Bulvár

Věřím pouze sama sobě!

Po svých životních zkušenostech věřím pouze sama sobě a nikomu a ničemu jinému! Jsem materialista a ateista, který si musí vše nejdřív vyzkoušet na vlastní kůži nebo to vidět na vlastní oči, než uvěří a nechá se přesvědčit o něčem jiném!

Mnohokrát jsem se v životě spálila a napálila, takže po této škole života už vlastně nevěřím nikomu a ničemu cizímu!

Je to trošku smutné, ale je to bohužel tak. Takže v boha nevěřím, ani ve strážné anděly, a spoléhám se jen sama na sebe, svou rodinu a našeho psa, který je nejvěrnějším tvorem, kterého znám.

Vaše Helip


Děkujeme za moc pěkný příspěvek :).

No, já taky věřím jen tomu, co jsem vyzkoušela na vlastní kůži - tomu, co jsem osobně prožila. Proto věřím Bohu :))).

A o svém psovi občas říkám, že je to můj anděl strážný :). Když mám pocit, že láska snad ani neexistuje a celý svět je plný lhostejnosti, položí mi hlavu na klín, podívá se na mě a přesvědčí mě, že láska je teď a tady. A když já zapomínám milovat a starat se, je tady zase s tím svým psím pohledem, aby mi připomněl, že nežiju jenom pro sebe :).

Komu nebo čemu věříte Vy? Máte nějaké osobní zkušenosti s vírou? S církví? Se sektami? S věřícími lidmi? Dobré nebo špatné? Zažila jste v této souvislosti nějaký zajímavý příběh? Vtipnou historku?

Neváhejte a podělte se s námi o své příběhy i názory na redakce@zena-in.cz!

   
24.11.2006 - Společnost - autor: Ivana Kuglerová

Komentáře:

 1. [8] gentiana [*]

  Helip: zajímavé. A to jako každý den ověřuješ, že se ti chodník nepropadne pod nohama, když na něho šlápneš, to věříš, že tvůj příspěvek se dostane, kam má, i když nebudeš osobně nosti data v kýblu na vodu, věříš, že druhý den bude, aniž ti někdo dla kvitanci? Jestli ne, tak to musíš mít komplikovaný život.
  A věřit něčemu a věřit v něco je rozdíl malý v jazyce a velký v životě........

  superkarma: 0 26.11.2006, 21:34:41
 2. avatar
  [7] paníliška [*]

  Ivana Kuglerova>

  superkarma: 0 24.11.2006, 16:29:39
 3. [6] a.... [*]

  Vidíš Helip, já zas věřím ve strážný anděly , kdybys viděla, jak vypadalo moje auto po bouračce, tak bys možná taky uvěřila. A já jsem neměla ani škrábnutí(teda jen pořezanou ruku). Myslím, že tenkrát ještě nepřišel můj čas..

  superkarma: 0 24.11.2006, 14:47:23
 4. avatar
  [5] ivana.kuglerova [*]

  LenkaT.: Nojo no, jak by řekl Gorazd Vopatrný, "my žádnou mystiku nepraktikujeme, u nás je důležité prožívat Boha v srdci" .
  Ne, tohle je prostě věc, která se asi nedá někomu zprostředkovat - nejsem zastáncem evangelizací, kde se někdo se zasněným výrazem v očích pokouší davu přežvykujících čumilů vyprávět o tom, jak uvěřil. Je to asi stejně nesmyslné, jako kdyby sis stoupla před bandu lidí a pokoušela se jim vyprávět o tom, jaký to je mít orgasmus
  V soukromí, jeden na jednoho, z očí do očí se o takových věcech mluvit dá, pokud je na druhé straně vůle a ochota naslouchat, ale jinak...
  Takže prostě ano, Bůh se dá "zažít na vlastní kůži". Ale popsat to tak, aby to mělo hlavu a patu to neumím...

  superkarma: 0 24.11.2006, 13:50:31
 5. [4] DENYNKO [*]

  Souhlasím s bamofi.Já snad nevěřím nikomu i v kamarádkáh jsem se spálila.S něčím jsem se jí svěila a šlo to dál.Raději se vykecám svému jezevčíkovi a je mi líp ten to maximálně vyštěká,ale to už je mi jedno.

  superkarma: 0 24.11.2006, 13:43:45
 6. avatar
  [3] LenkaT. [*]

  spokojená Ivana: "No, já taky věřím jen tomu, co jsem vyzkoušela na vlastní kůži - tomu, co jsem osobně prožila. Proto věřím Bohu " to mi k sobě prostě nejde. Vyzkoušet na vlastní kůži a prožít se dá cokoli, ale Bůh?

  superkarma: 0 24.11.2006, 13:28:37
 7. avatar
  [2] bamofi [*]

  Jsem podobného názoru, jen někdy si připustím přítomnost anděla.

  superkarma: 0 24.11.2006, 13:02:03
 8. [1] FAXÍK [*]

  souhlasím s tvým názorem a nedivím se ti

  superkarma: 0 24.11.2006, 12:50:12

Profil uživatele
Registrace nového uživatele | Zaslat heslo

Komerční tipy

Novinky

Dnešní vydání

Nové v rubrice

Nejčtenější články

Poslední komentáře

Fotogalerie

Partner rubriky

Ankety

Výzkum žena-in.cz – téma bolest, horečka a nachlazení

Náš tip

Doporučujeme