o svém pěstování nám toho prý napsala už dost a tak se chce pro změnu pochlubit svými chovatelskými úspěchy. Její manžel totiž tvrdí, že nejlepší kytičky jsou na pekáči.

Zdravím a přeji krásný den všem na ženě-in.

Dnešní téma je krásné, v podstatě jsem už psala nedávno o mém pěstování, neponesu dříví do lesa. Ale s čím bych se chtěla pochlubit, to je chovem kur domácí, včetně chovu holubů, kterým se manžel věnuje a chovu huso-kachen.

zvířátka

Když jsme se nastěhovali na vesnici, první chtěl manžel slepice, abychom měli domácí vajíčka. Souhlasila jsem, ale když začal blbnout s holuby, moc se mi do nich nechtělo, ale ano, máme holoubky. Letos si usmyslel, že budeme chovat své kačeny. Miluje pečenou kačenu, dobře co mi zbývalo, než souhlasit, máme kačenky.

zvířátka

Je s tím vším dost práce, sehnat zrní, které není zrovna levné, krmení-kolínka a jiné různé vitamíny, aby zvířátka prospívala, aby byly zdravá. Manžel říká, že nej kytičky jsou na pekáči, nezbily byste ho ho děvčata, já ano.

Na pěstování kytiček nejsem, vystačím si s růžemi, které jsem podědila po bývalých majitelích každým rokem si schovávám semena Afrikánů, kterých mám všude, kde jen bylo volné místečko, jsou nenáročné a kvetou do mrazů.

Letos se urodilo hodně švestek, jablek, zavařováním jsem měla hodně, ale už je vše na zimu připraveno a až se zima zeptá, co jsem dělala v létě, spokojeně odpovím, mám narvané regály vším, co se dá zavařit.

Posílám foto našich miláčků a řekněte, nejsou krásná zvířátka domácí?

Zdraví Věrulinka

Milá Věrulinko, že jste to vy, udělala jsem výjimku a vydala váš příspěvek, i když je mimo téma. Prostě se nedalo odolat

Text nebyl redakčně upraven

Jak jste na tom s úrodou a pěstováním vy, milé ženy-in?

  • Co pěstujete? Zeleninu, ovoce, květiny, bylinky?
  • Jak se vám letos vydařila úroda? Je to na chlubení? Tak se pochlubte?
  • Budeme rádi, když se nám svěříte, na co jste hrdá. Podařilo se vám vypěstovat něco, co ostatní nemají?
  • Máte nějakou pěstitelskou raritu?
  • Čeho se vám nejvíc urodilo a co naopak vůbec nešlo?
  • Pěstujete raději květiny, nebo zeleninu a ovoce?
  • Pošlete nám fotku svého nejkrásnějšího výpěstku.

Z časových důvodů vás prosím, neposílejte více než tři fotografie, aby se dostalo na všechny. Děkuji za pochopení a moc se těším na vaše pěstitelské chlouby. Slovem i obrazem

redakce@zena-in.cz

 

 

 

Reklama