Domácnost

Věrulinka: Nikdy mi žádný problém nevznikl, až letos

Čtenářka Věrulinka se nestačí divit. Za celý život dostala žihadel nepočítaně a nikdy neměla problémy. Až teď, ve zralém věku, jsou reakce organismu na včelí budnutí dost bouřlivé. Přečtěte si její příspěvek na dnešní téma

Zdravím a přeji krásný den všem na ženě-in. A že bude krásný, díky počasí, je jistý od samého rána. Bodnutí od včel a vos, jsem během života dostala nespočetně. Nikdy mi žádný problém nevznikl, až letos.

Sbíraly jsme dcerou v sobotu švestky, která si přijela odpočinout, hned jsem jí využila. Spadaných švestek byly haldy, přece je nenechám shnít. Sbíráme je a hned pod námi mají sousedi včely v domě hnízdo. Ale co, snad si nás nebudou všímat, ale kdepak. Zřejmě naše pohyby je rozčílily a pěkně se do mě pustily, potvory. Měla jsem na sobě spoďáry jenom a tílko.Tím, jak jsem byla ohnutá, tak měli kam štípat.

Jedno stehno hned tři vpichy. Já jenom ječela, šíleně to bolelo a utíkala jsem pryč. Dcera za mnou, tu naštěstí nechaly bez bodnutí. No, pálilo to, a bolelo. Za chvíli začaly nabíhat boule, tvrdý a rudý. Namazala jsem se octem a seděla a čekala, co se bude dít dál. Do večera klid, mimo pálení a bolesti, ale ráno, jsem nevěřícně koukala na svoje stehno, který bylo pěkně vybarvený, jako kdyby mi někdo zmlátil. Co teď, mám jet na pohotovost do Kolína, nebo opět mazat octem?

Manžel poradil mazat Alpou. Ano pomohlo, pálení se zmenšilo. Na noc jsem si stehno namazala Framykoinem a ráno bylo pálení pryč a bolest mírná. Díky bohu, jsem si říkala, nikam nemusím jezdit.

Momentálně jsou jenom boule a modřiny, jako když mi někdo zbil, ale už nebolí a ani nepálí. Co to ty včely mají v sobě, to nepochopím. Nikdy jsem alergii neměla, že by na stará kolena, no, možný je všechno.

Manžel potřeboval pořezat stromy, který byly k ničemu. Jak zapnul pilu, okamžitě na něj zaútočily. Dostal pigáro do ruky, je to už tři týdny. Ještě nyní má bouli na ruce.Tak si tady představuji, kdybych musela jít na gynekologii, copak by si asi myslel gynekolog?

Moje první dcera získala alergii, ale těžkou v 25 letech. Dodnes a již na celý život s sebou musí všude nosit v kabelce prášky na alergii a v případě bodnutí, ihned do nejbližší nemocnice. Do 25 let, dostala dost žihadel, jezdili jsme na venkov, kde o bodnutí nebyla nouze, až najednou veliká alergie.

Zdraví popíchaná Věrulinka a přeji všem, aby se vás tento hmyz nevšímal.

Milá Věrulinko, se včelami a vosami je to asi stejné jako s rozzuřenými psy. Když zachováte klid, nebudete máchat rukama a zběsile utíkat, nebudou na vás útočit. Moje zkušenost. Když jsme byli na hradu Rabí, lezly nám včely po stole, po jídle, po rukách, bylo jich snad desítky, ale žádná nás nepíchla. Ony nesnášejí prudké pohyby, mají pocit, ohrožení a proto se brání. Bohužel žihadlem.

Jaké máte zkušenosti vy, milé ženy-in? Potvrdily byste mi mou teorii, nebo si myslíte, že včely a vosy nemají nic jiného na práci, než dávat lidem žihadla? Napište nám o svých zkušenostech na adresu: redakce@zena-in.cz

Ale pospěšte si, budeme pomalu uzavírat příjem příspěvků, jinak bychom je všechny nestačili vydat.

 

   
23.08.2011 - Příběhy - autor: Dana Haklová

Komentáře:

 1. avatar
  [7] Ja1na [*]

  No Věruš, to sis teda užila Sml79jeden moudrý pán říká, že nám vosy nechtějí ublížit, že chtějí jen maso, když je necháme na pokoji, nezaútočí. Ale kdo na to má mít nervy?Sml80Tak a´t ti to co nejdřív zmizí.

  superkarma: 0 23.08.2011, 22:08:18
 2. avatar
  [6] peetrax [*]

  Věrulinka — #5 kde je vystrčíno, tam je dovolíno Sml52 Jinak přeju co nejmíň žihadel. 

  Eliana — #3 to je idylka! Nádhera!Sml67

  superkarma: 0 23.08.2011, 19:30:09
 3. avatar
  [5] Věrulinka [*]

  enka1 — #2 Sml30Sml30Sml30 no právě, kde je vystrčíno, tam je dovolínjo, že?Sml30

  Už si na ně dávám pozor, včera jsem švestek sebrala jenom pár a šup pryč Sml30

  1. na komentář reaguje peetrax — #6
  superkarma: 0 23.08.2011, 15:36:02
 4. avatar
  [4] Odemětobě [*]

  S našimi vosami se dělím o maso,ať se holky pomějí, klidně si berou z ruky. Včely máme jen na jaře,když medují jehličnany, pak se někam ztratí. Čmeláků by se našlo dost, kdyby je pes postupně nežral. Jako dítě jsem dostala žihadlo často, nejlepší bylo včelí vedle oka, byla jsem takový poloviční Asiat. Opravdu silnou reakci jsem měl jen jednou od nějaké kousavé mouchy, když jsem šla kolem pole brzy ráno a večer před tím tam práškovalo letadlo. Hmyz byl asi nacucaný chemického dryáku a pustil mi ho trochu do oběhu. Bolestivá zatvrdlina se vstřebávala asi 2 měsíce.

  superkarma: 0 23.08.2011, 15:27:04
 5. avatar
  [3] Eliana [*]

  Tak tady máš jako bolestné  jednoho hodného čmeldu z dneška, koukám na ně jak jsou pracovití na levandulích na zahradě a někdy mne až šimraj na nose, jak si je prohlížím...

  1. na komentář reaguje peetrax — #6
  superkarma: 0 23.08.2011, 15:10:27
 6. avatar
  [2] enka1 [*]

  Sml16Nediv se, když na někoho vystrčíš zadek, že se naštveSml30

  1. na komentář reaguje Věrulinka — #5
  superkarma: 0 23.08.2011, 14:45:05
 7. [1] pidulka [*]

  přeji vám, ať se vám všechny žihadélka vyhýbají.Sml16

  superkarma: 0 23.08.2011, 14:36:48

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Anketa na téma: Zubní zdraví

Náš tip

Doporučujeme