Čtenářka Věrulinka se nestačí divit. Za celý život dostala žihadel nepočítaně a nikdy neměla problémy. Až teď, ve zralém věku, jsou reakce organismu na včelí budnutí dost bouřlivé. Přečtěte si její příspěvek na dnešní téma

Zdravím a přeji krásný den všem na ženě-in. A že bude krásný, díky počasí, je jistý od samého rána. Bodnutí od včel a vos, jsem během života dostala nespočetně. Nikdy mi žádný problém nevznikl, až letos.

Sbíraly jsme dcerou v sobotu švestky, která si přijela odpočinout, hned jsem jí využila. Spadaných švestek byly haldy, přece je nenechám shnít. Sbíráme je a hned pod námi mají sousedi včely v domě hnízdo. Ale co, snad si nás nebudou všímat, ale kdepak. Zřejmě naše pohyby je rozčílily a pěkně se do mě pustily, potvory. Měla jsem na sobě spoďáry jenom a tílko.Tím, jak jsem byla ohnutá, tak měli kam štípat.

Jedno stehno hned tři vpichy. Já jenom ječela, šíleně to bolelo a utíkala jsem pryč. Dcera za mnou, tu naštěstí nechaly bez bodnutí. No, pálilo to, a bolelo. Za chvíli začaly nabíhat boule, tvrdý a rudý. Namazala jsem se octem a seděla a čekala, co se bude dít dál. Do večera klid, mimo pálení a bolesti, ale ráno, jsem nevěřícně koukala na svoje stehno, který bylo pěkně vybarvený, jako kdyby mi někdo zmlátil. Co teď, mám jet na pohotovost do Kolína, nebo opět mazat octem?

Manžel poradil mazat Alpou. Ano pomohlo, pálení se zmenšilo. Na noc jsem si stehno namazala Framykoinem a ráno bylo pálení pryč a bolest mírná. Díky bohu, jsem si říkala, nikam nemusím jezdit.

Momentálně jsou jenom boule a modřiny, jako když mi někdo zbil, ale už nebolí a ani nepálí. Co to ty včely mají v sobě, to nepochopím. Nikdy jsem alergii neměla, že by na stará kolena, no, možný je všechno.

Manžel potřeboval pořezat stromy, který byly k ničemu. Jak zapnul pilu, okamžitě na něj zaútočily. Dostal pigáro do ruky, je to už tři týdny. Ještě nyní má bouli na ruce.Tak si tady představuji, kdybych musela jít na gynekologii, copak by si asi myslel gynekolog?

Moje první dcera získala alergii, ale těžkou v 25 letech. Dodnes a již na celý život s sebou musí všude nosit v kabelce prášky na alergii a v případě bodnutí, ihned do nejbližší nemocnice. Do 25 let, dostala dost žihadel, jezdili jsme na venkov, kde o bodnutí nebyla nouze, až najednou veliká alergie.

Zdraví popíchaná Věrulinka a přeji všem, aby se vás tento hmyz nevšímal.

Milá Věrulinko, se včelami a vosami je to asi stejné jako s rozzuřenými psy. Když zachováte klid, nebudete máchat rukama a zběsile utíkat, nebudou na vás útočit. Moje zkušenost. Když jsme byli na hradu Rabí, lezly nám včely po stole, po jídle, po rukách, bylo jich snad desítky, ale žádná nás nepíchla. Ony nesnášejí prudké pohyby, mají pocit, ohrožení a proto se brání. Bohužel žihadlem.

Jaké máte zkušenosti vy, milé ženy-in? Potvrdily byste mi mou teorii, nebo si myslíte, že včely a vosy nemají nic jiného na práci, než dávat lidem žihadla? Napište nám o svých zkušenostech na adresu: redakce@zena-in.cz

Ale pospěšte si, budeme pomalu uzavírat příjem příspěvků, jinak bychom je všechny nestačili vydat.

 

Reklama