Že čtenářka Věrulinka nesnáší nejen ono slovo, ale i samotné stěhování, to se ani nedivím. Stačí si přečíst její příspěvek. Ale teď už je spokojená – jako kočka s devíti životy :)

Zdravím a přeji krásný den všem na ženě-in.
Stěhování je slovo, které nesnáším a doufám, nebo rovnou věřím, že už nikdy do své smrti, mě nečeká.

První stěhování proběhlo, když mi bylo 5 let, z Chomutova do Zlonic u Slaného. Z tohoto stěhování si moc toho nepamatuji, ale jedno mám před očima, že jsem seděla ve velkém autě a v ruce držela panenku. Ve Zlonicích jsem nastoupila do první třídy, kde jsem byla pouze první pololetí, protože následovalo další stěhování do Kladna-Kročehlavy.

Taťka dostal byt od kladenského dolu, kde fáral pěknou řádku let. Tady jsem musela dojíždět do školy do města, protože Kročehlavy bylo sídliště, ale škola nebyla postavena ještě. Zdárně jsem dokončila druhé pololetí a přišlo další stěhování.

Moje matka mermocí nechtěla bydlet v bytě 2+1, byt vyměnila i přes námitky taťky do Kladna-Rozdělov za 1+1.
V této lokalitě jsem bydlela až do svých 17 let, kdy si matka usmyslela, že chce bydlet v Praze, z čehož já byla nešťastná. Do Prahy jsem si ráda zajela, ale bydlet v ní, mě tedy nelákalo, ale co jsem mohla dělat, nic, stěhovat se s rodiči do Prahy8- Libeň.

Další moje stěhování přišlo, když jsem se stěhovala k prvnímu manželovi na Prahu 4- Novodvorská k jeho rodičům, kde jsem s dětmi bydlela pěknou řádku let, než přišel rozvod a já sháněla byt. Nebylo to jednoduché, ale našla jsem byt v Praha -Záběhlice 1+1, ale mělo to podmínku-správcovství. Proč ne, byla jsem tomu moc ráda, to jsem zvládla hravě ke svému zaměstnání a byla nějaká koruna navíc.

Vdala jsem znovu, přišlo třetí dítě a byteček malý pro pětičlennou rodinu. Manžel si zažádal o byt v zaměstnání a stěhovala jsem do Prahy 5- Stodůlky, do 3+1.

Děti odrostly, odstěhovaly se a co my s nynějším manželem s takto velkým bytem? Následovalo další stěhování, ale v jednom vchodě ze třetího patra do devátého, do dvougarsoniéry.

A moje poslední stěhování na vesnici do domečku, poblíž města Sázava, jsem již tady psala a tak jenom doufám, že mě už žádný nečeká, bylo to náročné v našem věku.

Pokud dobře počítám, během svého života jsem se stěhovala 9x, stačilo. A jak se říká, že lepší vyhořet, než se stěhovat, tak s tím nesouhlasím. To je tragédie, kterou nelze srovnávat se stěhováním.

Zdraví Věrulinka a pokud vás některou čeká stěhování, zachovejte klid a hodně štěstí v novém bydlišti přeji.

pozn.red.: text nebyl redakčně upraven

_____________________

To jsem Věrulinko ani netušila, že máš za sebou tolik stěhování. Devítka je opravdu slušné číslo, jak píšu už v úvodu, jsi jak ta kočka s devíti životy, tak si ten poslední hlavně ochraňuj ))
Děkuji za příspěvek a přeji krásné letní dny
Saša

Téma dnešního dne 6. srpna: Stěhování

 • Kolikrát za svůj život jste se stěhovaly?
 • A z jakých důvodů?
 • Napište, i kdyby jenom jednou.
 • Co považujete u stěhování za nejhorší?
 • Ztratilo se vám někdy něco?
 • Myslíte, že je lepší vyhořet než se stěhovat?
 • A co chudáci lidé ze zaplavených oblastí, kteří se stěhovat musí?
  Znáte nějaké?
 • Pokud máte, napište i nějakou veselou stěhovací historku.
 • A můžete posílat i fotografie, třeba se stěhováky :)

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu ze čtenářek odměním dárkovou kazetou přírodní bylinné kosmetiky Ryor.

kosmetika

Reklama