Zdravím a přeji krásný den.

Budu upřímná, nikdy jsem se nezabývala co se mi povedlo, nebo nepovedlo po celý rok. Až dneska jste mi inspirovali tématem-bilancování.Každopádně se mi tento rok zdařil, jak jsem již psala o mé touze po domečku, ano splnila jsem si sen na 100%.

Když se zamyslím zpětně, mám před očima jenom samé problémy, kterých bylo ale až, než jsem došla k vytouženému přání.

Počátek všeho, byl již loňský říjen, kdy jsem se do všeho vrhla s pevným rozhodnutím opustit velkoměsto-Prahu, ke které jsem nikdy srdcem nepřirostla.Začalo martírium které jsem si neuměla představit, protože do toho všeho přišla krize a ceny šly rapidně dolů, všech nemovitostí. To mě zaskočilo, vybrala jsem si špatnou dobu. S touto změnou jsem polemizovala, již rok nazad. Chyba byla, že jsem se nerozhodla dříve, nebylo to jednoduchý, rozhodování bylo těžké a s vědomím, že na vždy, o to, to bylo těžší.

Nastalo každodenní telefonování, shánění realitních makléřů, hlavně aby byli důvěryhodní, prostě nastal boj mé touhy po domečku a realitou. Jeden problém z výčtu všech, který mi doslova rozhodil, když kupující mého bytu, byla pevně rozhodnutá, měla vyřízený hypoteční úvěr, složila zálohu na byt a v při posledním podpisu se zhroutila a odstoupila, byť přišla o 100 000.-Kč.

Tak a končím, už mi docházely síly a moje nervy - měla jsem pocit, že praskají.Rozhodnutí, že zavolám makléřovi, aby vše ukončil, jsem samozřejmě obrečela. Jako by jsme s makléřem byli na dálku v myšlenkách propojeni, mi volá,, mám kupce a vypadá to že vážného a peníze má v hotovosti". On to prý ze mně vycítil, že už končím, o to měl větší radost, že má pro mně dobrou zprávu.

Tak dobře, naposledy se tomu budu věnovat, říkám makléřovi. Zkrátím to, ano paní přišla, podepsala a bylo hotovo.

Bilancovat? Byl to hektický rok se změnami a opravdu velkými, ale stál za to, tento rok. Znovu bych to nechtěla prožívat, říká se,, co se vleče neuteče" asi je to pravda, vyšlo to a již jsem venkovanka více jak pět měsíců.

Zdraví Věrulinka

Text nebyl redakčně upraven.

Posíláme vám pozdrav na venkov a děkujeme za připomenutí, že i velké sny se mohou naplnit. Často na to zapomínáme a je to škoda :-)

Rok se blíží ke konci. A proto si dnes si povídáme o tom, co dal, o tom, co se nám v roce 2009 podařilo, na co můžeme být hrdí a co pěkného nás potkalo. Vdala jste se? Narodilo se vám vytoužené miminko? Povýšili vás? Vyhrála jste v loterii? Našla jste si lepší práci, chlapa nebo skvělou kamarádku? Napište nám o tom!

Své příběhy, úvahy a zamyšlení, která můžete doplnit i fotkou, posílejte na známou e-mailovou adresu

redakce@zena-in.cz

Vaše příspěvky budeme v průběhu celého dne zveřejňovat a ten nejlepší jako vždy odměníme!

Reklama