V kom se čím dál více vidí pisatelka dalšího příspěvku, Věrulinka? To se dozvíte v jejím poutavém příspěvku, kde krom jiného popisuje i jednu zajímavou situaci.

Zdravím a přeji krásný den.

Na mně se příroda opravdu vyřádila.
Podobou jsem celá tátova maminka, moje babička, a čím jsem starší, tím více se v ní vidím, když si prohlížím fotky. Jde to přes koleno, můj syn je celý můj táta a jeho táta, tedy jeho praděda.

Povahou jsem celý můj táta, pracovitostí, vervou do života, což si dokazuji každým dnem žitím na vesnici. Vše čemu mě naučil, se mi zde hodí. Od řezání dřeva, po lakování oken, dveří, včetně malování bytu.

Zajímavé, po mojí mámě nemám nic, ani povahu, ani zlobu, díky Bohu. Ale přece jenom mám něco po ní. Jsem cvok na uklízení, jak říká můj manžel. Ovšem ona vše přeháněla, u ní to byla až nemoc, klidně vytírala byt 3x denně, prach i 5x denně, což bylo protivný mě i tátovi. Po mámě mám problémy u nohou, se zarůstajícími nehty.

Po obou rodičích jsem zdědila brzké šedivění vlasů, kterým jsem je předehnala, oni až ve 40 letech, já od 25 let.

Pořád říkám, zajímavé, věci, které si příroda mohla odpustit, vlastně geny mě mohly v určitých věcech obejít, ale ne.

Na ruční práce jsem po babičce z máminy strany, která mě všemu učila od mala a během svého života jsem často babičce děkovala, že měla trpělivost a věnovala se mi.

Snad díky podobě mé babičky, mě i zachránila život, když jsem byla na Áru v kómatu, tzv. tunelu. Kdo nezažil, asi nepochopí.. Vysvětlím, čímž zároveň babičce nahoru k nebi děkuji.
Byla jsem v tunelu, v nebi, bylo to tam úžasné, všude zeleň, krásné rozkvetlé stromy. Na pravé straně ležel můj táta, děda a babička. Na levé straně, ležel děda, kterého jsem já nepoznala, protože zemřel, když moje máma byla malá holka.

Procházela jsem za sluncem, které mě táhlo jít dál a dál, když v tom babička, tátova máma si sedla a říká,,Věrko, vrať se zpátky, co tady děláš, na to máš ještě čas“. I lékaři se mě ptali, zda jsem byla v tunelu a jaké to tam bylo. To byl zřejmě moment, kdy jsem se z kómatu probrala a vrátila se mezi živé.

Vidím to tak, že mezi námi bylo nějaké pouto, které vzniklo tím, že když měla babička pohřeb, mě bylo 16 let, jsem šla na tátův dotaz, zda se s ním půjdu podívat na babičku, nechali si jí s bratrem vystavit v otevřené rakvi.
Nevím, možná si řeknete, že si to namlouvám, ale já si tuto souvislost dávám dohromady a věřím tomu.

Babičko, já ti děkuji a věřím, že si jednou spolu vše vysvětlíme tam nahoře.

Bože to je téma, milé ženy-in, promiňte mi to a asi píši naposledy před Vánoci a tak Vám všem přeji krásné prožití svátků nejkrásnějších v roce a hodně zdraví do Nového roku.

Zdraví Věrulinka

Pozn.red.: Text nebyl redakčně upraven

_________________

Tobě taky hodně zdraví a krásné Vánoce - a děkuji, že jsi napsala. Zajímavý příspěvek.
A jinak myslím, že neřádila ani tak příroda, jako mladý tatínek :) :)
Saša

Téma dnešního dne: Po kom jsem?

  • Jste celá maminka? Tatínek? Babička, prababička, dědeček…. ?
  • Komu jste podobná vizuálně?
  • Po kom převažují vaše povahové vlastnosti?
  • Mění se věkem?
  • A jste ráda, že jste taková?
    atd. atd.

k tématu pište na redakční e-mail: redakce@zena-in.cz

Jednu z pisatelek odměníme dárkem, který potěší: vlasovou kosmetikou Syoss a přívěskem na klíče, kdy Svět bude jen podle vás... Viz. text. :)

text

Reklama