Od koho dostala první kuchařskou čtenářka Věrulinka, je prozrazeno už v titulku. Od té doby se její sbírka Kuchařek pěkně rozrostla. Více již v dalším příspěvku.

Zdravím a přeji krásný den všem na ženě-in.

Vaření, čím jsem starší, mě absolutně nebaví, ale jíst musíme. Navařím třeba i na tři dny a jenom ohříváme. Ono se vše zprotiví, vařím od 19 let, je mi 63, bože to jsem se toho navařila už. Nemyslím, že se mi protiví jídlo, jím ráda, ale vaření v mém případě zcela určitě.

První kuchařku jsem dostala od prvního tchána k Vánocům, kterou díky tématu marně hledám, kam jsem jí založila, nevím. Kuchařek mám dost na to, že je absolutně nepotřebuji. První tchyně, mě naučila vařit, péct sladké, za co jí nahoru k nebi děkuji. Největší pochvalou pro mne bylo v mládí, když jsem uvařila a tchán mi řekl ,, Věro výborně vaříš, přesně jako bába, myšleno, manželka jeho“

Ovšem tchyně uměla být občas protivná baba, pardon, jinak to neumím říci. Vše jsem vařila podle ní a když díky nemoci ulehla do postele, začala rýpat a nacházet blechy na jídle, které se nekonaly. Tchán vždy říkal, nevšímej si jí a máš klid, ale mě vždy rozhodila.

Jednou jsem si postěžovala kamarádce a ta mi poradila super fintu. Uvařila jsem rajskou, dala do kastrůlku kamarádky a odnesla k ní domu. Ona za dvě hodiny přišla a v pokoji mé tchyně sdělila, že jí přinesla ochutnat rajskou. Tchyně se s chutí najedla a moc chválila kamarádce rajskou se slovy, „vidíš, tak se má vařit dobrá rajská“ My jsme se kamarádkou válely smíchy a když jsme jí řekly, že jsem rajskou vařila já, od této události její neustálé připomínky, vzaly konec.

Nějaké extra vychytávky nemám, tchyně mě učila vařit poctivě z čerstvých surovin, ale bohužel i na přibývající kila, což se snažím eliminovat, ale když ono není nad naší českou kuchyni. Takže jíme vše, ale vše s mírou a co nejvíce zeleniny.

Zdraví Věrulinka

verulinkak

pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

________________________

Některé tchyně umí být pěkné potvory.
Buď ráda, že Ti tu první kuchařskou knihu dal tchán a ne ona, akorát by u toho měla další průpovídky :)
Věrulinko, děkuji, že jsi napsala a přeji pěkný den.
Saša

Téma dnešního dne: Kuchařská kniha

 • Máte doma nějakou kuchařskou knihu?
 • Máte jich víc?
 • Vzpomenete si, kdo vám dal tu první?
 • Kupujete si kuchařské knihy i vy samy?
 • Kupujete je druhým?
 • Podle čeho vybíráte jejich obsah?
 • Experimentujete s cizokrajnými kuchařkami?
 • Vaříte podle kuchařky?
 • Jak často?
 • Máte nějakou nejoblíbenější, nejvíc používanou?
 • Našly jste v ní recept, který se stal vašim oblíbeným?
 • A naopak recept, který se nevydařil?

Tolik pár záchytných bodů, jinak pište samozřejmě vlastním stylem, jak chcete, ale aby se to týkalo kuchařské knihy a jejího využití - nebo nevyužití.

Pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Těšíme se na vaše příspěvky, a aby těch kuchařek nebylo málo, jedné pisatelce další kuchařskou knihu pošleme. Blíží se Vánoce, může se hodit (i to nakupování s rozumem :)).

kucharkakniha

Reklama