Co znamená porod za housku s máslem a kolik jich prodělala čtenářka Věrulinka? To vše, včetně popisu cest do porodnice, se dozvíte v jejím příspěvku.

Zdravím a přeji krásný den všem na ženě-in.

Cesta-y do porodnice.

16. listopadu, to bylo 43 let, co jsem jela prvně rodit. Jak ty děti stárnou, je k neuvěření, nebo já stárnu? Obojí je pravda.

Bydlela jsem na Novodvorský a do Krčské porodnice to bylo kousek. V noci ve 2 hodiny mě vzbudily bolesti, manžel šel vzbudit bratra, který s námi bydlel o 6 pater níže. Očekával, že bude zvonit delší dobu, ale ne, švagr otevřel po prvním zazvonění a v samozřejmě v pyžamu. Co je? Brácha dělej, Věra začala rodit. Teď jsem se převlékl, před chvíli jsem přijel a už se začal svlékat z pyžama a oblékat. Já už byla připravena a už jsme frčeli. V nemocnici jsme byli během pár minut. Ovšem čekání po zazvonění u dveří porodnice se táhlo nejen mě, ale všem třem. Konečně přišla sestra, dala rozkaz, tak jdeme, matko! Manžel držel tašku, kterou předpokládal, že vezme sestra, kdepak, nesla jsem jí já. Chvílemi jsem bolestmi postávala v předklonu, což jí nesmírně vadilo a opět zazněl rozkaz, jdeme matko, jdeme! Chtělo se mi plakat, ne bolestmi, ale jejím přístupem k rodičce.
Zkrátím to, syn se narodil až ráno v 9 hodin, byla to úleva, většina maminek zná.

Druhý porod s dcerou mě vzal ráno po probuzení, praskla mi voda a šup už mě švagr vezl.
Do porodnice jsem přijela bez bolesti a čas čekáním na porod jsem proseděla na chodbě na dřevěné lavici v Podolské nemocnici s kamarádkou, která shodou okolností rodila zároveň se svojí nevěstou. Ta již byla na sále a my jsme spolu proseděly celé dopoledne povídáním a čekáním na naše dětičky. Jí vzaly bolesti, šla na sál a odrodila během chvilky. Já jsem pokračovala dál v sezení na chodbě a v čekání na svůj porod. Bylo po obědě a mě vzaly ukrutný bolesti. Nikde nikdo, došla jsem na sesternu, tam nikdo. Konečně přišla sestra šup na sál a během chvilky byla dcera na světě.

Třetí porod s druhou dcerou byl také rychlý, až jsem rodila ve 33 letech, lékař mi řekl, maminko, rodíte za housku s máslem, tak ještě jedno ne? To, ani náhodou, jsem odvětila, tři děti mi opravdu stačí.

Sanitku mi zavolala kamarádka, byla jsem s dětmi doma sama, odjížděla jsem po půlnoci a pro slzy jsem neviděla. Napsala jsem dětem, že odjíždím do porodnice, aby se ráno nelekly, kde jsem. Ex manžel byl na celodenní v práci, ani nevěděl, že jsem v porodnici. Když jsem odrodila, za hodinu jsem mu volala, že má dceru. Dělej si legraci z někoho jiného, zaznělo v telefonu, nevěřil mi, tak sestřička si vzala telefon a potvrdila mu, že má dceru na světě už. Zamýšlím se a docházím k názoru, že první porod byl nejhorší na bolesti a další dva, opravdu za housku s máslem, bych mohla asi i nadále rodit.

Přeji všem nastávajícím maminkám krásné a zdravé děti a rychlé porody.

Zdraví
Věrulinka

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

______________________

Kéž by to tak šlo, rychlé porody. A k nim ještě hodné a chápající zdravotní sestry. Ta, která Ti Věrulinko dávala ty befely, asi nikdy nerodila.
Děkuji, že sis zavzpomínala a napsala.
Pozdrav celé rodině ))
Saša

Téma dnešního dne: Cesta do porodnice

  • Popište nám vaši cestu do porodnice
  • Jak tu první, tak tu druhou, třetí, čtvrtou, pátou…
  • Jela jste sanitkou, autem, vlakem nebo autobusem?
  • Sama, s manželem, s maminkou či se sousedem?
  • Jela jste na poslední chvíli nebo s předstihem?
  • Byla jste poprvé nervózní?
  • Nebo byl nervóznější vás partner?
  • Probíhala cesta v klidu nebo chaosu?
  • Měla jste všechno náležitě přichystáno, nebo jste v porodnici zjistila, kolik věcí vám v tašce chybí?

O cestě do porodnice pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z maminek, ať už současných nebo budoucích, odměníme pěkným dárkem: Dětskou kosmetikou Johnson´s baby

darek

Reklama