Není divu, že je jedním z nejlepších sladkých muškátových vín na světě. Víno Samos Nectar se získává z rozinek sušených na slunci a  zraje v dubových sudech nejméně 3 roky. Vychutnejte si výraznou chuťovou plnost tohoto zlatě jantarového nektaru. Máme jej pro tři z vás.

Samos, řecký ostrov opředený bohatou historií, se nachází ve východní části Egejského moře, jen míli od západního pobřeží Turecka. V jeho horách roste slavná odrůda vinné révy Samos Muscat Blanca Petit Grains. Právě z ní vznikají sladká a lahodná samoská vína, která patří mezi nejlepší a nejznámější řecká vína. Jsou vyvážena do celého světa a slouží jako mešní vína ve Vatikánu.

ostrov

Historie vinařské oblasti Samos sahá až do starověku a váže se k nim i legenda o řeckém bohu vína Dionýsovi. Ten podle legendy léta pronásledoval Amazonky, které jím pohrdaly, a vždy se jim podařilo uprchnout. Dostaly se až na ostrov Samos, kde v boji s nimi pomohli zoufalému Dionýsovi místní obyvatelé. Na oplátku za jejich pomoc, je naučil pěstovat vinnou révu a dal jim odrůdu, která produkuje chutné a voňavé víno. ​​

vinice

Samos Nectar je přírodní víno získávané z rozinek sušených na slunci. Zraje v dubových sudech nejméně po dobu 3 let, kde získává hutnost, výraznou plnost i silně zlatě jantarovou barvu. Má výrazný a harmonický buket s příchutí ořechů. V chuti je cítit med obalený jemnými pryskyřičnými tóny. Díky těmto výjimečným vlastnostem patří mezi nejlepší muškátová vína na světě. Hodí se k pokrmům jako například foie gras, kachna na pomerančích a samozřejmě k dezertům.

samosnectar

Zdroj foto: samoswine.eu

Více o vínech Samos zde.

Co stačí pro výhru udělat?

Abyste mohli soutěžit o tuto výhru, stačí utratit 5 červených srdcí a 3 zlatá srdce z vašeho účtu.

O tento dárek můžete soutěžit kliknutím na tlačítko u této výhry. Tato možnost označení a utracení srdcí končí už zítra, tedy ve středu 19. 10. 2016 v 18 hodin.

Láhev vína Samos získají 3 z vás.

Reklama