůli zvířátkům zavěsí u stropu jen vánoční věnec.

Jak jste na tom u vás doma s vánočním stromečkem, pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Můžete posílat i fotografie loňských stromečků, než nazdobíte ten letošní – ať už pravý, či umělý :)

Jednu pisatelku odměním krásným vánočním dárkem: dámským parfémem od firmy AVON -  INTENSE

parfem

Reklama