Věrulince v podstatě lhala maminka i první dva manželé. Že se vyplatí neházet flintu do žita, ji ukázal až třetí, stávající chlap.


Slib, výraz který by si měl každý člověk rozmyslet, než ho vypustí z úst.Je jednoduchý slíbit, ale těžký je slib dodržet. Bohužel za mého života jsem od mala byla tolikrát zklamaná, hlavně od mé mámy, který táta jinak neřekl, než že je slibotechna.Co ona uměla naslibovat, nebudu rozvádět její sliby po jednom, psala bych asi do večera.Ovšem o to bylo moje zklamání větší, vždyť mi to slíbila máma přece, proč nikdy svého slova nedodržela, znělo z mých úst a můžu říci snad denně.Jediný člověk byl táta, který se snažil, její sliby splnit za ní.V pozdějším věku jsem její sliby brala s rezervou dopředu, nechala jsem jí vypovídat a myslela si své.Asi to jinak neuměla, smutný, ale pravdivý.
Provdala jsem se a opět jsem žila jenom ve slibech, ovšem od manžela, který po každé opici ráno jenom a jenom sliboval, jak přestane pít, až došlo k rozvodu.
Další manžel, ten sliboval, jak už se žádný ženský nevšimne, ale....následoval rozvod.
Nynější manžel naštěstí, co slíbil, provedl, udělal.Díky Bohu už nežiji ve slibech a i já svých slibů dostojím, byť jsou to jenom maličkosti, ale i maličkost slíbená (upeču ti bábovku, buchty s tvarohem), dokáže odrovnat.Někdy se mi nechce a tak rovnou řeknu, dneska ne, až zítra a je to, proč slibovat?
Moje ponaučení z dětství bylo, že jsem ztratila důvěru, ale přece se našli lidi, kteří co řekli, si slova dostáli.Ovšem díky mojí zaryté nedůvěřivosti, jsem byla v šoku, že opravdu někdo umí dostát slibu.Chvíli mi trvalo, než jsem se vzpamatovala, že jsou lidi, kteří svých slibů dostojí.
Díky mé mámě, jsem svým dětem nikdy neslibovala, o čem jsem dopředu nevěděla, že je slib proveditelný, raději jsem rovnou řekla, NE, to nejde, to nemůžu atd.
Ne, že bych byla 100%, věřím že by si dneska moje děti dávno již dospělé nevzpomněli, mohlo se i stát, ale určitě ne, na čem jim záleželo.
Ano, sliby se mají plnit nejen o vánocích.

Zdraví Věrulinka
Text nebyl redakčně upraven


Díky, Věrulinko, nebylo to veselé čtení, ale konec dobrý, všechno dobré. Ať vám to vydrží…

Dnes jsou tématem dne  NESPLNĚNÉ SLIBY.

  • Dala jste někdy slib, který jste nesplnila? Proč? Mrzí vás to?
  • Dostala jste slib, na kterém vám záleželo, a nebyl splněn? Vypište se z té křivdy a popište toho bídáka, nebo bídačku.
  • A vůbec jsou sliby, o kterých víte, že nikdy nemohou být splněny a tak na ně nevěříte?
  • A co přísahy?

Myslím, že k tomuto tématu vymyslíte spoustu podtémat. Tak mne jimi zahrňte. Čekám na mailu

redakce@zena-in.cz

A slibuju, že jednu z vás, tu, jejíž příspěvek se mi bude líbit, nebo mne velmi zaujme, se pokusím překvapit. A pokusím se ji překvapit již dnes. A tak nečekejte na poslední chvíli, protože výhodu budou mít ty, které napíší již dopoledne!


Slibovací soutěž:
1 – 1 pes, kočka, jelen, vlk
Více o soutěži ZDE: Slibovací soutěž

Reklama