Máme tu další názor na talismany. Na ně nevěří čtenářka, která si nepřála být jmenována. Věří naopak ve svůj rozum a schopnosti.

Spoléhal na sebe je jistě dobré a v životě i užitečné, naše milá čtenářko. Moc Vám děkuju za příspěvek a přeju krásný den.


Talismany? Amulety? Na co to je?

Podle mě to jsou jen hlouposti, které si lidé vymýšlejí. Kdo nemá vlastní názor, neví si rady, nemůže se rozhodnout... atd., hledá to v něčem tajemném a nadpřirozeném. Copak mu někdy pomůže něco jiného než vlastní rozum a úsudek? Když mám problém, musím si ho vyřešit sama, z toho mě žádný talisman nevyseká.

Nevěřím na štěstí čtyřlístku, každý je svého štěstí strůjcem. Kdysi jsem měla sušených čtyřlístků plné knížky, a stejně mě opustil manžel, bylo to těžké období, kdy jsem se musela sama s malým dítětem uživit, nikdo mi nepomohl. A od té doby, co se spoléhám jen na sebe, je mi líp.

Nemám ale nic proti těm, které tomu věří. Ať si každý věří, čemu chce. Já věřím ve svůj rozum a schopnosti.

Vaše čtenářka

Pozn. red.: Text neprošel redakční korekturou.

Téma dnešního dne: Máte talisman?

  • Věříte v moc talismanů?
  • Máte doma nebo nosíte u sebe nějaký svůj talisman?
  • Jaký to je?
  • Co si myslíte o lidech, kteří se talismany zabývají?
  • Existují podle vás nějaké věci mezi nebem a zemí, které se rozumově nedají zdůvodnit?
  • Máte nějakou zajímavou příhodu spojenou s talismanem?

Napište mi, budu se těšit na vaše příspěvky. Jako vždy jedna z vás získá dárek, tentokrát to je: knížka Zdeňka Svěráka Po strništi bos (nakl. Fragment). Pište do dnešních 14.30 hodin na adresu redakce@zena-in.cz, heslo je TALISMAN. Předem děkuju!

sver

Reklama