Jak je na tom ve vztahu k deštníkům čtenářka Věrulinka? No, dělají ji pěknou parádu v předsíni. Jako důkaz přikládá i fotografii.

Zdravím a přeji krásný den všem na ženě-in.

Dnešní téma-deštník, není pro mě, nesnáším je, ale parádu mi dělají v předsíni, to je jediné místo kde je snesu. Skládací mám tři, pravdu? Ani nevím, kde leží, možná jsou s věcmi odloženými na půdě v jedné z krabic pod popsáním,,krámy nepotřebné“.

V mládí jsem skládacích deštníků poztrácela tolik, že si počet už nepamatuji, ale bylo by to slušně vysoké číslo.

Když se zamyslím nad tím, proč se schovávat před deštěm, docházím k názoru, že je to zbytečnost. Pokud poprchává, není mi nepříjemný deštík. Pokud lije a je vichr, seč to jde, se stejně někam schovám. A když k tomu lijáku se přidá vichr a uvědomím si balancování s obráceným deštníkem, děsná věc. A výsledek, byla bych stejně zmoklá jako slepice a deštník rozbitý. Tedy, k čemu mi je deštník, k ničemu. A pláštěnku nesnesu, je mi nepříjemná.

V létě miluji deště, když je krásný teplo, až pařák a začne pršet, do toho svítí sluníčko, udělá se duha a já se ráda procházím venku v dešti, doslova si to užívám.

Prostě deštník nepotřebuji, raději zmoknu. Na vlasy je dešťová voda vynikající věc, už tvrdívala moje babička, která mi vždy na poslední spláchnutí hlavy po umytí, podávala hrnek dešťovky z barelu, do kterého ji zachytávala.  Sice ji měla hlavně na zalévání zahrádky, ale i na namáčení hodně špinavého prádla používala dešťovou vodu.

Zdraví Věrulinka

Text nebyl redakčně upraven

verulinka

_____________________

Moje babička mi taky splachovala vlasy dešťovou vodou, říkávala, abych se prý chlapcům líbila. Ale zajímavé, že jako zmoklá jsem se jim nelíbila. Vždyť šlo přece taky o dešťovou vodu :))
Věrulinko, děkuji za fotku i za pěkný příspěvek.
Saša

Téma dnešního dne: Deštník, pláštěnka nebo nic

  • Je deštník součástí vaší kabelky?
  • Upřednostňujete malý skládací nebo velký, elegantní?
  • A kolik deštníků jste už poztrácely?
  • Nebo je vám slovo deštník cizí a na to „přeběhnutí“ si ho neberete.
  • Když už si koupíte nový, jak dlouho vám vydrží?
  • Kupujete deštník podle ceny, nebo i podle barvy?
  • Nutíte deštník svým dětem a svému manželovi?
  • A nosí ho?
  • A  jestli nosíte pláštěnku, tak na vaše příspěvky se obzvlášť těším ))

Pište na redakční e.mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměním pěkným dárkem: vlasovou kosmetikou GARNIER, která obsahuje kvalitní šampon a kondicionér (to kdybyste zmokly ))

garnier

Reklama