Nejtajemnější místo pro mně bylo v dětství a to na hřbitově. Chodila jsem s babičkou na hrob dědy, který umřel před mým narozením. Vázala jsem mu kytice z lučního kvítí, protože prý miloval kytky na louce, vždy je nosil babičce, aby jí udělal radost.

Ráda jsem se dívala na babičku, vždy se pomodlila při příchodu k hrobu, tak i při odchodu. Když babička upravovala hrob, já se procházela po hřbitově a prohlížela ostatní hroby, jak je má kdo upravený. Nejvíce mě upoutaly hroby, který byly neupravený, přímo poničený, v nich jsem viděla veliký tajemno.Jeden hrob mě zaujal hodně moc, byly tam fotky dvou malých dětí, chlapečka a holčičky, ve věku asi 3-5 let a ženy.
Babička mi vysvětlila, že už nikoho nemají kdo by se o hroby staral a jenom místní, včetně babičky, dávali na hrob občas kytky.

Babičku jsem zahrnula otázkami, co se stalo dětem a ženě, proč musely děti umřít tak malý? Vše mi babička vyprávěla a mě co by 10 leté dítě, jímala hrůza, příběh opravdu strašný, až strašidelný. Stalo se to opravdu dávno, když moje babička byla mladá, někdy v roce 1920.

Děti s maminkou a tatínkem žili v prý v krásném domku, ale tatínek byl alkoholik, který nejen že mlátil maminku, ale i děti. Jídlo neměli, maminka pracovala a tatínek se ve dne válel doma, co maminka vydělala, on utratil po nocích v hospodě.Děti musely doma dřít, přesto že byly malý ještě.Obstarat dobytek, doma uklízet, prostě je týral. V celý vesnici se ho prý lidi báli, kdokoliv mu něco řekl, jak se to chová k dětem a k ženě, zbil je taky. Jednoho dne se maminka rozhodla a děti utopila v neckách a sama se pověsila.

Když se tatínek vrátil k ránu domů, našel tuto hrůzu, šel a oběsil se taky.Ovšem do hrobu s rodinou ho příbuzní nedali, aby děti a maminka měly klid od něj.

Vyprávění jsem celý probrečela a babičku jsem přemluvila a hrob jsme upravily a já jsem kytice vázala i pro děti a jejich maminku.Vždy při příchodu k jejich hrobu, mě doprovázel tajemný pocit a stále jsem si představovala, co maminka musela prožívat, když děti topila.

Nešlo mě to na rozum, ale babička mi vysvětlila, že maminka už neunesla tyranii od svého manžela a chtěla ušetřit i děti.Kdyby odešla sama ze světa, týral by děti ještě více. Ještě dnes mě jímá hrůza a fotky dětí mám před očima, jako kdybych stála u jejich hrobu.

Zdraví Věrulinka

Pozn. red.: Text nebyl redakčně upraven

Běhá mi mráz po zádech!!! Na hřbitově na chalupě jsou také na jednom hrobě fotografie dvou malých dětí. Už teď je mi jasné, že až tam zas někdy půjdu, vybaví se mi tento příběh!


Tématem dne jsou Tajemná místa.

Napište mi o nich!

  • Znáte nějaké místo, kde vám běhal mráz po zádech, místo, kde vám bylo smutno, nebo naopak krásně?
  • Jaká jsou to místa? V přírodě, ve městě, ve starých budovách, domech, zahradách, lesích?
  • Co jste cítily? Bály jste se, vnímaly teplo, chlad, uvolnění nebo napětí?

Pište mi už dnes na redakce@zena-in.cz

předmět: Tajemné místo

Budu se těšit na vaše zážitky! Příspěvky, které do redakčního mailu přijdou, budeme v průběhu dne uveřejňovat na stránkách a autorka jednoho z nich bude odměněna.

Výhrou bude dárková sada pleťových masek Avon a zelený čaj Pickwick s příchutí manga a jasmínu.

výhra dne

 

Reklama